Biuletyn PP nr 33 [23.12.2023]

Szanowni Państwo,
  1. Akcja w budynku Sejmu zgaszenia świateł menory gaśnicą przez posła Grzegorza Brauna wywołała duże zamieszanie na polskiej scenie politycznej. Konfederacja jest na progu rozpadu, ewentualne odejście Posła Brauna i 3 innych posłów, spowoduje utworzenie nowej siły politycznej w Sejmie. Patrioci Polska chcą uczestniczyć w tym procesie.
  2. Odbyło się zebranie zarządu Partii Ogólnopolski Ruch Patrioci Polska. Tematem spotkania były publikacje prasowe na temat trwających rozmów pomiędzy Panem Januszem Korwinem-Mikke a Posłem Grzegorzem Braun. Możliwe, że na skutek tych rozmów powstanie nowa formacja polityczna.
    Zarząd Patrioci Polska zdecydował o nawiązaniu kontaktu z Panem Korwin-Mikke oraz Posłem Braunem. Celem naszym jest uczestniczyć jako Patrioci Polska w rozmowach na temat współpracy i kooperacji naszych partii.
    Patrioci Polska będzie brało udział w Network Expo Polska. Expo odbędzie się w niedzielę 25 lutego 2024. Więcej informacji na stronie networkexpopolska.pl. Zapraszamy wszystkich naszych sympatyków do odwiedzenia Gliwic w lutym. Osoby chętne do pomocy, albo zainteresowane Expo proszone są o kontakt z organizatorami: kontakt@networkexpopolska.pl
  3. Ogólnopolski Ruch Patrioci Polska jako partia postanowiła nie uczestniczyć w wyborach samorządowych, jesteśmy zbyt małą formacją, żeby wystartować jako niezależny Komitet Wyborczy.
  4. Według naszej oceny, sytuacja na polskiej scenie politycznej i objęcie rządów przez Koalicję Obywatelską, TD i Lewicę oznacza, odejdzie ze sceny politycznej wielu polityków PiSu (szczególnie tych w starszym wieku) co może doprowadzić do rozpadu PiSu i dużych zmian na tzw. prawicy. Otworzy to drzwi dla nowych politycznych graczy w tym Patrioci Polska. Wszystkich chętnych, którzy chcą się zaangażować w działalność PP na poziomie lokalnym zapraszamy do kontaktu kontakt@patrioci-polska.pl.
  5. Nadchodzi okres Świąt, jako Patrioci Polska chcemy życzyć wszystkim sympatykom Ruchu PP, radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku 2024, niech Państwu Bóg błogosławi!
  6. Następny Biuletyn PP zostanie opublikowany w styczniu 2024. Będziemy informować osobno w formie komunikatu o naszych ewentualnych rozmowach z Panami Korwin-Mikke i posłem Grzegorzem Braunem.
Biuro prasowe PP

Patrioci Polska © 2024