Gazeta PP nr 7 – 13 listopada 2023

Wiadomości

 • US Congress zmierza w kierunku „shutdown”, pomimo złożonej propozycji budżetu ze strony speakera Mike Johnson na ten moment opozycja w GOP do jego propozycji jest na tyle duża, że nie ma wystarczającej ilości głosów w Izbie do zatwierdzenia jego propozycji. Propozycja Johnsona nie różni się zbytnio od propozycji Kevina McCarthy. Biden nazwał propozycję Johnsona… „extreme”.
  Zostało nam 4 dni, jeśli nie będzie kompromisu rząd amerykański zacznie zwalniać pracowników państwowych. Częścią „kompromisu” jest także dodatkowe finansowanie wojny na Ukrainie. Brak tych pieniędzy będzie oznaczać większy chaos w Kijowie.
 • Bank of America jest bez pieniędzy i są obawy, że zobaczymy „run on the banks”, czyli ludzie zaczną wybierać pieniądze z banku. Upadek tak dużego bank może zachwiać całym rynkiem bankowym w USA, co pociągnie za sobą resztę świata.
 • Rząd Niemiec chce podwoić swoją „pomoc” dla Ukrainy, do poziomu 8 miliardów euro. Co oznacza, że Kijów będzie miał pieniądze dla swoich pracowników i całego systemu jakim jest sektor państwowy na Ukrainie, czytaj, wojna będzie trwała. Dopóki pieniądze będą szły na Ukrainę szanse, że wojna się skończy znacznie maleją. Upadek frontu może spowodować zmiany na froncie, jednak wojna skończy się w momencie jak zabraknie pieniędzy. Mogę napisać, że problemy z finansowaniem wojny w USA biorą na siebie teraz Niemcy, bez Niemiec ta wojna zapewne dobiegłaby już do końca. EU ma problem przeskoczyć opozycję z Węgier. Mike Johnson w USA zabiega o dalsze finansowanie tej wojny. Uważam, że z czasem budżet w USA zostanie zatwierdzony i będą tam pieniądze dla Ukrainy, może to jednak trochę potrwać i będzie potrzebna pomoc demokratów.
 • Niezależna prasa w USA donosi, że Volodymyr Zelensky próbuje bezpośrednio skontaktować się z Donaldem Trumpem w celu uwolnienia dodatkowych środków na dalsze finansowanie wojny na Ukrainie. Trudno mi napisać, czy Biden go tam skierował, jednak wygląda, że Zelensky już wie z kim trzeba gadać, jeśli chcesz kasę od rządu w USA.
 • Xi Jinping z wizytą w San Francisco, będzie to najważniejsza wiadomość w tym tygodniu. Chiny przymierzają się zakupu samolotów Boeing 737 Max. Ruchy jakie robią Chiny w ostatnich kilku tygodniach można interpretować tylko i wyłącznie jako „normalizacja swoich stosunków z USA”. Xi Jinping w środę spotka się z Bidenem.
 • Sen. Tim Scott rezygnuje z dalszej walki o fotel prezydenta USA. Gość nie miał żadnych szans ze swoim poparciem w granicach 1%, bardziej przeszkadzał niż wnosił cokolwiek do dyskusji. Mogę napisać, że po rezygnacji Mike Penca i teraz Scotta chłopaki padają jak muchy. Zostało ich tylko 4, czyli Ron DeSantis, Chris Christie, Vivek Ramaswamy i Nikky Haley. Jeśli mam zgadywać to Christie następny do „odstawki na bocznice”. Trump to wygra i będzie to jedna z najłatwiejszych wygranych w historii USA.
 • Derrick Evans będzie kandydował do kongresu w Zachodniej Wirginii. Derrick Evans był uczestnikiem wydarzeń 6 stycznia w DC, był aresztowany przez reżim Bidena, teraz zamierza być członkiem Izby Reprezentantów, potrzebnych jest więcej takich jak Derricków.
 • Wielu komentuje artykuł z Washington Post o wybuchu Nord Stream 1 i 2 na dnie morza Bałtyckiego. Ostatnia wersja to Roman Chervinsky oficer ukraińskiej armii, który jest odpowiedzialny za ten wybuch. Większość się z tego śmieje, jednak to jest kierunek propagandy który obiera mainstream. Ja ze swojej strony czekam, kiedy oskarżą Polskę o ten atak, coś mi się wydaje, że z Ukrainy do Bałtyku najbliżej przez Polskę, także jakaś „pomoc” ze strony PL musiała być.
 • Amerykański samolot spadł u brzegów Cypru, 5 żołnierzy amerykańskich, członków załogi nie żyje. Trudno powiedzieć, czy był to wypadek czy może Hamas ma zasięgi tak dalekie, że potrafi zestrzelić samolot wojskowy z dala od brzegów Palestyny.
 • USA już po raz 3 zaatakowało Syrię, gdzie ich bazy wojskowe są pod ciągłym atakiem bojówek szyickich.
 • Pierwsze posiedzenie Sejmu RP w Warszawie, Pan Szymon Hołownia został wybrany marszałkiem Sejmu. Pani Witek dostała tylko 193 głosy, czytaj Konfederacja głosowała na 3d, co jest ciekawym sygnałem w kierunki PiSu.
 • Tommy Robinson wraca na twitter, także Elon Musk zmienia bardzo dużo.
 • Dzisiaj dokończenie wczorajszego Q & A, zapraszam na mój YouTube kanał i 20.000 czasu PL https://youtube.com/live/zva4qBqGgHs

AK

Patrioci Polska © 2024