Biuletyn PP nr 9 [24.03.2023]

Szanowni Państwo,

 1. Trwają przygotowania do zjazdu Patrioci Polska w Warszawie, na ten moment jest to nasze najważniejsze wydarzenie w najbliższych planach. Zjazd odbędzie się w sobotę, 27 maja 2023.
 2. Szczegóły są ustalane przez naszą grupę, zaproszenia będziemy wysyłać wszystkim osobom zarejestrowanym na stronie PP, zaraz po świętach Wielkanocnych.
 3. Trwają spotkania organizacyjne struktur Patrioci Polska. Zapraszamy wszystkich do Częstochowy na 26 marca, Siedlec – 28 marca. Następnie jesteśmy w Białymstoku, oraz Suwałkach, Ełku i Łomży. Jak zwykle dokładne miejsca spotkań pojawią się na naszej stronie oraz Facebook-u.
 4. Kolejne spotkania organizowane będą na Warmii i Mazurach, ze względu na okres świąteczny, będą małe zmiany, plan jest następujący:
  – Olsztyn, 4 kwietnia
  – Elbląg, 5 kwietnia
  – Grudziądz, 6 kwietnia.
  Przerwa na okres świąteczny.
  Kolejne spotkania zostaną wznowione po świętach we wtorek 11 kwietnia. Pierwsze odbędzie się w Bydgoszczy, następnie Inowrocław i Piła, szczegóły w następnym biuletynie.
 5. Rzeczpospolita jako pierwsza mainstreamowa gazeta w Polsce, użyła nazwy naszego ruchu, tzn. „Patrioci Polska” w odniesieniu do naszego stowarzyszenia. Rzeczpospolita opisała spotkanie grup pozaparlamentarnych w Polsce, które miało miejsce w Warszawie. Z naszej strony uczestniczył w nim Pan Krzysztof Młynarczyk. Po spotkaniu podpisano symboliczną odezwę. https://www.rp.pl/polityka/art38172851-jedna-lista-antysystemowcow-jest-deklaracja-ale-bez-wolnosciowcow 
 6. W naszej opinii, ewentualne połączenie sił pozaparlamentarnych w Polsce będzie miało miejsce w miesiącach letnich, gdy większość organizacji będzie zmuszona do podjęcia poważnych decyzji. Na ten moment wszystko co się dzieje to rozmowy i gesty, żadnych konkretów.
 7. Dopełniamy ostatnich formalności z uruchomieniem konta bankowego. Jesteśmy przekonani, że w przyszłym tygodniu konto bankowe PP będzie otwarte.
 8. Trwają prace nad programem gospodarczym PP, wszystko jest na dobrej drodze. Zamierzamy wysłać Państwu pierwszą wersję naszego programu w drugiej połowie kwietnia. Oficjalna wersja naszego programu zostanie przedstawiona Państwu na Zjeździe PP, 27 maja 2023. 
 9. Pojawiło się kilka pytań o start w wyborach do senatu. Patrioci Polska chce wystawić kandydatów do sejmu RP, we wszystkich 41 okręgach wyborczych w całej Polsce, podobne ambicje mamy z miejscami do senatu. Zasady zbierania podpisów pod listami wyborczymi do senatu są trochę inne niż do sejmu, potrzebne są 3000 podpisy pod jednym kandydatem w okręgu. 
 10. Sąd Okręgowy w Warszawie, odpowiedzialny za rejestrację Partii Patrioci Polska, przysłał nam część naszego statutu „do poprawki”. To już jest 3 podobna sytuacja od początku całego procesu. Okazuje się, że w statucie jest jeden błąd „literowy”. Sąd upomniał się też o opis struktur partii w różnych okręgach wyborczych. Wszystkie „błędy” są już skorygowane i dzisiaj uzupełnione dokumenty zostaną wysłane ponownie do sądu. Liczymy na szybką rejestrację naszej partii. 
 11. W kwietniu, odbędzie się konwencja partii „Zjednoczeni ponad podziałami”. Patrioci Polska, pomimo zaproszenia, nie będzie uczestniczyć w tym wydarzeniu. Organizatorzy nie byli zainteresowani poważnymi rozmowami z naszym ugrupowaniem. 
 12. Dziękujemy wszystkim za pomoc okazaną w organizacji naszych spotkań, a także zapraszamy do udziału w następnych.
 13. Następny Biuletyn PP nr 10  już za tydzień.

Biuro Prasowe Stow. PP

Patrioci Polska © 2024