Biuletyn PP nr 26 [22.07.2023]

Szanowni Państwo,

Ruch Patrioci Polska wchodzi w kluczowy i najważniejszy okres swojej działalności – rejestrację Krajowego Komitetu Wyborczego Patrioci Polska. Żeby dokonać rejestracji potrzebna jest rejestracja co najmniej 21 okręgów wyborczych (jest ich 41) w całej Polsce. Do rejestracji jednego okręgu wyborczego, potrzebne jest 5000 zweryfikowanych podpisów wyborców w danym okręgu wyborczym, w całym kraju tych podpisów potrzebnych jest minimum 105 tys. Pod względem organizacyjnym jest to najtrudniejsze zadanie dla wszystkich partii politycznych uczestniczących w wyborach. Akcja zbierania podpisów świadczy o organizacyjnej sile danej partii politycznej. My, w Patrioci Polska podjęliśmy decyzję, że podejmiemy się tego zadania. Sam fakt rejestracji Krajowego Komitetu Wyborczego (KKW) byłby olbrzymim sukcesem naszej organizacji, na miarę wręcz historyczną. Rejestracja KKW umożliwi nam start w wyborach do Sejmu, na równi z wszystkimi innymi KKW jak PiS, PO czy Konfederacja. Nasz KKW uczestniczyłyby we wszystkich debatach radiowych i telewizyjnych, na czas kampanii wyborczej mielibyśmy mikrofon, usłyszałaby o nas cała Polska.

Rejestracja KKW przy wyniku 5%, gwarantowałaby nam własny klub poselski z grupą posłów w Sejmie Rzeczpospolitej Polskiej. Stawka jest olbrzymia, nie tylko dla Polski i Europy, ale także dla całej naszej zachodniej cywilizacji.

 1. Już w przyszły wtorek ukaże się Komunikat Specjalny Patrioci Polska, w którym poinformujemy wszystkich naszych członków o decyzjach związanych ze zbieraniem podpisów.
 2. Nasz lider Pan Artur Kalbarczyk opublikuje w poniedziałek specjalną wideo-odezwę do wszystkich członków i sympatyków Patrioci Polska.
 3. Jutro w niedzielę o godzinie 16:00 w Lublinie odbędzie się spotkanie liderów Patrioci Polska. Dla osób chętnych do startu z list wyborczych PP na czołowych miejscach obecność jest obowiązkowa. Również zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy podczas wyborów. Pytania o adres i inne szczegóły prosimy kierować na email: artur@pppolska.pl.
 4. W Lublinie odbędzie się nasze ostatnie spotkanie organizacyjne. Na dzień dzisiejszy ciągle są okręgi wyborcze, w których mamy wakaty na pozycji liderów, co faktycznie uniemożliwia nam start w wyborach. Dlatego wzywamy wszystkich którzy mają ambicje polityczne i mogą się zaangażować w wybory o kontakt na artur@pppolska.pl. Ostateczne listy wyborcze są zgłaszane do Państwowej Komisji Wyborczej wraz z podpisami rejestrującymi KKW, czyli za miesiąc i 2-3 tygodnie, to będzie nasz ostateczny termin złożenia wszystkich list wyborczych.
 5. 11 lub 18 sierpień, to najbardziej prawdopodobne daty, kiedy Prezydent RP Pan Andrzej Duda ogłosi wybory do Sejmu. Jest to piątek, zbieranie podpisów zacznie się w poniedziałek, czyli liczba dni w których będzie można zbierać podpisy to 19. Nasz KW będzie zbierał podpisy w 23 okręgach wyborczych, ostateczną listę okręgów wyborczych ogłosimy w momencie oficjalnego ogłoszenia terminarza wyborczego.
 6. Zachęcamy wszystkich członków Patrioci Polska do przygotowania się do zbierania podpisów, prosimy wziąć pod uwagę swoje wakacje, swoją pracę, obowiązki zawodowe i rodzinne. Każda osoba zbierająca podpisy jest bardzo ważna, każdy podpis jest na wagę rejestracji KKW. Zachęcamy osoby zamieszkałe za granicą do przyjazdu w tych dniach do Polski i pomoc w zbiórce podpisów, Wasza pomoc będzie bezcenna, liczymy na Wasze zdolności organizacyjne i Wasze zaangażowanie w Ruch Patrioci Polska.
 7. Odbyło się spotkanie z panem Markiem Ciesielczykiem liderem ugrupowania „AntyPartia”. Pan Ciesielczyk zaproponował nam rezygnację z nazwy Patrioci Polska i start w „koalicji” różnych mniejszych partii oraz wspólny Komitet Wyborczy z bliżej nie określonym liderem. Tego rodzaju propozycję oczywiście zdecydowanie odrzuciliśmy, Pan Ciesielczyk jest przekonany, że PP nie jest w stanie zebrać wszystkich podpisów i zarejestrować osobnego KKW.
 8. Pan Rafał Piech jest blisko związany z Panem Zbigniewem Ziobro i partią „Polska Suwerenna”, czyli z PiS-em. Tego rodzaju opinia panuje za kurtynami politycznymi wśród większości liderów. Pan Rafał Piech nie tylko nam odmówił jakichkolwiek rozmów, wszystkie partie polityczne, z którymi żeśmy rozmawiali w ostatnich kilku miesiącach, mają takie same doświadczenia, czyli Pan Piech nie rozmawia z nikim z wyjątkiem pana Zbigniewa Ziobro.
 9. Rodacy Kamraci i Pan Wojciech Olszański zarejestrowali partię polityczną, jednak sama rejestracja nie upoważnia do startu w wyborach. Formalności jest naprawdę dużo, a czasu do wyborów mało, dlatego Pan Olszański rozmawia z panem Wojciechem Kornowskim i ZPP (Zjednoczeni Ponad Podziałami). ZPP ma partię gotową na wybory, jednak nie mają żadnych ludzi, także nie można wykluczyć, że dojdzie do kompromisu w rozmowach tych dwóch panów. Kamraci to najliczniejsze ugrupowanie pozasystemowe w Polsce, czyli rejestracja KKW i start w wyborach Kamratów w wyborach jest możliwy, jednak trudno jest nam pisać o ewentualnym wyniku wyborczym.
 10. Na ten moment nie widać żadnych mniejszych partii politycznych, które miałyby realne szanse na zebranie podpisów i na rejestracje KKW. Co wcale nie oznacza, że niektóre partie nie spróbują swoich sił. Np. Bezpartyjni Samorządowcy oraz Pan Paweł Tanajno ze swoją partią szykują się do zbierania podpisów.
 11. Już za tydzień ogłosimy listę pierwszych okręgów wyborczych wraz z liderami, które będą zbierać podpisy. Będziemy też prosić okręgi, które nie będą zbierać podpisów o pomoc swoim sąsiednim okręgom w zbiórce podpisów. Naszym celem jest, aby wszyscy członkowie PP zaangażowali się w zbiórkę podpisów.
 12. Odbędzie się spotkanie on-line z Panem Arturem Kalbarczykiem, na które zapraszamy wszystkich zarejestrowanych na stronie www.patrioci-polska.pl. Spotkanie odbędzie we wtorek o godzinie 21:00. Będzie możliwość zadawania pytań, związanych ze startem wyborach. Link do spotkania: https://meet.google.com/oxg-iyaa-gby
 13. Następny Biuletyn PP już za tydzień. kontakt@patrioci-polska.pl

 

Biuro Prasowe Stow. PP

Patrioci Polska © 2024