Gazeta PP nr 24 – 3 stycznia 2024

Wiadomości

 • Rep. William Johnson (R-Oh) niespodziewanie dzisiaj ogłosił swoją rezygnację z Izby Reprezentantów, jego mandat gaśnie z dniem 28 stycznia 2024. Kevin McCarthy odszedł dzisiaj razem z Patrykiem McHenry. Oznacza to, że większość republikańska jest dzisiaj na poziomie 2 głosów !!
  Jeśli mogę trochę pospekulować; jest całkiem możliwe, że jesteśmy świadkami cichego przejęcia kongresu przez reżimowe bagno. Uruchamiają oni swoich ludzi wewnątrz GOP, żeby odeszli z polityki, tym samym republikanie tracą większość w Izbie. Demokraci przejmują pozycje speakera, a to sprowadza się do pełnej kontroli Kongresu. Czyli pieniądze dla Ukrainy i pełna kontrola systemu w USA, czyli nie jest to dobra wiadomość dla Trumpa. Bardzo mi się to nie podoba, nie myślę że jest to przypadek.
 • Prezydent Polski Andrzej Duda w swoim orędziu noworocznym dał nam sygnał, że rozważa bardzo poważnie wcześniejsze wybory do Sejmu.
 • Donald Trump odwołuje się od decyzji Sekretarza Stanu Maine pani Shenna Bellows o usunięciu z kart wyborczych. Trump odwołuje się do sądu stanowego w Main! nie do SCOTUS w DC, jest to ważne. Ponieważ sąd w Maine powinien unieważnić decyzje Bellows, co odciąży SCOTUS.
 • Donald Trump osiąga wcześniej niewidziane poziomy popularności; grupa wiekowa do lat 35 popiera Trumpa na poziomie 37% (Biden 34%), oraz latynosi; 39% dla Trumpa (Biden 34%), jest to pierwsze wyjście na prowadzenie w tych kategoriach przez Trumpa. Trump dostał też kluczowe wsparcie ze strony Stevena Scalise, lidera republikanów w Izbie.
 • Wyraźna zmiana rosyjskiej taktyki w wojnie z Ukrainą, kolejny dzień i kolejna setka rakiet balistycznych i hipersonicznych spadła na Kijów oraz inne miasta, w ostatnie 5 dni na Ukrainę spadło ponad 500 rakiet, coś mi się wydaje, że jest to zapowiedź większej akcji lądowej.
 • The New York Times podaje, że na Ukrainie młodzi mężczyźni znikają z ulic i restauracji i na siłę są wcielani do wojska i wysyłani na front. Jeszcze kilka tygodni podawanie tego typu informacji było nazywane „pro-Putin propaganda”, także NYT dołączył do klubu „śmierdzących onuc”!
 • Iran wysłał swój statek wojenny w rejon morza Czerwonego, po tym rebelianci Houthi trafili kontenerowiec Maersk rakietą. Zaostrza to znacznie sytuację w rejonie, tym bardziej, że Izrael uważa ten rejon za swoją strefę wpływów, jeśli dojdzie do bezpośredniej konfrontacji Iran – Izrael, to można się tego obawiać, ceny ropy naftowej dadzą nam sygnał, co się dokładnie tam dzieje!
 • Hamas potwierdził morderstwo jednego ze swoich liderów Saleh al-Arouri. Został on zamordowany dronem z bombą w swoim aucie na ulicach Bejrutu w Libanie. Turcja aresztowała 35 szpiegów Mossadu, którzy mieli szykować atak na liderów Hamasu w Turcji.
 • Kandydat na prezydenta Korei Lee Jae-myung, nazywany też koreańskim Trumpem, został dźgnięty nożem w szyję, podczas wiecu z wyborcami. Przebywa w szpitalu, jest ranny.
 • Prezydent Uniwersytetu w Harwardzie Pani Claudine Gay podała się do dymisji po ujawnieniu, że ponad 50 prac naukowych pod którymi się podpisała, było plagiatami. Co jest ciekawe to fakt, że ta pani zajmuje tego rodzaju stanowisko (za wstawiennictwem Obamy), wszyscy wiedzą o podejrzeniach i tylko republikanie domagają się jej rezygnacji, demokraci nie mają problemu z plagiatem?
 • Tylko 3.4% zawodowych dziennikarzy pracujących jako dziennikarze dla mainstreamu w USA, identyfikuje się jako „republikanie”. Ciekawe ilu z nich popiera Trumpa? 96.6% to demokraci ! Coś mi się wydaje, że w latach 30 w Niemczech ten stosunek był dużo bardziej zbalansowany!
 • Barclays obniżył rating Apple na wiadomość o znacznej obniżce w sprzedaży telefonów iPhones i komputerów MacBooks. To nie jest dobry sygnał dla gospodarki światowej.
 • Na koniec taka informacja. Kościół Metodystów w UK zmienia swoje nazewnictwo, teraz udzielając ślubu nie będzie już „mąż i żona” tylko brat i siostra… także, to jest ten nowy porządek świata w którym to wszystko zmierza i się nie zatrzymuje!
 • Zdjęcie dostaje dzisiaj Donald Trump, tego rodzaju zdjęć proszę spodziewać się więcej w roku 2024, sądy, apelacje, rozprawy, wyroki i Donald Trump w centrum całego zamieszania, przez następne 12 miesięcy. Trump który w życiu nie popełnił żadnego przestępstwa, a przeżył na tej planecie 78 lat !
  Zapraszam do rejestracji na patrioci-polska.pl , dostałem sygnał, że EU przymierza się do blokowania video platformy Rumble, czyli to nie są żarty, polecam rejestrację na https://arturkalbarczyk.locals.com/

AK

Patrioci Polska © 2024