Gazeta PP nr 5 – 6 listopada 2023

Wiadomości

 • Właśnie mija dokładnie 3 lata od momentu jak obudziliśmy się z wiadomością, że Joe Biden wygrał wybory „uczciwie i zdecydowanie”. Reszta jest już historią, tysiące aresztowań, brak wolności słowa, Trump i jego rodzina aresztowana, wojna na Ukrainie, ludobójstwo w Palestynie, to tylko niektóre wydarzenia ostatnich lat, a jeszcze wiele nas czeka.
 • Rok do następnych wyborów prezydenckich w USA, Donald Trump napomknął, że jeśli zostanie wybrany prezydentem USA w listopadzie 2024, to pierwsza jego decyzja będzie wyprowadzenie armii na ulice amerykańskich miast. Co oczywiście nie powinno dziwić nikogo, lista ludzi którzy powinni być aresztowani jest długa. The Washington Post napisał, że za kulisami organizacje pro-MAGA szykują “Project 2025″, który planuje wiele decyzji przyszłego prezydenta.
 • Wielu ludzi uważa, że do wyborów w USA w roku 2024 nie dojdzie, że system zawali się wcześniej, że znajdziemy się w głębokim kryzysie i obecne władze wprowadzą coś w rodzaju dyktatury i będą rządzić dekretami. Trudno spekulować, jak daleko posuną się obecne władzę, jednak dla nich jest to walka na śmierć i życie.
 • Volodymyr Zelensky dostał mikrofon na „prime” TV w USA, pokazał się wczoraj na “Meet the Press” na NBC News. Jest to najbardziej oglądany program w USA w niedziele rano. Zelensky zaprosił Donalda Trumpa do Kijowa na wizytę i powiedział, że potrzebuje 24 min, żeby wytłumaczyć Trumpowi, że wojna jest do wygrania. Czego Pan Zelensky nie rozumie, czy może nie chce zrozumieć to tego, że Donald Trump i wielu w USA uważa, że to nie jest ich wojna, że to nie jest amerykańska wojna. Problemy Żeleńskiego z Putinem, powinni sobie sami rozwiązać, tak jak wszystkie inne państwa rozwiązują swoje problemy. Jeśli Ukraina chce wojować z Rosją, to musi sobie zdawać sprawę, że są wojny których nie wygra i trzeba zapłacić czasami wysoką cenę za przegraną wojnę. Nie możesz polegać na krajach oddalonych o 10 tys. km aby wygrać wojnę ze swoim sąsiadem, tym bardziej, że kraje te mają swoje własne duże wewnętrzne, a także gospodarcze problemy. Trump zakończy wojnę na Ukrainie nie w 24h, tylko w jednej minucie, przez odcięcie finansowania tej wojny, w momencie jak to się stanie nastąpi upadek całego państwa ukraińskiego i wojna się skończy, tak porostu. Pan Zelensky przejdzie do historii jako jeden z najbardziej niekompetentnych liderów tego świata, a do historii Ukrainy jako grabarz Ukrainy, takie są realia.
 • Pentagon ogłosił kolejny, 50 już program tzw. „pomocy militarnej” dla Kijowa w trwającej wojnie z Rosją. Tym raz „pomoc” ma wartość $425 mln USD. Wliczone jest tam uzbrojenie, amunicja, a także pieniądze na wypłaty.
 • W wielu miastach na całym świecie odbyły się olbrzymie demonstracje, wzywające Izrael do natychmiastowego wstrzymania ludobójstwa na narodzie palestyńskim. Izrael bombarduje szpitale, ośrodki dla uchodźców, mordowane są dzieci, kobiety, są to tysiące niewinnych ludzi. Rządy tzw. krajów „wolnego świata”, siedzą cicho i przyglądają się, boją się globalistycznych sił tego świata, boją się mediów kontrolowanych przez tych ludzi, boją się konsekwencji które mogą na nich spaść, jeśli odważyliby się na krytykę Izraela.
 • Joe Biden wysłał w rejon brzegów Palestyny największy swój statek podwodny „The Ohio-class” USS Maine. Jest on napędzany reaktorami nuklearnymi i jest wyposażony w broń nuklearną.
 • Biały Dom; „dni Netanyahu są policzone„.
 • Larry Fink i BlackRock zaczął doradzać swoim klientom, żeby zaczęli kupować złoto jako inwestycję, w celu zabezpieczenie swojego majątku przed nadchodzącym kryzysem. Jeśli to nie jest sygnał, że rzeczy zaczną się dziać już niedługo, to ja się pytam co to musi być.
 • FED daje sygnały, że więcej podwyżek stóp procentowych już nie będzie. Oznacza to spadek wartości USD, co zresztą widzimy w ostatnich kilku dniach. Na ten moment nie są to duże spadki, jednak dość ważne. Jeśli jest to koniec wzrostów wartości dolara, oznacza to początek wzrostów wartości złota, czytaj Larry Flik wie co robi!
 • Za kurtynami z tyłu partii demokratycznej trwa cicha kampania wyborcza, w celu wymiany Joe Bidena i wystawienia nowego kandydata. Nazwiska jakie krążą to, Michigan Gretchen Whitmer, California Gavin Newsom, Illinois gov. J.B. Pritzker. Media mainstreamowe otwarcie mówią o „wymienieniu Bidena”. Trump prowadzi we wszystkich sondażach wyborczych, a prawybory w partii republikańskich praktycznie się już zakończyły, jeszcze zanim się zaczęły.
 • Stany Zjednoczone ogłosiły nowe sankcje gospodarcze na Rosję, sankcjami zostały objęte rosyjskie banki. Normalnie bym o tym nie pisał, jednak chcę pokazać wszystkim, jak są głupie te nasze rządy. Wojna trwa prawie 2 lata i co chwila są ogłaszane nowe sankcje na Rosję, tymczasem nasze gospodarki są już w recesji a ropa po $80 za baryłkę, ludzi nie stać zatankować do pełna i ogrzać domu gazem na nadchodzącą zimę.
 • Pan Mateusz Morawiecki pokazał się w mediach angielskojęzycznych, a to za sprawą wypowiedzi, że; „nie jest spakowany do wyjścia„, czytaj rozmowy z PSL trwają i Pan Morawiecki podchodzi do nich optymistycznie. Kluczem do tej rozgrywki będzie Konfederacja, która też jest cytowana, że niby nie jest zainteresowana, co moim zdaniem nie jest prawdą. Konfederacja (a przynajmniej część), poważnie rozpatrzy propozycję PiSu jeśli takowa zostanie wystosowana.
 • Zapraszam do rejestracji na patrioci-polska.pl, tam publikowane też są wszystkie moje wpisy (jako Gazeta PP). Tam też w momencie jak FB i YouTube będą zamykać konta, będzie można przeczytać wszystkie bieżące informacje. Locals nagram dopiero jutro, zapraszam do rejestracji na arturkalbarczyk.locals.com , która jest za darmo i wszyscy powinni być tam zarejestrowani. Za każdym razem jak pojawia się tam nowe wideo, wysyłane jest powiadomienie przez email, na skrzynkę pocztową. Wczoraj problemy na YouTube były spowodowane brakiem prądu, poza moją kontrolą. Do jutra i GBYA!

AK

Patrioci Polska © 2024