Biuletyn PP nr 14 [29.04.2023]

Szanowni Państwo,

 1. Trwają zapisy na pierwszy Zjazd Stowarzyszenia Polska Patriotyczna.
  Zachęcamy wszystkich do wczesnej rejestracji, jest to projekt nas wszystkich i my wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za sukces tego projektu. Zjazd odbędzie się już za miesiąc w sobotę 27 maja, 2023. o godzinie 13.00 w Warszawie.
  Szczegółowe informacje jak się zarejestrować podajemy poniżej.
 2. Jutro ukaże się pierwszy Biuletyn Zjazdu PP. Otrzymają go tylko osoby już zarejestrowane na zjazd. Biuletyn będzie zawierał jedynie informacje związane ze zjazdem PP jak: osoby zaproszone, program zjazdu, adres, liczby ilu nas jest, itp.
 3. Obecny Poseł Sejmu RP, wyraził chęć współpracy z naszym stowarzyszeniem PP. Po wymianie maili i rozmowie telefonicznej w najbliższych kilku dniach dojdzie do spotkania. Ze względu na poufny charakter rozmowy nie będziemy podawać nazwiska, czy z którą formacją polityczną jest związany. Możemy tylko napisać, że inicjatywa wyszła za strony posła. Więcej informacji na spotkaniach PP, na które zapraszamy wszystkich.
 4. Zostały nam ostatnie dwa tygodnie spotkań organizacyjnych Patrioci Polska. Spotkania są olbrzymim sukcesem. We Wrocławiu pojawiło się 15 działaczy, wcześniej w Jeleniej Górze 5 działaczy. Legnica 14 działaczy, Bydgoszczy 15 działaczy, w Szczecinie 17 działaczy, Ełku 12 działaczy, Białymstoku 16 działaczy, Słupsku 13 działaczy. Mniejsze miasta były już mniej liczne, ale średnia wynosi około 5 osób na w takich miastach jak Przemyśl, Kraśnik, Chełm, Zamość, Grudziądz czy Koszalin. Ogólnie jesteśmy bardzo zadowoleni z frekwencji i Waszych deklaracji udziału w zjeździe PP w Warszawie, to jest nasz wspólny projekt.
 5. Trwają spotkania organizacyjne Patrioci Polska. Już jutro (30 kwietnia) jesteśmy w Oławie k. Wrocławia, we wtorek Warszawa Praga, następnie Radom w środę, ponownie Warszawa w czwartek, Łódź w piątek i Piotrków Trybunalski w niedzielę. Liczymy na Wasz liczny udział.
 6. Lista kolejnych miast spotkań PP.
  * Opole, wtorek 9 maj.
  * Bielsko Biała, środa 10 maj.
  * Kraków, czwartek 11 maj.
  * Kielce, piątek 12 maja.
 7. Następne miasta w ostatnim tygodniu cyklu, to: Płock, Toruń, Włocławek, Inowrocław, Gdańsk i Gdynia.
 8. Zostało złożone zamówienie na materiały promocyjne PP jak; czapeczki, breloczki, długopisy, kubki itp. Wszystkie będą miały nadruk naszego nowego logo i adresu www. Zamówienie ma być gotowe na zjazd PP, gdzie będzie zaprezentowane nasze logo i wszystkie gadżety.
 9. Osoby które nie mogą uczestniczyć w zjeździe PP, a chcą się zaangażować w projekt, prosimy o kontakt na email (kontakt@patrioci-polska.pl).
 10. Odbywają się rozmowy budowy wspólnej koalicji kilku partii. Kilka dni temu Szymon Hołownia połączył się z PSL z zamiarem startu w wyborach w formie koalicji. Z informacji nam wiadomych Pan Dziambor też prowadzi rozmowy z PSL, podobnie jak p. Jarosław Gowin, p. Kołodziejczak i p. Kukiz. Także szykuje się wybuchowa koalicja.
 11. Tzw. opozycja pozaparlamentarna też próbuje rozmawiać, jednak skutki tego nie są do końca satysfakcjonujące; Panowie S. Żółtek (KNP, Polexit), M. Ciesielczyk (Antypartia) i W. Kornowski (ZPP) prowadzą rozmowy i nie mogą dojść do porozumienia, co do nazwy partii, prezesa i partii z której mają wystartować. Naszym zdaniem ich projekt jest skazany na porażkę.
 12. Podział w Konfederacji; jak wiemy plotki obiegły Internet, w związku ze stanowiskiem PiSu i potencjalnej koalicji z Konfederacją, co powoduje dużo kontrowersji w naszym środowisku. Jak się dowiadujemy Pan Sykulski jest blokowany w starcie w wyborach na listach wyborczych Konfederacji, a także Pan Sebastian Pitoń nie jest do zaakceptowania dla liderów Konfederacji. Sprawa dotyczy wojny na Ukrainie i poparcia dla stanowiska PiSu.
 13. Zakładaną datą wyborów do Sejmu RP jest 15 października. Wygląda na to, że mimo wszystko się jednak odbędą. Prosimy wszystkich Was o wsparcie naszego projektu, wszystko wskazuje na to, że mamy szansę zostać jedyną partią polityczną, która wystartuje w wyborach jako niezależna opozycja pozaparlamentarna.
  Pomóżcie nam budzić Polskę !
 14. Następny Biuletyn PP już za tydzień.

Biuro Prasowe Stow. PP

Przypominamy że:

Rejestrację na Zjazd należy dokonać poprzez wpłatę sumy 90 zł na konto Stowarzyszenia Polska Patriotyczna (numer konta jest podany poniżej). Proszę w polu “tytułem” przelewu wpisać: “Darowizna, delegat PP, imię i nazwisko”.

Jakiekolwiek pytania proszę kierować na email kontakt@patrioci-polska.pl

STOWARZYSZENIE POLSKA PATRIOTYCZNA
Magnacka 3f/48, 60-685 Poznań

Rachunek w PLN: 59 1090 2037 0000 0001 5341 5635
Dane do przelewów zagranicznych:
IBAN dla EUR: PL95 1090 2037 0000 0001 5341 5666
IBAN dla USD: PL56 1090 2037 0000 0001 5341 5689

Adres Banku:
Santander Bank Polska S.A.
Jana Pawła II 17
00-854 Warszawa
KOD SWIFT/BIC: WBKPPLPP

Patrioci Polska © 2024