Biuletyn PP nr 11 [08.04.2023]

Szanowni Państwo,

 1. Sąd Okręgowy w Warszawie opublikował na swoich stronach internetowych informację o rejestracji nowej partii politycznej. Pod numerem ewidencyjnym 444 jesteśmy zarejestrowani pod nazwą „Ogólnopolski Ruch Patrioci Polska”, w skrócie: „Patrioci Polska”. Rejestracja nie jest jeszcze prawomocna, nie mamy jeszcze potwierdzenia z sądu w formie korespondencji, ale jest to pierwsza autentyczna informacja z polskiego urzędu, że istniejemy.
  https://bip.warszawa.so.gov.pl/rejestr-partii/1904/466/ogolnopolski-ruch-patrioci-polska-postanowienie-nieprawomocne
 2. Trwają spotkania PP w całej Polsce. Proszę pamiętać, że celem tych spotkań nie jest kampania wyborcza, są to spotkania organizacyjne. Zamierzamy policzyć ilu nas jest w całym kraju i zaprosić wszystkich do Warszawy na nasz Zjazd, który odbędzie się w sobotę 27 maja o godzinie 13.00.
 3. Najbliższe spotkania to: Bydgoszcz 11 kwietnia (wtorek), Piła 12 kwietnia, Koszalin 14 kwietnia, Słupsk 16 kwietnia (niedziela).
 4. Planowane jest spotkanie publiczne w Chojnicach. Lokalne stowarzyszenie postanowiło zorganizować spotkanie z Panem Arturem Kalbarczykiem i tym samym zapraszamy wszystkich w najbliższy czwartek (13 kwietnia) na godzinę 19.00 do Centrum Edukacyjno Wdrożeniowego przy ul. Marsz. J. Piłsudskiego 30a w Chojnicach.
  Planowana jest transmisja na kanale YT Pana Kalbarczyka. 
 5. Plan spotkań na kolejny tydzień jest następujący (początek wszystkich spotkań to godz. 20):
  – Szczecin 18 kwietnia
  – Gorzów Wielkopolski 19 kwietnia
  – Zielona Góra 20 kwietnia
  – Poznań 21 kwietnia
  – Konin 23 kwietnia.
  W kolejnym tygodniu odwiedzimy Dolny Śląsk. 
 6. Sala na Pierwszy Zjazd Stowarzyszenia Patrioci Polaka w Warszawie jest już zarezerwowana. Jej adres będzie podany w maju. Przygotowania do zjazdu trwają intensywnie. Zaproszenia zostaną wysłane zaraz po Świętach Wielkanocnych.
 7. Jeśli są osoby, które chcą i mogą nam pomóc w organizacji naszego zjazdu w Warszawie, proszone są o kontakt mailowy na kontakt@patrioci-polska.pl.
 8. Stowarzyszenie „Zjednoczeni ponad Podziałami”, które intensywnie przygotowuje się do zbierania podpisów i udziału w wyborach anulowało swoją konwencję, która miała odbyć się 15 kwietnia w Warszawie. Okazało się, że jest bardzo mało delegatów, co należy rozumieć, że nie mają ludzi. Na ten moment, konwencja ma być przełożona na maj, jednak z informacji jakie mamy, Pan Wojciech Kornowski ma olbrzymie problemy organizacyjne i chyba podzieli los Pana Mirosława Piotrowskiego (połączył się z Grzegorzem Braunem) i zakończy swoje próby startu w wyborach. 
 9. Agrounia i Pan Michał Kołodziejczak przymierzają się do startu w wyborach, jako oddzielna i samodzielna partia. 
 10. W ostatnich dniach nie było żadnych poważnych rozmów naszej grupy Patrioci Polska z innymi ugrupowaniami z opozycji pozaparlamentarnej w Polsce. 
 11. Trwają prace nad programem gospodarczym Patrioci Polska, pierwsze propozycje będę wysłane do Państwa jeszcze w tym miesiącu. 
 12. Jesteśmy gotowi złożyć pierwsze zamówienia na materiały promocyjne i gadżety dla naszej partii. Pierwsze zamówienie powinno być gotowe już w maju, wszystko będzie zaprezentowane na konwencji w Warszawie.
 13. Tygodnie po świętach Wielkanocnych, będą najbardziej intensywne w przygotowaniach do wyborów. Jesteśmy na dobrej drodze, żeby w  nich wystartować, jest nas na tyle dużo, że będziemy w stanie wypełnić wszystkie listy wyborcze w całej Polsce i zebrać podpisy w 21 okręgach wyborczych. To będzie nasz olbrzymi sukces, zapraszamy wszystkich w maju na przyjazd do Warszawy, to będzie nasz najważniejszy moment w całym projekcie PP.
 14. Zbliżają się Święta Wielkanocne.
  Chcieliśmy wszystkim Państwu życzyć zdrowych i wesołych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Wesołego Alleluja! Żeby te święta były pełne dobroci i nadziei na lepsze jutro dla nas wszystkich.
 15. Wszystkie nowe osoby zarejestrowane na stronie PP, proszone są o zapoznanie z poprzednimi wydaniami Biuletynu PP (https://patrioci-polska.pl/category/biuletyn/). Następny Biuletyn PP już za tydzień.

Biuro Prasowe Stow. PP

Patrioci Polska © 2024