Gazeta PP nr 9 – 18 listopada 2023

Wiadomości

 • Wizyta Xi Jinpinga w USA i spotkanie z Joe Bidenem było najważniejszym wydarzeniem tego tygodnia. Na koniec wizyty nie obyło się bez małego skandalu, gdzie podczas konferencji prasowej kończącej wizytę Xi, Biden nazwał Xi „dyktatorem”. Trzeba jednak zaznaczyć, że wizyta Xi, to bardziej przyjazny etap stosunków USA – Chiny, czego nie było w ostatnich kilku latach.
 • Rozmowy akcesyjne Ukrainy do EU mogą się nie odbyć. Rozmowy miały się zacząć za miesiąc w grudniu, jednak wielu przyznaje, że rozmowy na ten moment będzie trzeba przesunąć. Brakuje też zgody (Węgry) co do finansowania Ukrainy. Niemcy będą musiały finansowanie wziąć na siebie.
 • Joe Biden podpisał tzw. „stop gap bill” czyli krótki budżet do stycznia, jednak nie ma tam finansowania dla Ukrainy. Wygląda, że finansowanie Ukrainy będzie najtrudniejszym elementem przyszłych negocjacji speaker Johnson – Biden. Mogę nawet zaryzykować i napisać, że obecny Kongres pieniędzy na Ukrainę już nie wyśle, to jest koniec pieniędzy na Ukrainę (wyjątek może być jakaś „pomoc humanitarna”), jednak na samą wojnę już nie będzie, trzeba czekać na wybory 2024 i ewentualną wygraną demokratów.
 • Admirał John Kirby powiedział, że obecna „pomoc” dla Ukrainy jest „na ostatnich sznurkach”, czytaj kończy się. Obecne pieniądze, są z ostatniego rozdania jeszcze za czasów Nancy Pelosi.
 • Ciekawa wypowiedź Eugune B. Rumer, który ma wiele „zaszczytnych” tytułów różnych „pro-wojennych think-tanków” w USA, finansowanych przez przemysł zbrojeniowy w USA. Powiedział on, że „Rosja ma czas po swojej stronie, na froncie nie widać żeby Rosja przegrywała, Rosyjska gospodarka ma się dobrze. Putin kontroluje władzę i co ciekawe jego popularność wzrosła po nie nieudanej rebelii Prigozhina w czerwcu„. Mogę tylko napisać, że świat pro-wojna w USA powoli się budzi co do faktu, że tej wojny nie wygrają, tak jak nie wygrali wojny w Afganistanie, Wietnamie, Syrii czy innych wojen.
 • Szef NATO Jens Stoltenberg powiedział, że sytuacja na froncie jest korzystna dla Rosji. Jednak tylko Ukraina będzie decydować o rozmowach pokojowych z Rosją, nie NATO.
 • Liczba ofiar wojny w Strefie Gazy przekroczyła 12 000 z tego 11 000 to ludność cywilna, a połowa to dzieci. Trwa ludobójstwo, a tzw. „wolny świat” dostarcza amunicję do Izraela, media w krajach zachodnich milczą.
 • Przedstawiciel irańskiego MSZ Hossein Amirabdollahian powiedział, że Iran nie chce zaostrzać swoich stosunków z USA oraz z Izraelem. Przyznał także, że za kurtynami toczą się rozmowy na wysokim szczeblu USA – Iran.
 • Speaker Mike Johnson opublikował, pierwszą serię taśm z wydarzeń z 6 stycznia 2021 na wzgórzu Kapitol w DC. Wszystkie inne taśmy mają być opublikowane już niedługo. Świat dowie się, to co my wszyscy już dawno wiemy, że wydarzenia jan6, były ustawioną akcją sterowaną przez FBI.
 • Rep. Jim Jordan wystawił nakaz stawienia się na przesłuchanie do komisji w kongresie dla szefów Bank of America. Sprawa dotyczy wydarzeń z 6 stycznia 2021, BoA miał współpracować blisko z FBI, przekazywać im informacje o wszystkich transakcjach finansowych uczestników wydarzeń jan6, bez odpowiednich nakazów sądowych.
 • Donald Trump zastanawia się co do dołączenia do następnej TV debaty GOP, byłoby to dość duże wydarzenie, warte oglądania.
 • Vivek Ramaswamy zapoczątkował petycję, chce zmusić Rona McDaniel-Romney do rezygnacji ze stanowiska szefa GOP.
 • Gitarzysta Pink Floyd Roger Waters, nie może zarezerwować hotelu w Argentynie i Urugwaju, oskarża o to „żydowskie lobby”, przyczyną tego ma być jego otwarta krytyka Izraela i wojny w Strefie Gazy. Mogę tylko dodać, iż zauważyłem, że wielu ludzi zaczyna mieć problemy z przekroczeniem granic, jak tylko zaczynają się wypowiadać i ich wypowiedzi nie są zgodne z oficjalną narracją, możesz mieć problem. Christofer Sky nie został wpuszczony do USA. Dzieci uczestnika wydarzeń jan6, nie wpuszczono do samolotu w USA. Także jesteśmy w nowym świecie.
 • Kto by pomyślał, że Osama Bin Laden będzie w wiadomościach tyle lat po swojej śmierci i wydarzeniach 11.09. Otwarty list Bin Ladena jest blokowany przez media społecznościowe, okazuje się, że Osama Bin Laden i jego argumenty o kolonialnej polityce krajów zachodnich i zbrodniach Izraela, trafia do dzisiejszej młodzieży. List Bin Ladena poszedł viro na TicToku, cenzura musiała wkroczyć do akcji i zatrzymali to.
 • The New York Times podaje, że 37 letni pilot Air India zmarł na zawał serca i jest to już 3 pilot Air India który zmarł ciągu kilku dni, RiP.
 • Wulkan Sundhnúkar w Islandii się budzi, ewentualny wybuch wulkanu i trudności w transporcie lotniczym w Europie mogą skomplikować bardzo dużo, czytaj zapoczątkować kryzys.
 • Trochę to znak dzisiejszych czasów. Pastor chrześcijański został postrzelony w głowę stojąc na ulicy Phoenix Arizona, czytał biblię.
 • Wartość amerykańskiego dolara ponownie się obniżyła, 103.82. nie są to poziomy krytyczne, jednak znaczenie ma trend oraz FED, który nie zamierza podwyższać już stóp procesowych, czytaj nie można wykluczyć, że wartość USD będzie malała. Dlatego widzicie cenę złota prawie $2000 za uncję, wchodzimy w okres gdzie cena złota w USD będzie już pięła się do góry.
 • Jutro niedziela, a więc Q & A na YouTube, zapraszam wszystkich do zadawania pytań (arturkal@yahoo.com). Dzisiaj ukaże się Biuletyn PP, oraz informacje o spotkaniu PP z Posłami G. Braunem i W. Skalikiem.

AK

Patrioci Polska © 2024