Gazeta PP nr 12 – 25 listopada 2023

Wiadomości

 • Trwa drugi dzień zawieszenia broni w Strefie Gazy, pierwsza wymiana 14 zakładników przetrzymywanych przez Hamas, na 42 więźniów z Izraelskich więzień ma się odbyć jeszcze dzisiaj. Łącznie Hamas ma uwolnić 50 zakładników. Pojawiają się głosy, że to może być koniec tej wojny, trudno mi w to uwierzyć, jednak słychać tego rodzaju głosy. Na ten moment Joe Biden ogłasza dyplomatyczne zwycięstwo. Chciałbym zacytować wczorajsze słowa Bidena, które moim zdaniem są zgodne z moją wersja wydarzeń wypowiedzianą zaraz po ataku Hamas 7 października. Biden; „uważam, że Hamas zaatakował w październiku, ponieważ wiedzieli, że ja pracuję z Saudyjczykami i innymi w regionie, żeby przynieść pokój na Bliski Wschód, przez uznanie państwowości Izraela i jego prawo do istnienia„.
 • Na północnej granicy Izraela z Libanem, walki z Hezbollah też zostały przerwane, pomimo, że nie było to częścią porozumienia Hamas – Izrael.
 • Niemiecki dziennik Bild pisze, że; „Niemcy i Stany Zjednoczone chcą zmusić Żeleńskiego do rozmowy z Putinem, przez systematyczne zmniejszenie dostaw broni„. Ani Olaf Scholz czy Joe Biden nie będą dzwonić do Kijowa, będzie to polityka wywierania presji na reżim w Kijowie. Także, możemy zacząć liczyć, ile im zabierze czasu, zanim Zelensky chwyci za telefon i zadzwoni do Moskwy z prośbą o rozmowę z Putinem, czy to będzie jeszcze w tym roku, czy może w przyszłym. Trzeba jednak napisać, to jest końcówka tej wojny. Amerykanie podjęli już decyzję o końcu wojny, teraz jest proces trawienia tej decyzji przez Kijów. Wojna jest przegrana. Ukraina, a co za tym idzie NATO przegrało tą wojnę i czas się dogadać. Dobrze by było, dla ofiar tej wojny, żeby stało się to jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia. Mały ukłon w stronę rodzin zwykłych żołnierzy, którzy polegli na froncie, albo którzy jeszcze polegną w następnych kilku tygodniach. Ci nawet nie rozumieją DLACZEGO muszą umierać w grze globalnych interesów.
 • Reuters podaje, że Rosja przemieszcza swoją broń nuklearną do baz w zachodniej Rosji. Yars, interkontynentalne rakiety balistyczne, mają teraz bliżej do Londynu i Warszawy i mogą być w UK w 5 min. i tzw. zachód nie ma odpowiednich rakiet, żeby to coś strącić.
 • Chińska Marynarka Wojenna wydała komunikat, w którym informuje, że amerykański niszczyciel USS Hopper, wpłyną na terytorialne wody Chin, bez wcześniejszego pozwolenia. W komunikacie możemy także przeczytać, że: „Stany Zjednoczone są zagrożeniem dla bezpieczeństwa w regionie„.
 • Żołnierze US ARMY zwolnieni z wojska przez Bidena, za to że odmówili szczepionki covid19 podali rząd USA do sądu o odszkodowania wartości miliardów dolarów, trzymamy za nich kciuki i życzymy wygrania sprawy.
 • Warte uwagi, Bloomberg podaje, że Twitter (dzisiaj znane jako „X”) wyprzedził FB oraz Instagram, jako najbardziej popularna platforma mediów społecznościowych. Także gratulacje dla Elona Muska, to zapewne gwarantuje, że jak rzeczy zaczną się dziać, EU zablokuje „X” we wszystkich krajach europejskiego kołchozu.
 • Burmistrz Nowego Jorku Eric Adams jest oskarżany o przemoc seksualną, odpowiednie dokumenty zostały złożone w sądzie przez pewną panią, sprawa ma ponad 30 lat!
 • Policjant z Minneapolis Derek Chauvin, który został skazany w pokazowym procesie za zabicie narkomana i kryminalisty Georga Floyda, został pchnięty nożem w więzieniu i przebywa w szpitalu, walczą o jego życie.
 • Bardzo mi się „podoba” ta panika w amerykańskich mediach, do których powoli dochodzi, że Donald Trump będzie następnym prezydentem USA. Salon Magazine, to taki lewicowy ściek w USA, z wyjątkiem kilku miliarderów i działaczy komunistycznych nikt tego nie czyta. Salon pisze; „jeśli wygra Trump, ludzie nie będą mogli zrozumieć co się dzieje (understanding complex Information)„. No nieee, poważnie, sprawy są tak skomplikowane na tym świecie, że ludzie nic nie zrozumieją! Pranie mózgów i komunistyczna propaganda jest na takich poziomach, że Stalin z Gebelsem od was mogą się uczyć ! Znam ludzi co ciągle wierzą, że Zelensky to drugi Churchil, a Ukraina wygrywa wojnę z Rosją, a covid jest od nietoperzy, Trump to kryminalista, a Biden wygrał uczciwie ostatnie wybory.
 • President of Argentina Javier Milei potwierdził, że zamierza zlikwidować Bank Centralny w Argentynie. Szczerze powiem, trudno się z nim nie zgodzić, przy 140% inflacji Bank Centralny nie jest potrzebny, likwidacja to jedyny rozsądny krok.
 • Donald Trump planuje wizytę w Argentynie, gdzie ma się spotkać z nowym prezydentem Javier Milei. Także spotkanie MAGA w Buenos Aires.
 • Justin Trudeau wini MAGA, za zmniejszające się poparcie dla wojny na Ukrainie. Trudeau krytykuje, środowiska konserwatywne w USA za brak poparcia „dla Ukrainy”. To jest ten sam Trudeau, który tak niedawno entuzjastycznie oklaskiwał w parlamencie w Ottawie, Waffen SS Galizien.
 • EU odblokowała $1 miliard euro dla Węgier. EU oczekuje teraz, że Orban wycofał swoje veto dla tzw. „pomocy” dla Ukrainy.
 • Wybuch samochodu na granicy USA – Kanada w Niagara, był spowodowany na skutek wypadku, nic nie wskazuje, że był to akt terroryzmu.
 • Kolejny pociąg który się wykoleił, Rockcastle County, stan Kentucky, dwa miasteczka zostały ewakuowane, 15 wagonów się wykoleiło, „jakaś” chemia.
 • Zapraszam do rejestracji na patrioci-polska.pl, gdzie ten wpis też jest publikowany, tam też będziemy ogłaszać nasze dalsze działania. Jutro na YouTube będzie Q & A, zapraszam do zadawanie pytań.
 • Dzisiaj Putin dostanie zdjęcie, wygląda, że już wygrał wojnę na Ukrainie.

AK

Patrioci Polska © 2024