Gazeta PP nr 15 – 2 grudnia 2023

Wiadomości

 • Złoto dostanie dzisiaj pierwsze miejsce, a powód jest jeden, cena złota osiąga swoje rekordowe poziomy w USD. Wczoraj był ostatni dzień miesiąca, cena złota po raz pierwszy w historii zamknęła miesiąc na poziomie ponad $2000 za uncję. Obecnie cena złota wynosi $2071, a tzw. Continuous Contract $2091. Jeszcze nigdy w historii tego świata złoto nie było tak drogie, albo jeszcze nigdy w historii świata nasze pieniądze nie były tak mało warte. Pytanie jakie wszyscy powinni zadać to: dlaczego ceny złota rosną oraz jaka będzie cena złota za miesiąc, za 6 miesięcy, za rok czy za 5 lat? To są pytania, który każdy człowiek, który ma jakiekolwiek oszczędności powinien zadawać. Co jest najciekawsze, że pomimo, iż sytuacja na świecie jest dużo bardziej mniej napięta niż było to kilka miesięcy temu, rok czy nawet kilka lata temu (covid, Ukraina), to ceny złota osiągają dzisiaj rekordowy poziom. Jaka jest przyszłość? Rynki nie wliczają już podwyżek stóp procentowych, co prawda FED nie wyklucza kolejnych podwyżek, jednak rynki wliczają nawet zwrot (pivot) w polityce FEDu i obniżki stóp procentowych. To oznacza niższą wartość dolara, a to oznacza, że inflacja nigdzie nie odchodzi. Co również oznacza, że ceny złota pójdą jeszcze bardziej w górę. Czyli mogę napisać, że tak naprawdę nic się jeszcze nie zaczęło, ceny złota mamy na rekordowych poziomach, a wartość USD stosunkowo wysoką, czytaj dużo miejsca na spadki wartości USD.
 • The Economist sugeruje zwycięstwo Rosji w konflikcie z Ukrainą. Co prawda walki na froncie są brutalne i pełne ofiar jednak walki w Kijowie pomiędzy elitami ukraińskich władz są nie mnie brutalne. Otrucia, granaty, zamachy itp.
  Wczoraj pokazała się informacja w USA (Say Hersh), że jednak Prezydent Volodymyr Zelensky odjedzie ze swojej pozycji, należy się spodziewać wojskowego przejęcia władzy w Kijowie już za kilka tygodni. Czy będzie to siłowe przejęcie władzy? Czy Zelensky sam ustąpi, to już czas pokaże. Prowadzone są rozmowy.
 • Seymour Hersh podaje, że gen. Valery Zaluhzny prowadzi rozmowy pokojowe z rosyjskim gen. Valery Gerasimov. Jest możliwe, że jest to „fake news”, część rozgrywek w walkach o władzę na Ukrainie. Hersh pisze, że Rosja ma się zgodzić na „specjalny status” Ukrainy w NATO, bez wojsk NATO na terytorium Ukrainy, w zamian z cały Donieck, Zaporoże i Krym.
 • Oleksii Arestovych, były doradca Zelenskiego potwierdził w wywiadzie, że oferta z Rosji z marca 2022, była do zaakceptowania, neutralna cała Ukraina z Donbasem (Krym nie był częścią rozmów), za pokój.
 • Węgierski MSZ Peter Szijjarto, spotkał się z Ławrowem, gdzie powiedział, że: Ukraina nie walczy za Europę, Kijów nie walczy o demokrację i wolność Europy. Ukraina walczy o swoją integralność terytorialną i powinna dogadać się z Rosją.
  Właśnie umiera narracja, że Rosja chce przejąć republiki bałtyckie, Polskę, resztę Europy i otwierać rosyjskie szkoły we Francji i Portugalii.
 • Prokuratura Generalna stanu Teksas, podała firmę farmaceutyczną Pfizer do sądu, za “bezprawne propagowanie efektów szczepionki na covid, oraz za próby cenzury publicznej debaty na ten temat„. Także brawo, Ken Paxton.
 • Antony Fauci będzie przesłuchiwany przez kongres, jak część śledztwa co do powstania wirusa SARS-Cov-2.
 • Grupa republikańskich senatorów w USA (Rubio, Braun, JD Vence), wzywa prezydenta Bidena do wprowadzenia restrykcji na podróżowanie z Chin do USA. Chodzi o nowy wirus (tajemnicze zapalenie płuc), który pojawił się w Chinach.
 • UAE czyli United Arab Emirates, oficjalnie zaprzestało używać dolara amerykańskiego we wszystkich transakcjach związanych z handlem ropą naftową, jest to duży sukces Chin i krajów BRICS. Duża przegrana USA.
 • Jutro w Wenezueli odbyć się ma referendum, na temat wejścia wojsk Wenezueli do sąsiedniej Guyany.
  Maduro zwariował, Amerykanie mu nie pozwolą, ciągle myślę, że z tego wojny nie będzie, jednak wyraźnie Maduro nie myśli racjonalnie.
 • Największym wygranym debaty Ron DeSantis vs. Gavin Newsom, okazał się Prezydent Donald Trump, gratulacje.
  Newsom powiedział, że on nie będzie nominowany przez demokratów na prezydenta. Lista kandydatów nie jest zbyt długa. Biden ledwo chodzi, bez maski tlenowej nie potrafi powiedzieć poprawnie zdania, Trump go bije w każdym sondażu, jeśli go wystawią, bez dużego oszustwa nie da rady.
 • George Soros i jego syn, Alex, już wykorzystali swoje maksymalne limity wpłat na Joe Biden i jego kampanię wyborczą 2024.
 • Izrael wycofał swoją delegację z Kataru, która prowadziła rozmowy z Hamas na temat uwolnienia zakładników. Bombardowania Strefy Gazy zostały wznowione. Netanyahu powiedział, że wojna może potrwać rok. Biden ma problem.
  USA wysyła do Palestyny tzw. bomby ‘bunker buster’, czyli bomby do wysokim rażeniu do burzenia całych budynków.
 • Elon Musk: „co ja widzę dookoła, to ludzie którzy dbają o swój dobry wygląd, którzy wyrządzają zło„.
 • Szykuje się czwarta TV debata republikańskich kandydatów na prezydenta w USA, 8 grudnia. Nikki Haley, Florida gov. Ron DeSantis, Vivek Ramaswamy. Donald Trump daje sygnały, że zamierza dołączyć do debaty, będzie ciekawie.
 • Na koniec dobra wiadomość. Gazeta The Washington Post zwalnia setki swoich pracowników, głównie aktywistów BLM, sympatyków Antifa, oraz innych komunistów. Okazuje się, że Amerykanie nie chcą czytać tych ścieków.
 • Jutro zapraszam na mój YouTube na Q & A, zapraszam do zadawania pytań. GBYA

AK

Patrioci Polska © 2024