Gazeta PP nr 2 – 31 października 2023

Wiadomości

 • Wielu polityków ostatnio mówi o ataku terrorystycznym w USA, od Trumpa, przez DeSantisa do gubernatora Teksasu. Informacja jaka zdominowała niezależne kanały w ostatnich 24h w USA, to samobójstwo człowieka na terenie parku rozrywki w Kolorado (Glenwood Caverns Adventure Park). Mężczyzna (22 lata) został znaleziony martwy w pełnym uzbrojeniu z karabinem AR, plus broń kurtka, amunicja, materiały wybuchowe, kamizelka kuloodporna. Tak jakby szedł na wojnę w pełnym uzbrojeniu. Zostawił po sobie napis, „nie jestem mordercą” (I am not a killer). Lokalna policja mówi, że popełni samobójstwo jednym strzałem.
  Człowiek ten mógł zrobić bardzo dużo złego z tym wszystkim co miał na sobie. Tego rodzaju atak terrorystyczny wywołałby panikę w USA. Na ten moment więcej informacji nie ma, fakt jest taki, że wielu ludzi, którzy byli tego dnia w parku rozrywki może spać dzisiaj spokojnie, uniknęliśmy dość dużej masakry w USA.
 • David Barnea, szef wywiadowczych służb Izraela Mossad, wybrał się z tajną wizytą do Kataru, dzięki czemu Izrael był w stanie uwolnić 1 zakładnika podczas specjalnej operacji w Gazie. Palestyńczycy mówią, że uwolnili kolejne 3 kobiety, Hamas twierdzi, że zatrzymał inwazją IDF, która nie dotarła jeszcze do miasta Gaza.
 • Wczoraj (poniedziałek) reakcja na giełdzie była wręcz historyczna. Zapanował „optymizm i nadzieja” na przyszłość, wojna w Strefie Gazy okazała się „kapiszonem”. Wzrosty były naprawdę olbrzymie, DOW Jones ponad 500 pkt. w górę, ropa naftowa poniżej $83 za baryłkę! Jest to reakcja jednodniowa, pokazuje to jednak, jak rynki bardzo poważnie rozważały wybuch 3 wś. Dzisiaj powiem na ten temat na moim locals.
 • Media w USA poświęcają dużo czasu, historii z lotniska w Dagestanie, gdzie doszło do incydentu. Grupa ludzi wtargnęła do samolotu pasażerskiego „szukając Żydów”. Putin twierdzi, że była to akcja służb wywiadowczych krajów NATO, żeby przykryć masakrę ludności cywilnej w Gazie. Przyznam, że media w Ameryce pompują Dagestan, tak jakby ktoś im rozkazał.
 • Czyżby Bibi Netanjahu przesadził? Netanjahu oskarżył szefa Bezpieczeństwa Narodowego i szefa IDF za atak Hamasu na Izrael 7 października. Odpowiednie oskarżające twitty Netanjahu musiał usunąć bardzo szybko i pedałować do tyłu, zapewne doszłoby do dymisji i rozpadu słabej koalicji w Knesecie. Wielu mówi, że jak wojna z Hamasem się skończy, dni Netanjahu są policzone, jest to część „dyplomatycznych zabiegów” USA, żeby uniknąć 3 wś.
 • Kilka dni temu Chiny ogłosiły, że zamierzają powiększyć swój arsenał nuklearny dwukrotnie. Dzisiaj Joe Biden oświadczył, że Stany Zjednoczone pracują nad nową bombą nuklearną, która ma być 20 razy silniejsza od bomby zrzuconej na Hiroszimy. Przyznam się, że czuje się dużo mniej bezpiecznie, coś nasi politycy nie myślą nic o ludziach na tej planecie, a niby tacy zieloni i walczą z co2 i zmianami klimatycznymi, co za ściema!
 • Dwóch demokratów w Izbie Reprezentantów ogłosiło swoją rezygnację w ostatnich kilku dniach (Mr. Sarbanes oraz Mr. Jackson). Dali w ten sposób wszystkim sygnał, że nie są zadowoleni z kierunku jaki objęło „nowe szefostwo” partii demokratycznej w Kongresie. Sytuacja ta ma dużo wspólnego z nowym speakerem Mike Johnson i decyzjami jakie podjęła partia demokratyczna podczas tego kryzysu w Izbie i wyboru nowego speakera,; czytaj partia demokratyczna odegrała bardzo dużą rolę w tym całym zamieszaniu, dużo większą niż się wszystkim wydaje!
 • Dochodzą sygnały z kongresu, że z pieniędzmi dla Zełeńskiego będzie problem, bardzo wielu republikanów nie chce dać nawet jednego centa! To będzie naprawdę ciekawa rozgrywka, speaker Mike Johnson, który jest przeciwko wysyłaniu więcej USD do Kijowa, musi teraz złożyć oficjalną propozycję na dalsze finansowanie tej wojny! Zełensky będzie musiał wysłać kolejną flagę z podpisami żołnierzy z frontu.
 • To nie koniec problemów byłego już speakera Kevina McCarthy, okazuje się, że zgłosił się poważny człowiek w jego okręgu wyborczym, który chce zrobić mu konkurencję. David Giglio, biznesmen z Kalifornii złożył już odpowiednie dokumenty wyborcze. MAGA rządzi!
 • Pamiętamy wszyscy Sama Bankman-Frieda, były finansista partii demokratycznej w USA, który kierował platformą krypto walut FTX. Zeznawał on wczoraj przed sądem, gdzie grozi mu odsiadka dziesiątków lat więzienia i przyznał się, że nazywał swoich klientów „pie…lone głupki” (dumb motherf*ckers). Pan Trzaskowski w Polsce tak się nie wyraża! Czy może lewica jest taka sama na całym świecie?
 • Nowy speaker Mike Johnson zadeklarował, że śledztwo w sprawie impeachmentu Joe Bidena będzie trwało dalej.
 • General Michael Flynn powiedział, że „kongres jest kontrolowany przez globalistów, grupy lobbystów i grupy pedofilskie„.
 • Cena złota trzyma się ciągle w granicach $2000 za uncję, co jest bardzo dobrym sygnałem. Oznacza to, że ostatnie wzrosty cen złota nie były tylko i wyłącznie rezultatem „strachu” co do sytuacji geopolitycznej na Bliskim Wschodzie.
 • Dzisiaj będę nadawał na Locals, rynki wróciły do swoich poziomów, dziś rano widzimy drobne spadki. Jak daleko byliśmy od kryzysu w tych ostatnich kilku tygodniach i jak daleko nam do kolejnego kryzysu.
  https://arturkalbarczyk.locals.com/

AK

Patrioci Polska © 2024