Gazeta PP nr 20 – 19 grudnia 2023

Wiadomości

 • Wulkan w Grindavik, Iceland wybuchł kilka godzin temu. Po tysiącach małych trzęsień ziemi i ewakuacji okolicznej ludności wreszcie doszło do olbrzymiej eksplozji wulkanu. Za wcześnie jeszcze na opinie, jak długo erupcja będzie trwała i jak duży wpływ eksplozja będzie miała na środowisko naturalne, a szczególnie na powietrze. Radziłbym jednak wszystkim blisko obserwować sytuację w Islandii, to jest potencjalnie realna sytuacja kryzysowa.
 • Gen. Wiktor Zaluzhny znalazł u siebie w biurach dowództwa naczelnego armii system podsłuchowy. Jest to nowy etap wojny domowej, która trwa na Ukrainie pomiędzy zwolennikami Zelenskiego a zwolennikami Zaluzhnego. Szpiegowanie jest nielegalne, no chyba, że robi to strona rządowa, która ma odpowiednie nakazy sądowe. Bo jest to jedyne racjonalne wytłumaczenie tej sytuacji. Jest mała szansa, że były to rosyjskie mikrofony, ten scenariusz jest bardzo mało prawdopodobny. Zaluzhny jest najbardziej popularną osobą na Ukrainie, jego popularność sięga poziomów ponad 80%, Zelensky z drugiej strony ledwo dotyka 30%. Warto też zwrócić uwagę na otwartą krytykę w kierunku Zelenskiego przez Zaluzhnego na temat zwolnienia wszystkich szefów regionalnych komisji poborowych.
 • Kraje G7 rozmawiają na temat przekazania Ukrainie 300 miliardów USD skonfiskowanych Rosji aktywów, czym chcą dalej finansować wojnę. Czyli kraje „zachodu” nie mogą legalnie finansować dalej wojny ze swoich pieniędzy i uciekają się kradzieży Rosyjskiego kapitału. Czym to się różni od hitlerowskich Niemiec które okradały kraje podbitej Europy?
 • Komisja Europejska rozpoczęła tzw. „inquiry ” czyli śledztwo co do platformy „X” znanej wcześniej jako Twitter. Chodzi o tzw. „nielegalny content” czyli informacje które znajdują się na platformie, które EU uważa za nielegalne, nieprawdziwe, dezinformację. Pani Margrethe Vestager, wice Europejskiej Komisji powiedziała, że platforma „X” jest zagrożeniem dla bezpieczeństwa obywateli, ponieważ rozprowadza nieprawdziwe informacje medyczne oraz informacje o zmianach klimatycznych. Jak ktoś mnie pyta nadejdzie moment jak EU po prostu zamkną całą stronę „X”, jestem o tym przekonany.
 • Kardynał KK Angelo Becciu został skazany wyrokiem sądu na 5.5 roku więzienia za „przestępstwa finansowe” czyli korupcję, przez sąd w Watykanie.
 • Papież Franciszek zdecydował się na decyzję, żeby zapoczątkować błogosławienie par homoseksualnych przez KK. Została już tylko własna platforma w parach LGBTQ.
 • Już 54% demokratów chce nowego kandydata partii demokratycznej na prezydenta. To nie jest dobra wiadomość dla Joe Bidena. Uważam, że tego rodzaju statystyki są bardziej groźne dla demokratów od samego Trumpa. Ludzie chcą głosować, jak mają na kogo głosować, Biden to nie jest osoba, która porwie za sobą ludzi w dzień wyborczy, to może być ta krytyczna liczba, ten gwóźdź do trumny. Ostatnio dużo pokazują Hillary w TV, mam nadzieję, że nikt tego poważnie nie bierze. Jeśli mogę dodać, pojawiły się plotki, że Kamela Harris jest do wymiany, szukają nowego VP.
 • Steve Bannon uważa, że Donald Trump weźmie sobie za VP kobietę.
 • Ron DeSantis dostał duży cios, szef pro DeSantis „super pac”, Jeff Roe rezygnuje z dalszego prowadzenia kampanii wyborczej, czytaj to jest faktyczny koniec, zdziwię się jak DeSantis dotrwa do marca.
 • Amerykanki statek podwodny USS Missouri z głowicami nuklearnymi na pokładzie zawitał ponownie do portu w Korei Południowej. Jest to odpowiedź na wystrzelenie rakiet hipersonicznych przez Koreę Północną, rakiety te dostali z Rosji, rakiety te mają duży zasięg i mogą dolecieć do USA.
 • Oto lista miejsc zapalnych na cały świecie, z którymi Amerykanie mają albo mogą mieć problem; Ukraina, Izrael – Strefa Gazy, Houthi, Jemen morze Czerwone, Syria, Irak, wojna Guyana-Wenezuela, kraje Afryki środkowej, Taiwan, Korea Północna, Armenia (Nagorno-Karabach) i można dodać Mołdawia i Naddniestrze. Czytaj, jeśli Amerykanie i tzw. „zachód” chce wojny, to wojna będzie, wydaje mi się jednak, że tzw. „zachód” tej wojny nie wygra.
 • Sieć sklepów Costco w USA sprzedało w 3 kwartale 2023 ponad $100 mil złota, co jest rekordem.
 • Pani Kymberly Sylvester ze stanu Main, została aresztowana przez FBI za to, że przeszła przez otwarte drzwi budynku Kapitolu w DC, 6 stycznia 2020. Mija właśnie 3 lata od tych wydarzeń, FBI zdecydował się na aresztowanie dopiero wczoraj, tydzień przed Świętami Bożego Narodzenia. Pani Sylvester jest pielęgniarką w Auburn Main. Jest to małe miasteczko, Pani Sylwester spędzi teraz zapewne wiele lat w więzieniu, ponieważ uważa, że ostatnie wybory w USA zostały oszukane.
 • Kolejny dzień, kolejna sytuacja z awarią w zakładach chemicznych. Tym razem miasto Texas, gdzie z Rafinerii Marathon Galveston Bay do atmosfery przedostała się substancja trująca. Mieszkańcy proszeni są o nie opuszczanie domów.
 • Kolejny upadek zawodowego piłkarza, Tom Lockyer, 29 lat, kapitan zespołu Luton, padł na płytę boiska w meczu z Bournemouth w UK, problemy z sercem, przebywa w szpitalu.
 • Ja przymierzam się do Locals, także zapraszam do rejestracji https://arturkalbarczyk.locals.com/ Wpis ten ukaże się także na patrioci-polska.pl, gdzie zapraszam, w tym tygodniu ukaże się także Biuletyn PP.

AK

Patrioci Polska © 2024