Gazeta PP nr 4 – 4 listopada 2023

Wiadomości

 • Douglas McGregor powiedział, że „nie dotrwamy do wyborów 2024, rzeczy zaczną się dziać wcześniej, banki zostaną zamknięte na 2-3 tygodnie, zobaczymy więcej bankructw, kryzys rozleje się, jeszcze przed wyborami 2024„. Ja ze swojej strony mogę tylko dodać, że naprawdę zdziwiłbym się, jeśli nic tu nie pęknie w następnych 12 miesiącach.
 • Lider Hezbollah w Libanie Sayyed Hassan Nasrallah powiedział, że to USA są odpowiedzialne za atak Izraela na Strefę Gazy. Jeśli USA chcą powstrzymać wojnę w regionie, Izrael musi zatrzymać swoje ataki na Gazę.
 • Szef FBI Christopher Wray powiedział, że; „jesteśmy na zupełnie nowym poziomie ryzyka ataków terrorystycznych w USA„.
 • Rep. Greg Landsman (D-OH) odwołał spotkanie wyborcze w Ohio, ze względu na ryzyko ataków, Landsman ma pochodzenie żydowskie, dostał serię gróźb i został zmuszony odwołać spotkania ze względów bezpieczeństwa, należy spodziewać się tego dużo więcej.
 • Volodymyr Zelensky powiedział, że; „nawet jeden lider w EU czy USA nie robi nacisków na niego czy jego rząd, żeby zacząć rozmowy pokojowe z Rosją„. Zelensky wyklucza rozmowy z Rosją, na ten moment.
 • Sam Bankman-Fried, nasz ulubiony były już miliarder, były szef platformy krypto FTX, został uznany winnym, przez sąd w Nowym Jorku. Sam Bankman-Fried, pójdzie na wiele lat do więzienia, a grozi mu 115 lat. Bernard Madoff dostał 150 lat, za podobne numery. Sam Bankman-Fried to trochę nietypowy „bohater”, nie mylić z Janosikiem czy Robin Hood, Sam Bankman-Fried zabierał biednym i średnio bogatym, głupim i naiwnym i dawał głównie wpływowym politykom. Sam Bankman-Fried finansował głównie partię demokratyczną (finansował też kilku w GOP), zaraz po Georgu Soros był drugim co do wielkości finansistą demokratów. Jego platforma FTX, była używana przez Ministerstwo Obrony Ukrainy, które przelewało w ten sposób pieniądze do USA, następnie Bankman przelewał je na konta polityków. Sam Bankman-Fried pójdzie za to do więzienia, jednak nie wykluczałbym, że Joe Biden zrobi jakiś tam akt łaski, to jest ich człowiek.
 • Wczoraj biuro statystyczne w USA opublikowało „nowe miejsca pracy” za październik. Rynki spodziewały się 180 tys. nowych miejsc pracy, dostaliśmy 150 miejsc pracy, z tego ponad 30% to miejsca w administracji publicznej. To był jeden z najsłabszych raportów od kilku lat, dostaliśmy reakcje na rynkach, wartość USA spadła 0 0.8 pkt, to jest dużo! Wartość złota podskoczyła o $10. Listopad może być w tej grze kluczowym miesiącem, nikt nie przewiduje, że „nagle” gospodarka w USA zacznie się podnosić, dlatego następny raport może być bardzo ważny.
 • Szef JP Morgan Chase Jamie Dimon oświadczył, że; „świat stoi przed największym niebezpieczeństwem, porównywalnym do lat 1930, i każdy CEO o tym mówi” ‘biggest threat to global order since the 1930s’ is underway and every CEO is talking about it„.Jamie Dimon to pierwsza liga amerykańskiego biznesu, rzadko rzuca słowa na wiatr, gdzie się „trochę” myli, to w latach, nie będzie jak w 1930, będzie dużo gorzej.
 • Sędzia w Bridgeport Conn. zablokował wynik wyborczy na burmistrza miasta i zarządził nowe wybory, ze względu na „szokujące dowody oszustwa wyborczego„. Koniecznie trzeba tego sędziego, żeby zajął się wyborami 2020.
 • Kalifornia od 1 listopada wprowadza obowiązek noszenia masek na twarzy, żeby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa Covid. Obostrzenia mają obowiązywać do 31 marca, i tylko w niektórych hrabstwach, Santa Clara County czy Marin County, inne hrabstwa też przymierzają się do wprowadzenia podobnych obostrzeń. Także ratuj się kto może!
 • 25% ludzi w USA twierdzi, że szczepionki na Covid nie są bezpieczne i znają kogoś kto zmarł przez komplikacje po szczepionkowe.
 • Asa Hutchinson oraz Chris Christie zostali wygwizdani podczas konwencji GOP na Florydzie. Kilka dni temu Mike Pence zakończył swoją kampanię wyborczą, czas uznać Trumpa za zwycięzcę. Donald Trump prowadzi w sondażach GOP we wszystkich stanach w USA. Nie ma nawet jednego stanu, w którym prowadziłby Ron DeSantis. Tym samym, zakończyły się prawybory w GOP w wyborach 2024, wszyscy mogą iść do domu i zakończyć swoją kampanię wyborczą, szkoda pieniędzy na debaty, wiece czy marketing w TV. Mogę napisać, że upadek Rona DeSantis jest spektakularny. Wszyscy powinni się teraz skoncentrować na wyborach prezydenckich 2024 przeciwko Joe Bidenowi.
 • Wygląda, że system bankowy w USA ma jakiś poważny problem, “Direct Deposit System” jest zawieszony i nie działa we wszystkich większych bankach w USA. Pieniądze zniknęły z kont i nie doszły do odbiorców. Mainstream nic o tym nie pisze i tylko co niektóre niezależne gazety o tym mówią, wygląda to na bardzo poważną „usterkę”, skala tego jest olbrzymia, obejmuje to praktycznie cały system bankowy.
 • Na koniec dziwaczna i tragiczna historia z Alabamy, pastor ewangelicki Bubba Copeland i zarazem burmistrz miasteczka Smiths Station, popełni samobójstwo przed komendą policji po tym jak lokalna gazeta, opublikowała artykuł o tym, że jest on członkiem LGBTQ i udziela się jako „drag queen”, pisze artykuły dla trans gazet itp. Gość nie wytrzymał presji i postanowił skończyć, RiP.
 • Zapraszam wszystkich do rejestracji na www.patrioci-polska.pl , bo jak sprawy zaczną się sypać, to może być jedyny środek komunikacji ze wszystkimi. Jutro (w niedzielę), na YouTube „niedziela Q & A”, zapraszam do zadawania pytań.

AK

Patrioci Polska © 2024