Biuletyn PP nr 23 [02.07.2023]

Szanowni Państwo,

  1. Odbyły się pierwsze dwa spotkania liderów Patrioci Polska. Ich miejscem były Warszawa oraz Katowice. Jesteśmy bardzo z nich zadowoleni, zgłosiło się wielu ludzi, którzy wyrażają chęć startu w wyborach jako liderzy. 
  2. Kolejne miasta to Wrocław, Poznań i Gdynia. Osobne komunikaty będą publikowane. Wszyscy chętni do startu lub ci, którzy chcą pomóc w wyborach są zaproszeni na te spotkania. Dla chętnych do startu w wyborach jako liderzy obecność jest obowiązkowa. Adresy spotkań będziemy komunikować drogą mailową. 
  3. Osoby, które zamierzają startować w wyborach jako “jedynki” proszone są o kontakt na artur@pppolska.pl
  4. Do 15 lipca będziemy ogłaszać nazwiska liderów, którzy są odpowiedzialni za poszczególne okręgi wyborcze. Prosimy wszystkich o sprawdzenie swojego okręgu wyborczego i osoby która jest odpowiedzialna za dany okręg. Pierwsze nazwiska i pierwsze okręgi pojawią się już w przyszłym tygodniu. 
  5. Przypominamy, że czeka nas bardzo trudne zadanie zbierania podpisów pod listami wyborczymi czyli rejestracja KKW. PP będzie zbierał podpisy w 23 okręgach wyborczych, lista tych okręgów będzie podana po 15 lipca. 
  6. Wybory do Sejmu odbędą się prawdopodobnie 15 października. Prezydent Andrzej Duda może wydać odpowiednie ogłoszenie już 15 lipca. Spodziewamy się, że zbiórka podpisów zacznie się już w lipcu, a może na początku sierpnia, decyduje o tym prezydent Polski. Państwowa Komisja Wyborcza w Warszawie ogłasza pierwszy dzień zbiórki podpisów, zapewne będzie to poniedziałek, zbiórka podpisów będzie trwała 19 dni (ustawowo 3 tygodnie). Potrzebnych jest minimum 5 tys podpisów w każdym z 21 okręgów wyborczych (wszystkich okręgów w Polsce jest 41). 
  7. Jeśli nasza partia zbierze podpisy w 21 okręgach, otrzyma status Krajowego Komitetu Wyborczego (KKW), sam fakt rejestracji KKW będzie naszym olbrzymim sukcesem i umożliwi nam start w wyborach do Sejmu, na równi z PiS, PO czy Konfederacją. 
  8. Wzywamy wszystkich polskich patriotów zamieszkałych za granicą do przyjazdu do kraju na okres zbiórki podpisów i pomoc w rejestracji KKW Patrioci Polska. Wzywamy wszystkich do startu w wyborach i pomocy podczas kampanii wyborczej, wasze doświadczenie może być decydujące i przełomowe w tych wyborach.
  9. Ogólnopolski Ruch Patrioci Polska ma już konto bankowe, oficjalnie możemy już przyjmować pieniądze na działalność naszej partii. Informacje o koncie bankowym można znaleźć na stronie oficjalnej partii www.pppolska.pl.
  10. Podjęte zostały, próby kontaktu z partią Polska Jest Jedna czyli PJJ i Panem Rafałem Piech. Niestety dostaliśmy po raz kolejny już sygnał, że Pan Rafał Piech nie jest zainteresowany rozmową z nami na równorzędnych zasadach. W ostatnich 12 miesiącach, tych prób było naprawdę wiele i wszystkie z naszej strony. PJJ szykuje się na wybory jako samodzielna partia.
  11. Do wyborów przymierza się też wiele innych mniejszych partii jak Antypartia, Bezpartyjni Samorządowcy czy Pan Paweł Tanajno i jego partia, oraz kilka innych organizacji. Uważamy, że nie mają one szans na rejestrację KKW.
  12. Lider AgroUnii Michał Kołodziejczak i prezydent Starachowic Marek Materek, łączą się i razem zamierzają wspólnie wystartować w wyborach. Pan Materek to wieloletni działacz lewicowy, blisko powiązany w Platformą Obywatelską. Uważamy, że oni bardziej zabiorą głosy PO czy Zjednoczonej Lewicy, nie uważamy ich za zagrożenie dla PP. 

  Drodzy państwo! 

  Dla naszej działalności, dla naszego Ruchu nadchodzą najważniejsze tygodnie. Przed nami wybory do Sejmu RP, a to oznacza “wszystkie ręce na pokład”. Prosimy wszystkich o uważne planowanie swojego czasu, swoich wakacji, Wasza pomoc jest dla nas krytyczna, bez Waszej pomocy nam się nie uda. Uważamy, że jesteśmy na tyle silni i jest nas na tyle dużo, że sukces jest w zasięgu ręki. Jednak to Wy wszyscy będzie decydować o swoim własnym zaangażowaniu w tych wyborach. Bez Waszego zaangażowania nasz projekt by nawet nie zaistniał, dlatego prośba do wszystkich o dalsze zaangażowanie i walkę do samego końca, do ostatniego dnia, do ostatniego podpisu. Każda osoba jest ważna, każda złotówka jest dla nas bezcenna. Zostało trochę ponad 100 dni do wyborów, to jest bardzo krótki okres, w skali całego projektu, zarazem jest to najważniejszy czas dla nas wszystkich. Patrioci Polska to Wasz Ruch, to od Was zależy nasza przyszłość, przyszłość naszych rodzin, przyszłość Polski, Europy i świata. To jest ten moment gdzie my wszyscy musimy stanąć na wysokości zadania, zapraszam wszystkich do współpracy i do wspólnego z nami startu w wyborach.

  My God Bless You All
  Artur Kalbarczyk

  13. Następny Biuletyn PP ukaże się już za tydzień.

Biuro Prasowe Stow. PP

Patrioci Polska © 2024