Gazeta PP nr 13 – 27 listopada 2023

Wiadomości

 • Dochodzą sygnały z Kijowa o szykującej się rywalizacji o władzę na Ukrainie. Generał Valeriy Zaluzhny jest krytykowany przez ludzi zbliżonych do Zelenskiego. Wielu członków rządu Zelenskiego chce zwolnienia Zaluzhengo, wielu oczekuje tego jeszcze w tym roku. Czy zobaczymy rezygnację Załuhuznego z pozycji Szefa Sztabu ukraińskiej Armii? Bardziej pytanie powinno brzmieć, czy Zaluzhny zrezygnuje sam, czy może zostanie zmuszony do rezygnacji. To zapewne doprowadzi do wojny domowej. Zarzuty jakie stawiane są Zaluzhnemu to: brak planu, upadek kontrofensywy z czerwca, upadek Avdeevki. Jak dla mnie, sytuacja wygląda źle dla Zaluzhnego, jeśli faktycznie nie chce odchodzić, będzie zmuszony do zrobienia ruchu, inaczej ludzie Zelenskiego znajdą sposób, są dość kreatywni.
 • Ktoś włamał się na serwery telewizyjne TV Ukraina 1 +1, podczas trwania programu „na żywo” i podał „prawdziwe” liczby ofiar wojny na Ukrainie. Liczba ta, to; 1 126 652 wliczając zaginionych i rannych, czyli grubo ponad milion ludzi. Trudno mi napisać ile dokładnie tych ofiar jest, liczby jakie chodzą na kanałach w USA, to ponad 600 tys. zostało zabitych, po stronie ukraińskiej.
 • Reuters podaje, że Jamie Diamond sprzedał ponad 1 mln udziałów swojego banku JB Morgan Chase. Ostatni raz Jamie Dimon sprzedawał akcje JP Morgan 18 lat temu. Jest to kolejna wiadomość z cyklu, wielcy tego świata sprzedają udziały swoich korporacji. Wcześniej, był to Elon Musk, Jeff Bezos, Jack Ma. Tych sygnałów nikt nie powinien ignorować.
 • Ceny złota dzisiaj rano przekroczyły poziom 2000 USD za uncję. Rynki nie spodziewają się już więcej podwyżek stóp procentowych, co powoduje spadek wartości dolara. Goldman Sachs rekomenduje zakup złota, cytuję; „złoto zaczyna się świecić”. Ceny złota osiągnęły poziom $2018, najwyższe od 6 miesięcy.- Elon Musk wylądował w Jerozolimie i spotkał się z Bibi Netanjahu. Musk powiedział, że chciałby uczestniczyć w „odbudowie Gazy”. Na ten moment trwa wymiana więźniów pomiędzy Hamas a Izraelem, jest szansa, że wojny już nie będzie.
 • Gubernatorzy Florydy i Kalifornii Ron DeSantis i Gavin Newsom, dzisiaj na Fox News debata, “DeSantis vs. Newsom”, to może być bardzo ciekawe.
  Newsom może dać nam sygnał, że celuje w DC. Można nawet napisać, że sam fakt, że Newsom robi debatę, oznacza że celuje w Biały Dom.
 • Światowej klasy specjaliści na CNN oceniają, że obywatele krajów zachodnich, w następnych kilku latach, będą zmuszeni do zredukowania emisji C02 o 85%. Ludzie powinni spodziewać się regulacji podróżowania oraz zmiany w rodzaju żywności jaką spożywają. Czytaj walec przesuwa się do przodu, kanapki z karaluchów i zakazy podróżowania to nasza przyszłość, CNN mówi o paszporcie węglowym.
 • Geert Wilders ma zostać szefem rządu w Niderlandach, wygląda, że uda mu się zbudować koalicję. Co może być olbrzymim ciosem dla EU i całego programu globalizmu w Europie.
 • Amerykański CDC (Centers for Disease Control), wydał oficjalne ostrzeżenie, że tylko 14% ludzi zaczepiło się w USA ostatnim doładowaczem na Covid19. To wyjątkowo mało, CDC wzywa wszystkich innych do szczepień.
 • We Francji 6 nastolatków stanęło przed sądem za obcięcie głowy nauczycielowi w szkole. Nauczyciel, Samuel Paty miał zakpić z Mahometa czym obraził uczniów, za co ci odcięli mu głowę. Francja doświadcza „wzbogacenia kulturowego” na żywo.
 • Tommy Robinson w UK został aresztowany podczas anty Hamas demonstracji. Przy okazji dostał po oczach gazem.
 • Duży wybuch w rafinerii ropy naftowej w White Lake Township w Michigan. Na ten moment nie ma ewakuacji okolicznej ludności.
 • No i na koniec wiadomość dla kibiców soccer. Dwóch kibiców (17 lat) zostało aresztowanych w Birmingham City w UK za to że wyzywali sędziego na boisku, a sędzią była kobieta, okazuje się, że tylko mężczyzn można wyzywać, kobiet – nie.
 • Dzisiaj jestem na YouTube, zakończenie wczorajszego Q & A. Zapraszam też do rejestracji na patrioci-polska.pl gdzie ten wpis też jest publikowany.

AK

Patrioci Polska © 2024