Biuletyn PP nr 8 [17.03.2023]

Szanowni Państwo,

 1. Pierwszy pełny tydzień spotkań organizacyjnych struktur PP za nami. Spotkania są sukcesem, na wszystkich spotkaniach pojawiają się osoby z różnych ugrupowań, byli działacze od Kukiza, KNP czy innych mniejszych grup i stowarzyszeń oraz osoby, które nigdy wcześniej nie działały. Spotkania będą trwały do 3-ego tygodnia maja, odwiedzimy wszystkie rejony Polski, chętni którzy chcą nam pomóc proszeni są o email kontakt do PP. W tym tygodniu jesteśmy na Lubelszczyźnie. 
 2. W przyszłym tygodniu będziemy na Górnym Śląsku, odwiedzimy miasta: Gliwice, Jastrzębie Zdrój, Kędzierzyn Koźle, oraz Częstochowa i Sosnowiec. 
 3. Tydzień numer 4, miasta w których odbędą się spotkania to:
  – Siedlce, 28 marca
  – Białystok, 29 marca
  – Suwałki, 30 marca
  – Ełk, 31 marca
  – Łomża, 2 kwietnia. 
 4. Odbyło się spotkanie podgrupy Stow. PP, która zajmuje się budową programu gospodarczego przyszłej partii. Ramy programu gospodarczego będą wysłane do wszystkich odbiorców biuletynu PP w drugiej połowie kwietnia. Podczas zjazdu PP w Warszawie, 28 maja, program partii będzie przedstawiony szerokiej opinii publicznej. 
 5. Odbyło się spotkanie z Panem Markiem Ciesielczykiem, prezesem partii „Antypartia”. Na ten moment nic z tych rozmów nie wynika, nikt nie zmienia swojej pozycji, co do kształtu koalicji, w ramach której nasze stronnictwa miałaby razem wystartować w wyborach. Spotkanie z panem Ciesielczykiem było jedynym wydarzeniem w ciągu ostatnich 7 dni, żadne inne rozmowy nie miały miejsca.
 6. Stowarzyszenie Polska Patriotyczna dostało propozycję uczestnictwa w nowej inicjatywie organizowanej przez niezależnego przedsiębiorcę z Warszawy. Celem spotkania jest połączenie politycznych sił pozaparlamentarnych w Polsce, w spotkaniu będą uczestniczyć różne ugrupowania szykujące się do wyborów. Spotkanie organizuje „niezależny” przedsiębiorca, nie związany z żadnym ugrupowaniem. Spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę w Warszawie. Stow. PP wstępnie zaakceptowało zaproszenie. PP będzie reprezentowane przez Pana Krzysztofa Młynarczyka.  
 7. Liczba odbiorców Biuletynu PP, przekroczyła 1000. Jest to nasz olbrzymi sukces, wyrastamy na najsilniejszą polityczną siłę pozaparlamentarną w Polsce. 
 8. Trwają przygotowania do zjazdu Stowarzyszenia Polska Patriotyczna w Warszawie, zjazd odbędzie się w sobotę 27 maja, zjazd odbędzie się na pewno, zaproszenia będą wysyłane do wszystkich zainteresowanych już za dwa tygodnie.  
 9. Sprawy formalne są ciągle w trakcie procedowania. Liczmy, że w nadchodzącym tygodniu będziemy mogli ogłosić na naszej stronie www, otwarcie konta bankowego Stowarzyszenia PP. Na ten moment nie dostaliśmy żadnej nowej korespondencji-informacji z Sądu w Warszawie, związanej z rejestracją naszej partii politycznej Patrioci Polska, z czego jesteśmy zadowoleni. Nie oczekujemy żadnych przeszkód ze strony sądu. 
 10. Nieoficjalnie dowiadujemy się, że wybory w Polsce mają odbyć się we wrześniu-październiku 2023. Zbiórka podpisów pod listy wyborcze ma się zacząć w sierpniu i będzie trwała 19 dni.  
 11. Mija drugi tydzień spotkań struktur PP, będzie można wyciągnąć kilka pierwszych wniosków, gdzie jesteśmy, czy jest to sukces i czy jest nas na tyle dużo, aby cały projekt mógł odnieść sukces. Po niedzielnym spotkaniu w Kraśniku proszę spodziewać się felietonu  „Kilka słów od Kalbarczyka”.
 12. Następny Biuletyn PP nr 9  już za tydzień.

Biuro Prasowe Stow. PP

Patrioci Polska © 2024