Biuletyn PP nr 10 [01.04.2023]

Szanowni Państwo,

 1. Trwają spotkania PP w miastach całej Polski. Spotkania są tak zaplanowane, aby tylko osoby zainteresowane ruchem PP uczestniczyły w spotkaniach. We wszystkich miastach zgłaszają się osoby wyrażające chęć współpracy z PP. Wielu deklaruje przyjazd do Warszawy na Zjazd w dniu 27 maja 2023.
 2. Spotkania są sukcesem, dlatego na ten moment możemy wszystkich poinformować, że została już zarezerwowana duża sala konferencyjna na Pierwszy Zjazd Patrioci Polska w Warszawie. Zjazd odbędzie się dnia 27 maja, 2023. Początek zjazdu, wyznaczony jest na godzinę 13.00. Oceniamy, że wydarzenie będzie trwało około 4 godzin. Szczegółowy rozkład całego eventu, będzie dostarczony wszystkim uczestnikom Zjazdu.
 3. Kolejne spotkanie PP, odbędzie się w mieście Łomża w niedzielę, 2 kwietnia. o godzinie 20.00. Kolejne miasta to: Olsztyn 4 kwietnia, Elbląg 5 kwietnia i Grudziądz 6 kwietnia. Przerwa świąteczną będzie trwała do wtorku 11 kwietnia.
 4. Plan spotkań PP na tydzień numer 6:
  * Bydgoszcz, 11 kwietnia.
  * Piła, 12 kwietnia.
  * Chojnice, 13 kwietnia. godz. 19:00 – spotkanie publiczne.
  * Koszalin, 14 kwietnia.
  * Słupsk, 16 kwietnia (niedziela).
 5. Wszystkie niezbędne poprawki zostały naniesione do statutu Partii Patrioci Polska. Dokumenty zostały odesłane do Sądu Okręgowego w Warszawie w poniedziałek.
 6. Ruch Prawdziwa Europa-Europa Christi i Pan Mirosław Piotrowski połączył się z Konfederacją, a ścisłej z Koroną Grzegorza Brauna. To jest dobra wiadomość. Pan Piotrowski, pod kątem organizacyjnym nie był w stanie wystartować samodzielnie. My mieliśmy kontakt z grupą Europa Christi, jednak grupa ta nie była chętna kontynuować rozmowy z nami, nie podali przyczyn dlaczego. Opcja koalicji z Konfederacją, była zapewne dla nich lepsza, życzymy im jak najlepiej.
 7. W najbliższych wielu miesiącach będzie bardzo dużo tego rodzaju koalicji różnych mniejszych sił politycznych, które będą na szybko szukać koalicjantów. Nasz projekt Patrioci Polska, trwa już 20 miesięcy i możemy stwierdzić, że nikt poważnie rozmawiać nie chce. Najlepszym przykładem jest były europoseł, Pan Stanisław Żółtek, który jest prezesem dwóch partii (KNP i PolExit) i chce zarejestrować partię numer 3. Ostateczny termin porozumień to maj 2023. Jeśli ktoś do maja b.r. nie będzie gotowy wystartować w wyborach, to najprawdopodobniej nie wystartuje. Należy się spodziewać, że kilka grup zacznie zbierać podpisy, pomimo minimalnych szans sukcesu.
 8. Na dzień dzisiejszy, nikt poważnie nie rozmawia z Patrioci Polska na temat koalicji. My oceniamy, że w porównaniu do wszystkich sił pozaparlamentarnych w Polsce, jesteśmy obecni we wszystkich okręgach wyborczych, we wszystkich miastach w całej Polsce, jesteśmy bardzo silni, jeśli nie najsilniejsi z sił pozaparlamentarnych. Jedyną grupę którą można porównać do PP jest grupa Ruch Dobrobytu i Pokoju i Pan Maciej Maciak.
 9. Powtarza się pytanie o udział w zjeździe w Warszawie. Data 27 maja nie wszystkim będzie odpowiadać, ale chcemy zaznaczyć, że brak obecności na zjeździe w Warszawie nie blokuje nikogo do bycia częścią ruchu Patrioci Polska, tym bardziej do startu w wyborach do Sejmu RP. Wszyscy chętni będą poważnie brani pod uwagę jako kandydaci, udział w Zjeździe w Warszawie jest jednak ważny ponieważ m. in. chcemy wybrać najlepszych spośród nas.
 10. Udział w Zjeździe Patrioci Polska w Warszawie będzie kosztował 90 zł. Podczas zjazdu planowana jest krótka przerwa na zakąski i mały catering, co jest wliczone w cenę. Zaproszenia na zjazd będą wysłane w przyszłym tygodniu. Tylko osoby zaproszone będą mogły uczestniczyć w zjeździe, osoby nie proszone nie zostaną wpuszczone na salę. Wszystkich obecnych będzie obowiązywał ubiór formalny.
 11. Okręgi wyborcze w całej Polsce mają już otwarte swoje strony na FB, jest ich 41 i można łatwo je znaleźć przez naszą główną stronę na FB (https://www.facebook.com/people/Patrioci-Polska/100072103133203) i stronę www. Strony te otwarte są w celu koordynacji lokalnych struktur i osób w każdym okręgu wyborczym. Polecam polubić swój okręg, tam też proszę się komunikować z osobami w swoich okręgach wyborczych, które są częścią naszego ruchu.
 12. Trwają prace nad programem gospodarczym PP, po świętach część programu będzie gotowa, do końca kwietnia program będzie rozesłany do wszystkich zarejestrowanych na stronie PP. Program będzie zaprezentowany na naszym Zjeździe PP.
 13. Proszę pamiętać, że pod kątem organizacyjnym, najważniejsza rzecz dla wszystkich partii politycznych, chętnych udziału w wyborach do Sejmu RP, to zbiórka podpisów pod listami wyborczymi kandydatów do Sejmu RP, to jest ta najtrudniejsza rzecz, która blokuje małe partie przed startem w wyborach.
 14. Następny Biuletyn PP już za tydzień. Wszystkie pytania prosimy kierować na email: kontakt@patrioci-polska.pl

Biuro Prasowe Stow. PP

Patrioci Polska © 2024