Gazeta PP nr 21 – 21 grudnia 2023

Wiadomości

 • Vladimir Putin miał dość długą wypowiedź na temat przyszłości Ukrainy, co świadczy o tym, że trwają rozmowy i rozpatrywane są różne opcje. Putin powiedział, że „wszyscy wiedzą jak Stalin poskładał Ukrainę, pozbierał ziemie od Rumuni, Węgier i Polski„, i dalej: „żeby zrekompensować Polaków, dał Polakom ziemię wschodnich Niemiec z Gdańskiem„. Tylko Rosja może gwarantować suwerenność terytorialną Ukrainy. Putin powiedział też, że Polska chce powrotu Galicji ze Lwowem do Polski. Dwa tygodnie temu w podobnym tonie wypowiadał się Dmitry Medvedev. Można to interpretować w ten sposób, że tzw. „zachód” nie chce rozmawiać na temat zakończenia wojny i Rosja poważnie rozpatruje likwidację państwa Ukrainy. Putin dodał też, że cytuję „swojego nie oddamy„, czytaj Putin uważa większość dzisiejszej Ukrainy za część rosyjskiego świata. Wielu niezależnych analityków uważa, że Rosja ostatnie dwa lata nie pokazała jeszcze swojej prawdziwej siły militarnej. Dzisiaj, w momencie jak militarne zwycięstwo Rosji jest oczywiste, ciągle tzw. „zachód” nie chce rozmawiać na temat pokoju, a to oznacza, że Rosja rozważa wszystkie opcje wliczając likwidację państwa ukraińskiego.
 • Ciekawe słowa Sekretarza Stanu Antony Blinken na temat Ukrainy, cytuję „chcemy pomóc Ukrainie przez tą zimę i lato, ale jak wiemy Ukraina ma swoje plany, żeby odbić utracone ziemie do Rosji„. Czytaj, Blinken daje sygnał, że wszyscy powinni brać pod uwagę fakt, że USA przestanie „pomagać” i Ukraina zostanie sama. Zelensky powiedział coś w stylu, że „USA nas nie zdradzi„, tak jakby spodziewał się, że USA zamierza zrobić kilka kroków do tyłu.
 • Decyzja sądu w Kolorado usunięcia Donalda Trumpa z wyborów prezydenckich, wywołała olbrzymią reakcję po dwóch stronach sceny politycznej w USA. Kolejnych 6 innych stanów rozpatruje podobny ruch usunięcia Trumpa z kart wyborczych. Całe te zamieszanie powoduje, że Trump zyskuje na popularności. Amerykanie patrzą na Trumpa jak na ofiarę prześladowań, ze strony reżimu. Biden jest widziany jako dyktator, który próbuje usuwać swoich przeciwników politycznych decyzjami sądów, które kontroluje. Nie wygląda to dobrze dla globalistów.
 • Wczoraj na Wall Street dość duży nagły spadek wartości indeksów. Nie nazwę tego paniką, jednak pokazuje to wszystkim jak szybko i nagle giełda potrafi zareagować. Ruch prawie 500 pkt to duży ruch, którego nikt nie powinien ignorować. Tak jak giełda w ostatnich kilku tygodniach poszybowała do rekordowych poziomów, tak teraz całe te wzrosty mogę być zniwelowane w ciągu kliku godzin.
 • The Economist (globalistyczne pismo) w ostatnim swoim wydaniu przestrzega o „największym krachu na giełdzie w naszym życiu” (Biggest Crash Of Our Lifetime). Tego rodzaju ostrzeżenia brałbym bardzo poważnie. Tym bardziej, że panowie którzy nas ostrzegają są na tyle mocni, że mogą zrobić dużo, żeby ten krach zapoczątkować.
 • Bloomberg News podaje, powołując się na informacje wewnętrzne FEDu, że walka z inflacją odniosła „sukces”. FED uważa, że inflacja jest pod kontrolą i jest gotowy na zmianę swojej polityki, czytaj „pivot”. Czyli, faktycznie, w przyszłym roku możemy spodziewać się obniżek stop procentowych, ile ich będzie i kiedy, tego sam FED zapewne nie wie. Jednak czaka nas zmiana polityki FEDu.
 • Donald Trump ogłosił, że odbędzie się duży wiec wyborczy MAGA w Denver Colorado, tak szybko jak to jest możliwe.
 • Robert F. Kennedy Jr. potępił decyzję sądu w Kolorado, która usuwa Trumpa z wyborów. Na ten moment; DeSantis, Haley i Christie tego nie zrobili i zapewne nie zrobią. Jak dla mnie oni są częścią całego układu (Trump wylatuje, a wy wyskakujecie na jego miejsce, dlatego czekają jak takie pieski przed drzwiami).
 • Ostatni raz demokraci usunęli republikańskiego kandydata na prezydenta z kart wyborczych, były to stany konfederacji w 1860 i był to Abraham Lincoln, który walczył z niewolnictwem. Pomimo tego Lincoln wygrał wybory.
 • Vivek Ramaswamy będzie brany pod uwagę jako kandydat Trumpa na VP.
 • Olbrzymia tragedia w czeskiej Pradze, 11 osób zostało zastrzelonych przez snajpera jest wielu rannych. Nie mam zbyt dużo informacji na ten temat.
 • Sąd w USA zdecydował się na publikację 170 nazwisko osób, które odwiedzały pedo-wyspę Epsteina. Już wiemy, że na pewno będą tam; były prezydent USA Bill Clinton, jego żona Hillary, Price Andrew z UK i wielu innych.
 • Przed Kapitułą Stanu Michigan wystawiono pomnik szatana na okres świat. To już drugi stan po Iowa który na to pozwolił (w Iowa ktoś uciął głowę szatanowi). Wcześniej stan Alaska pozwoli na modlitwę satanistyczną, a w Południowej Karolinie, powstały w szkole kółka satanistyczne dla dzieci. Także dużo tego satanizmu w USA w ostatnich tygodniach.
 • Decyzja sądu w Kolorado zmieniła dość dużo w całym obrazie i chcę to wyjaśnić, postaram się jeszcze dzisiaj zrobić osobny stream na Locals na ten temat, może być to dość późno… zapraszam do rejestracji na https://arturkalbarczyk.locals.com/.

AK

Patrioci Polska © 2024