Gazeta PP nr 11 – 22 listopada 2023

Wiadomości

 • Izrael zgodził się na zawieszenie ognia w Strefie Gazy i wymianę więźniów.
 • Izrael przyznał się, że część ludzi podczas ataku Hamas 7 października na Izrael został zabita przez IDF na skutek ataków izraelski helikopterów na uczestników koncertu.
 • Dowództwo wojsk USA przy NATO (US Mission to NATO) oficjalnie wezwało Volodymyra Żeleńskiego do „zapoczątkowania rozmów pokojowych z Rosją„, muszą usiąść przy jednym stole. Jest to pierwszy tak bezpośredni sygnał ze strony USA w kierunku Ukrainy, żeby zakończyć wojnę.
 • Wybory na mera miasta w Charleston Południowa Karolina. Największe i najstarsze miasto w PK, wybory wygrywają tam demokraci od roku 1877 czyli 150 lat, jest to jedna z najbardziej solidnych baz demokratycznych w USA. Wczorajsze wybory wygrał republikanin William Cogswell dwoma punktami. To jest duże wydarzenie, potwierdza to falę republikańską, to jest naprawdę dobra wiadomość.
 • Szef Amazona Jeff Bezos sprzedał milion swoich akcji za ponad $1 miliard USD i przymierza się do sprzedania kolejnych. Wielu interpretuje to jako sygnał, że rzeczy zaczną się walić. Amazon to firma która ma najlepszy obraz amerykańskiej i światowej gospodarki. Dzisiaj powiem coś na ten temat, ponieważ moim zdaniem to jest poważny sygnał nadchodzącego kryzysu.
 • Volodymyr Zelensky po serii wizyt w Kijowie wielu oficjeli z EU, GB i USA wychylił się z „mamy prawo zabić Putina„. Pan Zelensky poczuł się silny w swojej pozycji, wyraźnie rebelia przeciwko niemu w Kijowie została zażegnana… polecam mój wczorajszy stream na locals na ten temat.
 • Tacker Carlson wczoraj; „przyszły rok będzie taki, jaki jeszcze nikt nie widział” (“The Next Year is Going to be Like… Nothing We’ve Ever Seen”).
 • Właśnie mija 60 lat od momentu jak zamordowany został 35-ty Prezydent Stanów Zjednoczonych John Fitzgerald Kennedy. Jeśli Donald Trump zostanie ponownie Prezydentem USA, to dowiemy się, że nie Chrushchev zabił JFK, tylko CIA.
 • Jutro święto Thanksgiving w USA, następnie w piątek tzw. Black Friday, gdzie zobaczymy miliony ludzi w USA, którzy w Walmarcie potrafią zabić drugą osobę, żeby kupić „opiekacz do grzanek” o $20 taniej!
 • Warto zwrócić uwagę na porozumienie szefa Krypto platformy Binance Changpeng Zhao z Prokuraturą Generalną w USA. Podobna historia jak FTX i SBF, gdzie odbyła się sprawa i SBF pójdzie do więzienia na wiele lat. Changpeng Zhao przyznał się do oszustwa i zapewne pójdzie do więzienia 1 rok, plus musi zrezygnować z CEO Binance.
 • Sprzedaż domów w USA nie wygląda dobrze, październik okazał się najgorszym miesiącem na rynku nieruchomości od 13 lat. Sprzedaż domów spada z miesiąca na miesiąc, w stosunku do września spadła o 4.1%, a do października 2022 roku 14.6%. Rynek mieszkaniowy to kręgosłup amerykańskiej gospodarki i jest to tykająca bomba.
 • Kilka dobrych informacji jeśli chodzi o oszustwo wyborcze z roku 2020 w Fulton County w Georgii. Jest to miasto Atlanta, gdzie Donald Trump czeka na rozprawę sądową. Sędzia w Fulton county wydał opinię, gdzie potępił używanie maszyn wyborczych podczas wyborów. Doliczono się także ponad 3500 podwójnych głosów (duplikatów). Donald Trump nazywa to początkiem nowej ery w odkrywaniu „masywnego oszustwa wyborczego„. Wygląda, że sprawa Trumpa jeśli w ogóle się zacznie, to będzie to dopiero po wyborach 2024. To już będzie duży sukces MAGA.
 • Mamy rok do wyborów w USA, a jesteśmy świadkami odlotu mainstreamowych mediów w USA w KOSMOS. Mika Brzezinski chyba popełni rytualne harakiri na ekranach telewizorów w momencie jak Trump to wygra. Porównania do Hitlera, faszyzmu itp. zalewają mainstream, ci ludzi mają chorobę psychiczną. Claire McCaskill na MSNBC powiedziała, że Trump jest bardziej niebezpieczny od Hitlera.
 • Kraje OPEC+ odroczyły swoje spotkanie, na którym miały zapaść decyzje o cięciach w produkcji ropy naftowej, ta wiadomość spowodowała obniżenie cen ropy naftowej na rynkach. Ceny złota utrzymują się relatywnie wysokie na poziomie $2000 USD za uncję. Rynki są stabilne, czekamy na rozwój wydarzeń.
 • Dzisiaj będę na YouTube, a także jest spotkanie Patrioci Polska na temat wyborów samorządowych, na które zapraszam wszystkich, link jest udostępniony przez Komunikat PP. Zdjęcie dostanie dzisiaj Trump i Mike Lindell jako, że temat oszustwa wyborczego w USA zaczyna zajmować więcej i więcej miejsca, jest decyzja w Fulton county, Lindell i Trump będą zrehabilitowani. Nie myślę, że jest to przypadek, to jest ta gra Trumpa, mamy 12 miesięcy do wyborów w USA!
  https://youtube.com/live/UEEK0AaUR9A

AK

Patrioci Polska © 2024