Gazeta PP nr 16 – 6 grudnia 2023

Wiadomości

 • Już po zakończeniu mojego dzisiejszego streamu, na kablach pokazała się informacja, że Volodymyr Zelensky wycofał się ze spotkania z grupą amerykańskich senatorów. Kto by się tego spodziewał!
  Z drugiej strony, trudno być zaskoczonym, bez gwarancji pieniędzy z USA, spotkania tego typu nie mają sensu i Zelensky o tym wie.
  Speaker Mike Johnson, który jest (publicznie) zwolennikiem dalszego finansowania wojny ma ręce związane do stycznia. Dzisiaj, jedyna opcja jaka zostaje, to nagła zmiana stanowiska republikanów. Jednak Biden i demokraci nie chcą rozmawiać, chcą pieniędzy teraz, bo jeśli nie; „to Putin zajmie Kijów, i pójdzie na Warszawę„, cytuje lewackiego senatora Chris Murphy.
  Także jest problem, moim zdaniem problem jest stworzony nie przez przypadek. Wojna jest nie do wygrania, a głosy rozsądku w USA, nie chcą finansować dalej tej wojny, wiedząc, że jest ona już przegrana.
  Zelensky ma teraz twardy orzech do zgryzienia, jeśli wykluczymy cud, pieniądze z USA najwcześniej mogą być w styczniu, jednak nawet tego nie możemy być pewni, ponieważ republikanie stawiają warunki, jak umocnienie granicy z Meksykiem. Ten zwrot byłby porażką polityki Bidena. Czy Biden zgodzi się na zamknięcie południowej granicy? 2024 to rok wyborczy, tego rodzaju decyzja byłaby odebrana jako porażka demokratów i duże zwycięstwo republikanów, czym Biden nie jest zainteresowany.
  Ogólnie zamieszanie jest olbrzymie, na ten moment dwie strony nie rozmawiają. Zelensky wycofał się z video spotkania, a podczas samego spotkania republikańscy kongresmeni opuścili salę, gdzie odbywało się spotkanie. Jeśli czytam sytuacje dobrze, to ruch należy teraz do Bidena i demokratów, jak bardzo oni chcą te pieniądze dla Kijowa i czy zgodzą się na żądania republikanów. Dzisiaj odpowiedź jest: nie za bardzo; czytaj, Zelensky ma problem.
  Jutro, ciąg dalszy sagi; co dalej z pieniędzmi dla Zelenskiego.
 • Newsweek podaje, że Zelensky wydaje rozkazy bezpośrednio do generałów na froncie, za plecami Generała Zaluhznego. Co bardziej przypomina mi cyrk niż wojsko, wszyscy ci generałowie raportują przed Zaluhznym, czyli nie słuchają rozkazów oficera przełożonego, a to oznacza chaos, czytaj, sytuacja nie może trwać to zbyt długo.
 • Oleksij Arestovich powiedział, że albo zobaczymy „majdan 3” albo dojdzie do przewrót stanu w Kijowie. Pan Arestovich jest jednym z kandydatów do przejęcia schedy po Żeleńskim.
 • Vladimir Putin wybiera się w podróż do ZEA oraz do Arabii Saudyjskiej na spotkanie liderów OPEC+. Planowane jest spotkanie z Mohammed bin Salman, na radarach konflikt w strefie Gazy oraz ceny ropy naftowej. Rosja jest gotowa na redukcję wydobycia ropy naftowej, co wiąże się ze wzrostem cen ropy.
 • Donald Trump w wywiadzie dla Fox News powiedział, że jego zdaniem „Biden nie dotrwa do wyborów prezydenckich 2024„. Czym potwierdza moje obserwacje, że szykują nam „nowego” kandydata. Pytanie jest, jeśli nie jest to Gavin Newsom, to kto to jest?
 • New York Times ostrzega, że jeśli Donald Trump wygra wybory to wsadzi „opozycję do więzienia”. Co jest ciekawe, to fakt, że NYT dopuszcza wygraną Trumpa. Kolejny fakt jest taki, że dzisiaj to Biden wsadza swoją opozycję do więzienia.
 • Izrael opublikował listę 80 krajów do których nie poleca podróżować swoim obywatelom, w tych krajach narażeni są na niebezpieczeństwo i ataki.
 • Speaker Mike Johnson oświadczył, że głosowanie nad impeachmentem Joe Bidena odbędzie się w przyszłym tygodniu w kongresie.
 • Patrick McHenry (R-NC) były speaker, który zastąpił Kevina McCarthy na kilka dni ogłosił, że rezygnuje i odchodzi na emeryturę, McHenry to rino.
 • Wybory na szeryfa w stanie Louisiana, zostaną powtórzone. Wybory miesiąc temu wygrał demokrata jednym głosem! Sąd zdecydował, że wybory odbędą się jeszcze raz, ponieważ, cytuję: „zbyt wiele nieżyjących osób głosowało„. Nickelson kontra Whitehorn.
 • Zapraszam na mój YouTube na Q & A, zapraszam do zadawania pytań. GBYA

AK

Patrioci Polska © 2024