Gazeta PP nr 8 – 15 listopada 2023

Wiadomości

 • Xi Jinping z wizytą w San Francisco USA. Gubernator Gavin Newsom przywitał go na lotnisku. Dzisiaj rano odbywa się maraton, czyli 4 godzinne rozmowy Joe Biden – Xi. Tematem rozmów mają być nawet wspólne manewry wojskowe Chiny – USA i bliższa kooperacja wojskowa obu armii, odnowienie kontaktów militarnych pomiędzy dwoma krajami, Tajwan, Gaza, Ukraina oraz przepływ narkotyków do USA, jak Fentanyl, wielu wskazuje że to Chiny stoją za eksportem narkotyków do USA.
  Wizyta Xi Jinping w USA może być przełomowym momentem dla obecnej międzynarodowej sytuacji na świecie.
 • Speaker Mike Johnson złożył pod głosowanie w Izbie, tzw. „stop gab bill”, jest to krótki budżet, tylko do stycznia 2024. Budżet został zatwierdzony głosami głównie demokratów, 336 do 95. 95 przeciwko to sami republikanie. Mogę napisać, że Mike Johnson zrobił układ z diabłem. Co jednak się dzieje, to nie dojdzie do „shutdown” amerykańskiego rządu, czytaj unikniemy chaosu, przynajmniej do stycznia 2024. Senat już zapowiedział, że poprze propozycję z Izby, zapewne Biden nie będzie miał problemu podpisać. Budżet nie zawiera dodatkowych pieniędzy dla Ukrainy, Biden prosił o $100 miliardów dla Ukrainy i Izraela. Ja jednak jestem przekonany, że w tej obecnej propozycji „stop gap”, Biden będzie mógł wydusić „trochę” dla Kijowa. Niech nikt nie oczekuje, że wojna się skończy, bo DC nie wysłał pieniędzy. Ogólnie muszę napisać, że wygląda, że bitwa została przesunięta na styczeń-luty 2024. Mike Johnson postanowił nie paraliżować systemu przed świętami. Nadchodzi święto Thanksgiving (23.11), w USA to duże rodzinne święto, następnie mamy Boże Narodzenie. Będzie spokój, apple pie, pieczony indyk, kolędy i prezenty. Jednak w styczniu dużo się zmieni, wkraczamy w rok wyborczy w USA. Toczy się walka o istnienie państwa USA i innych państw narodowych w zachodnim świecie, także radziłbym się przygotować.
 • Nasz ulubiony Rep. Matt Gaetz z Florydy, złożył oficjalną skargę do komisji dyscyplinarnej Izby na byłego speakera Kevina McCarthy. Okazuje się, że Kevin McCarthy łokciem stuknął swojego kolegę Rep. Tima Burchetta z Tennessee. Burchett to jeden z tych, który głosował za usunięciem McCarthy ze stołka speakera. Są świadkowie, a Burchett skarży się na ból w okolicach nerki. McCarthy zachowuje się jak zwykły uliczny cham na podwórku.
 • Potwierdza się informacja, że amerykańska administracja Joe Bidena odblokowała wczoraj kolejne $10 miliardów dolarów dla Iranu. Jestem przekonany, że jest to jeden z głównych powodów, że Hezbollah i Iran nie robią żadnych ruchów związanych z wojną w Strefie Gazy.
 • Taka fajna ciekawostka z wyborów tydzień temu w Wirginii. Republikanin Bob Anderson wygrał z Buba Biberaj (D) wybory na prokuratora hrabstwa Loudoun County. Biberaj to sponsorowana przez Sorosa aktywistka komunistyczna, Anderson to nasz człowiek. Loudoun County to faktycznie Waszyngton DC, najbardziej lewicowa baza w USA, Anderson wygrał różnicą 300 głosów, gratulacje dla MAGA!
 • Sytuacja na froncie na Ukrainie nie jest dobra, miasteczko Avdeevka które było małym zwycięstwem ukraińskiej armii w wielkiej kontrofensywie w czerwcu tego roku, jest powoli zajmowane przez Rosjan. Upadek Avdeevki to upadek Ukrainy.
 • Odwołany konserwatywny amerykański biskup Joseph Strickland powiedział; „wpływowe siły globalistyczne wpłynęły na decyzję papieża Franciszka” (‘Forces’ Influence Globalist Pope Francis Into Making His Decisions).
 • Trwa wojna w Kijowie o przyszłą władzę, Oleksandr Dubinsky usłyszał oskarżenia o zdradę i rozprowadzanie „dezinformacji”, czytaj nie mają nic na niego. Mowa jest o dwóch frakcjach w Kijowie, pro Zelensky i pro Zaluzhny, które walczą o władzę. To już się nie skończy, proszę spodziewać się chaosu w Kijowie.
 • Jacob Chansley znany też jako ‘QAnon Shaman’ z wydarzeń w DC, 6 stycznia 2021 roku, który odsiedział wyrok więzienia. Złożył papiery rejestrujące jego osobę do wyborów do Izby Reprezentantów w przyszły roku 2024 w Arizonie. Także gratulacje, mam nadzieję, że zobaczymy nowego reprezentanta Chansley!
 • Demokratyczna Pani gubernator stanu Nowy Jork Kathy Hochul, ogłosiła nowy program „monitorowania” tzw. „mowy nienawiści i dezinformacji” w mediach społecznościowych. Czytaj, jak jesteś w NY to polecam uważać, będą cię monitorować, będziesz na radarach.
 • Izba Reprezentantów właśnie przegłosowała koniec finansowanie dla badań „gain-of-function”, czyli wzbogacania wirusów. Potrzebny był „nowy” speaker, żeby do tego doszło, McCarthy blisko współpracował z demokratami w tym temacie. Gratulacje dla Rep. Tomas Massie, który stoi za tym prawem.
 • Pani Nikki Haley, republikańska kandydatka na prezydenta USA, właśnie poparła „digital ID”, czyli globalistyczny plan zniewolenia ludzi na tej planecie.
  Haley wycofała jednak swoje poparcie dla banowania ludzi z anonimowym nazwiskiem na mediach społecznościowych. Pani Haley pomyliła chyba partie, GOP to nie dla niej, powinna być w CCCP.
 • Ciekawa sprawa sądowa w stanie Waszyngton. Sędzia postanowił, że producenci samochodów mają prawo gromadzić informacje jak wiadomości SMS czy rozmowy telefoniczne, które odbywają się w samochodzie, czytaj twoje rozmowy w samochodzie są nagrywane, przez twój samochód, czytaj producenci samochodów nawet nie potrzebują nakazu z sądu.
 • Speaker Mike Johnson poparł oficjalnie kandydaturę Donalda Trumpa na prezydenta Stanów Zjednoczonych.
 • Donald Trump chce kary śmierci dla handlarzy narkotyków.
 • Dzisiaj krótka przerwa od locals czy YT, jednak jutro będę na locals, zapraszam.
  Zachęcam też do rejestracji na patrioci-polska.pl.

AK

Patrioci Polska © 2024