Biuletyn PP nr 3 [10.02.2023]

Szanowni Państwo,

 1. Spotkanie PP w Toronto. odbędzie się w niedzielę 19 lutego o godzinie 15.00. Chcieliśmy podziękować całej grupie osób z Ontario, którzy podali pomocną rękę, wszystkie te osoby są częścią naszej grupy PP. Mamy okazałą salę na 120 osób, zainteresowanie jest bardzo duże, już ponad 60 osób wyraziło chęć uczestnictwa w spotkaniu PP. Szczegóły spotkania są dostępne na mediach społecznościowych Pana Kalbarczyka:
  https://www.facebook.com/events/1307922730070718
  Planowana jest transmisja YT „live” ze spotkania PP w Toronto.
 1. Spotkanie w Ottawie jest ciągle w planach, szczegóły nie są jeszcze dostępne, jeśli spotkanie się odbędzie, będzie to najprawdopodobniej w niedzielę 25 lutego.
 1. Liczba osób zarejestrowanych na stronie PP, zbliża się do 1000, jest to nasz wielki sukces, a jednocześnie duża niespodzianka dla nas wszystkich. Ta sytuacja zobowiązuje nas do jeszcze większej pracy. Nasze oczekiwania były na poziomie około 500 osób do końca lutego i 2000 ludzi do maja 2023. Jesteśmy przekonani, że te liczby zostaną przekroczone. Dziękujemy wszystkim za chęć współpracy.
 1. Pan Krzysztof Młynarczyk i inne osoby które dokonały rejestracji naszej partii, otrzymały korespondencję z urzędu, który zajmuje się rejestracją partii politycznej „Patrioci Polska”. Chodzi o dopełnienie formalności związanych ze znakiem graficznym (logo) nowej partii, opis logo zostanie dostarczony do urzędu w przyszłym tygodniu. To jest dobra wiadomość, liczymy na szybką rejestrację naszej partii. Logo partii, zostanie przedstawione w Warszawie na wspólnej konwencji partii Patrioci Polska w maju.
 1. Najczęściej powtarzające się pytanie, to współpraca PP z innymi siłami politycznymi w Polsce. Często pada pytanie o Pana Leszka Sykulskiego. Pan Leszek Sykulski jest związany z Konfederacją i blisko współpracuje z Panem Sebastianem Pitoniem, który będzie startował z list wyborczych KORONY Grzegorza Brauna. Tym samym, nasza współpraca nie jest możliwa, w PP nie jesteśmy zainteresowani też wspólną koalicją z Konfederacją.
  Trwają rozmowy z innymi mniejszymi partiami politycznymi, które zamierzają wziąć udział w wyborach. Niestety nie jesteśmy upoważnieni, żeby podawać nazwy tych organizacji. Z czasem, gdy rozmowy zakończą się sukcesem (lub porażką), poinformujemy wszystkich o szczegółach.
 1. Jak zapewne większość naszych członków już wie, poseł Konfederacji i lider partii Wolnościowcy, Pan Artur Dziambor nie będzie startował w wyborach do sejmu z list wyborczych Konfederacji, jesteśmy z nim w kontakcie, rozmowy mają się odbyć w przyszłym tygodniu.
 1. Wstępnie chcielibyśmy wszystkich poinformować, że spotkania w Polsce wystartują poczynając od Nowego Sącza we wtorek 7 marca o godzinie 20.00. Chcemy, aby godzina 20.00 była standardową godziną początku naszych spotkań (oczywiście mogą zdarzyć się wyjątki).

  Nowy Sącz 7 marzec
  Przemyśl 8 marzec
  Rzeszów 9 marzec
  Ostrowiec Św. 10 marzec
  Tarnów 12 marzec (niedziela) godzina 15.00 – duże spotkanie publiczne.
  Jest to pierwszy pełny tydzień marca.
  Kolejna lista miast w następnym Biuletynie PP. Liczymy, że osoby z tych miast pomogą nam w znalezieniu odpowiedniego miejsca publicznego na wspólne spotkanie. We wszystkich spotkaniach będzie uczestniczył pan Artur Kalbarczyk, prosimy o kontakt (arturkal@yahoo.com).
 1. Sytuacja na Ukrainie może mieć wpływ na nasze plany, jeśli władze państwowe w Polsce wprowadza restrykcje na zebrania publiczne i zgromadzenia w Polsce. Stowarzyszenie PP zamierza się dostosować do obowiązujących obostrzeń w momencie jak zostaną one wprowadzone.
 1. Wstępnie podajemy datę otwarcia, naszego stowarzyszenia dla osób chętnych do wstąpienia jako członek stowarzyszenia Polska Patriotyczna. Będzie to 6 marzec 2023. 
 1. Do momentu formalnej rejestracji Komitetu Wyborczego „Patrioci Polska”, nasze stowarzyszenie będzie prowadziło działalność tylko i wyłącznie edukacyjną, nie będziemy wydawać komunikatów i oświadczeń. Nasza komunikacja ograniczy się tylko do Biuletynu PP.
 1. Następny „Biuletyn PP” już za tydzień.

Biuro Prasowe Stow. PP

Patrioci Polska © 2024