Gazeta PP nr 17 – 7 grudnia 2023

Wiadomości

 • Vitali Klitschko w rozmowie z szwajcarskim ’20 min’ powiedział, że „Zelensky płaci za swoje błędy” oraz, „Zelensky nie przygotował Ukrainy do wojny z Rosją„.
  Krytyka Zelenskiego jest coraz bardziej częsta oraz otwarta. Pytanie jest bardziej nie „czy” tylko „kiedy” Zelensky przestanie być prezydentem Ukrainy oraz w jaki sposób się to stanie, czy będzie to siłowe odsunięcie Zelenskiego od urzędu prezydenta, czy może Zelensky sam zrezygnuje.
  Jeśli chodzi o sytuacje z pieniędzmi z USA dla Ukrainy, warto zwrócić uwagę na fakt, że obecny kongres nie przeznaczył nawet jednego dolara na wojnę na Ukrainę, wszystkie pieniądze na wojnę na Ukrainę, są ciągle z rozdania Nancy Pelosi, czyli z roku 2022. Dzisiejszy kongres został zaprzysiężony w styczniu 2023. Volodymyr Zelensky podczas swojej ostatniej wizyty do USA nie spotkał się z żadnym kongresmenem czy senatorem, który stoi w opozycji do wojny. Nie zrobił nic, żeby zabezpieczyć dalsze finansowanie dla Kijowa. Brak zrozumienia amerykańskiej polityki czy NATO, brak wizji, Zelensky to upadek, aktor, który pcha się do polityki, dostał kilka orderów i myśli że jest drugim Churchillem.
  Na ten moment, pieniędzy z USA nie ma, a jak będą to może po Nowym Roku i to na warunkach. Na ten moment wszyscy starają się mu (Zelenskiemu) powiedzieć, żeby odszedł, bo przeszkadza i jest jednym z głównych problemów dzisiejszej Ukrainy.
  Jakby ktoś mógł, niech zadzwoni do Belwederu i pogada z Dudą, żeby zabrał Zelenskiemu order Orła Białego.
 • Prezydent Rosji Vladimir Putin uroczyście przywitany z wielka pompą w ZEA, wiele uśmiechów radości, kwiaty i optymizm. Tak rzadko widzimy dzisiaj pozytywne reakcje na wizytę kogokolwiek. Także warto wspomnieć, że Vladimir Putin jest nie tylko bardzo popularny w Rosji, ale także praktycznie na całym świecie z wyjątkiem kilku krajów świata zachodniego. Przypominam wszystkim, że Antony Blinken siedział całą noc na krześle, czekając na przyjęcie przez princa Mohammeda, miesiąc temu.
  Putin powiedział, że Rosja staje się „światowym centrum gospodarczego wzrostu„, Putin zaprosił Mohammeda do Moskwy.
 • US Senate zablokował dalsze finansowanie wojny na Ukrainie, pomimo gróźb ze strony Bidena i jego ludzi, że USA zaangażuje się w wojnę bezpośrednio!. Proponowane prawo nawet nie dotrze do Izby. To jest porażka koalicji pro-wojna. Staram się mówić od pewnego czasu, pieniędzy nie będzie, jeśli tak, to po Nowym Roku, na warunkach. Nie można wykluczyć, że nastąpi 'cud’. Jednak do cudu potrzebna jest modlitwa, a w tym dobrzy są Polacy. Trudno mi napisać, czy Polacy modlą się o te pieniądze z USA dla Ukrainy, czy może już sobie odpuścili. Swego czasu śpiewali ukraińskie piosenki w kościołach, a ilość ukraińskich flag w Polsce była na największych poziomach na świecie.
 • Janet Yellen powiedziała, że brak funduszy dla Ukrainy na dalsze prowadzenie wojny doprowadzi do zwycięstwa Rosji i USA jest za to odpowiedzialne. Trudno się nie zgodzić.
 • Odbyła się 4 i ostatnia (chyba) debata telewizyjna kandydatów na prezydenta USA. Trump nie uczestniczył w debacie, Vivek trochę zaorał Haley, Christie został wygwizdany, Haley kompletna plama, DeSantis upadek, w styczniu pierwsze prawybory w Iowa. Trump już to wygrał.
 • Sąd Najwyższy stanu Colorado wysłucha argumentów, żeby zablokować Donalda Trumpa od udziału w wyborach prezydenckich 2024. Nawet jeśli aktywiści lewicowy w Colorado zdecydowaliby o usunięciu Trumpa, proszę pamiętać, że w DC jest SCOTUS. Tam jest zero szans.
 • Słupki popularności, obecnego lokatora Białego Domu, Joe Bidena spadły do najniższych w historii poziomów, jeszcze nigdy żaden POTUS nie był tak nisko, 37%. Nawet CNN odnotowała ten fakt, co jest ciekawe, bo CNN odnotowuje najniższe poziomy swojej oglądalności. Także dwóch loserów, poklepali się po plecach.
 • Joe Biden powiedział, że inwazja IDF Strefy Gazy powinna zakończyć się w styczniu. Bibi Netanyahu powiedział, że potrwa to cały rok.
 • Pierwszy raz od rozpoczęcia wojny w Strefie Gazy zginął żołnierz armii libańskiej, zginął od ostrzału armii izraelskiej.
 • Antony Blinken przekazał Gujanie „niezachwiane poparcie USA” w konflikcie w Wenezuelą. Maduro zdecydował o wydobyciu gazu i ropy ze złóż na wodach terytorialnych, które są części konfliktu.
 • Szefowa Międzynarodowego Funduszu Walutowego Kristalina Georgieva chce wprowadzić podatek od używania energii, czytaj chcesz ogrzać swój dom, albo ogrzać samochód, będzie podatek. CNN poruszył temat 'paszportu ekologicznego’ dla każdego obywatela, który zmierzyłby poziom zużycia przez ciebie energii. Bazując na tych pomiarach, dostaniesz prawo do przemieszczania się, czy ogrzania swojego domu, albo jego części itp.
 • Były speaker Kevin McCarthy (R) ogłosił, że rezygnuje z kongresu i odchodzi na polityczną emeryturę. Wcześniej zrezygnował jego kumpel Patrick McHenry (R), dwóch rino w jednym tygodniu, to duży sukces MAGA! Byle tak dalej.
 • Na koniec dobra wiadomość, pracownicy Washington Post, zaczynają swój 24h strajk !
  Na świecie będzie mniej kłamstw i dezinformacji, szkoda tylko, że ten strajk taki krótki.

AK

Patrioci Polska © 2024