Gazeta PP nr 18 – 14 grudnia 2023

Wiadomości

 • Jestem już w domu … podróż minęła dobrze, wszystko OKAY !
 • Prezydent Ukrainy Volodymyr Zelensky wrócił już do Europy z pustymi rękami. Wszystko wskazuje, że cudu nie ma. Kongres nie zgodził się na dalsze finansowanie wojny na Ukrainie w formie jaką oglądamy ostatnie prawie dwa lata. Jest to duża porażka Żeleńskiego. CNN zauważył, że nastąpiła duża zmiana w wypowiedziach Joe Bidena. Podczas konferencji prasowej z Zelenskim Biden powiedział, że „USA będzie „pomagało” Ukrainie tak długo jak może„, wcześniej Biden twierdził, że „pomoc będzie tak długo jak trzeba„. Wszystko wskazuje, że jest to końcówka reżimu Zelenskiego w Kijowie.
 • Akacja Posła Grzegorza Brauna z gaśnicą w Sejmie obiegła cały świat, ja ze swojej strony przymierzam się do streamu na Locals na ten temat dopiero jutro, dzisiaj będzie YouTube.
 • Bardzo dużo akcji na rynkach wczoraj, opublikowano „nowe miejsca pracy”, liczby były „lepsze” jak rynki się spodziewały i dlatego widzimy takie wzrosty. Rekordowe poziomy Dow Jones (pierwszy raz ponad 37K), duże skoki S&P i Russell. Rynki na ten moment obliczają już 5 obniżek stóp procentowy w 2024, czytaj rynki spodziewają się „pivot” w 2024. Wartość USD znacznie się obniżyła, w ciągu kilku minut prawie 1%! to jest olbrzymi ruch. Ceny złota podskoczyły $50 USD na uncji. Dużo chaotycznych ruchów na rynku obligacji amerykańskich. Interpretuję to jako chaos i zamieszanie. Nikt nie powinien tego interpretować jako „zdrowa gospodarka amerykańska”. Dzisiaj więcej na ten temat na moim YouTube.
 • Speaker Mike Johnson wreszcie złożył pod głosowanie, oficjalny wniosek rozpoczęcia procesu „impeachmentu Joe Bidena”. Wniosek został zatwierdzony głosami wszystkich republikanów 221, wszyscy demokraci głosowali przeciwko 212. Czytaj, zaczyna się okres prawyborów w partii republikańskiej, za miesiąc pierwsze głosowanie GOP w Iowa. Oleksandr Dubinsky, który siedzi w więzieniu na Ukrainie i ma zeznawać przeciwko Bidenowi w USA został ciężko pobity w więzieniu. Należy oczekiwać teraz, że wielu ludzi związanych ze spółką Berizma na Ukrainie będzie miała poważne problemy, to właśnie przez spółkę Berizma Biden i jego rodzina była finansowana z Ukrainy.
 • Hunter Biden miał zjawić się wczoraj w Kongresie i zeznawać, jednak zmienił zdanie i nie pojawił się. Normalnie powinien dostać paragrafy i prokuratura powinna założyć sprawę kryminalną. Ja jednak nie spodziewam się, że prokuratura zrobi cokolwiek, wielu ludzi się boi, wszyscy pamiętają jak Seth Rich popełnił samobójstwo strzelając sobie „w plecy” o 2 w nocy. Następne 12 miesięcy proszę spodziewać się wszystkiego.
 • Joe Biden zareagował na wiadomość o początku impeachmentu w DC. Joe Biden, cytuje; „we wtorek spotkałem się z Prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zelenskim, który jest liderem w walce o demokrację i wolność przeciwko rosyjskiej agresji. Izrael walczy przeciwko terrorystom. Republikanie w kongresie zamiast pomóc Ukrainie i Izraelowi, zajmują impeachmentem, do którego nie ma podstaw„.
 • Na ten moment wszystkie procedury w sprawie Trumpa w DC (jan6) zostały wstrzymane do czasu decyzji SCOTUS. Sędzia Judge Tanya Chutkan zarządziła pauzę, oznajmiając wszystkim, że „brakuje jej jurysdykcji”. Pisałem o tym wcześniej.
 • Południowa Korea wprowadza projekt CBDC w roku 2024. Jest to pierwszy kraj tak wysoko rozwinięty, który zacznie eksperymentować z CBDC.
 • Ciekawy sygnał z UK, gdzie komisja parlamentarna w Londynie ostrzegła rząd UK przed „katastrofalnym cyberatakiem” (Catastrophic Ransomware Attack). Rzadko (czytaj, nigdy), używany jest tego rodzaju język… „katastrofa”.
 • Zaczyna się szczyt EU, gdzie zatwierdzona ma być pomoc $50 miliardów euro dla Ukrainy, przy braku „pomocy” ze strony USA, pomoc z EU jest teraz jedynym ratunkiem dla Zelenskiego i jego reżimu w Kijowie. Wszystkie oczy na Wiktora Orbana, czy zobaczymy jego veto, czy, zakończy wojnę. On może uratować życie setek tysięcy Ukraińców.
 • Michael Jackson-Bolanos lat 28 został aresztowany w Detroit, jest on oskarżony o morderstwo działaczki żydowskiej Samanthy Woll. Liczba morderstw, ataków na Żydów i aktów antysemityzmu w USA i Kanadzie, w ostatnich kilku tygodniach jest na poziomach, jakich ja jeszcze tu nie widziałem, a mieszkam tu 35 lat. Akcja Brauna z gaśnicą to wręcz groteska, jak mamy porównać do tego co się tu dzieje.
 • Elon Musk reaguje na pojawiające się informacje o decyzji Bidena, żeby cytuję: „wziąć się za Muska i jego biznesy„. Musk powiedział, że jest przekonany, że wielu dookoła Biden chce go zniszczyć.
 • Zapraszam dzisiaj na mój YouTube, a jutro na Locals, gdzie poruszę temat Grzegorza Brauna, gaśnicy i Żydów. https://youtube.com/live/O0Hdd1BHwqo?feature=share
 • Zapraszam też do rejestracji na patrioci-polska.pl , gdzie też publikowane są te wpisy.

AK

Patrioci Polska © 2024