Gazeta PP nr 25 – 7 stycznia 2024

Wiadomości

 • Joe Biden, w rocznicę wydarzeń 6 stycznia 2021 przemawiał na wszystkich stacjach TV w USA. Jego wystąpienie było faktycznie początkiem prezydenckiej kampanii wyborczej 2024. Był to olbrzymi atak na Donalda Trumpa i ruch MAGA w USA.
  Wszystko wskazuje, że kampania wyborcza Bidena będzie głównie opierała się na tzw. „obronie demokracji i wolności” przed tzw. insurekcją jan6 i Trumpem.
  Pytanie jakie nasuwa się to: ilu ludzi poważnie traktuje wersję Bidena o insurekcji, proszę mi wierzyć, nawet na lewicy wielu to kwestionuje. Biden i jego ludzie jednak nic innego nie mają, każdy inny temat jest spalony, dlatego zostało im pompowanie „insurekcji”, świadczy to o ich słabości.
 • Sędzia w stanie Wyoming, zablokował próby usunięcia Donalda Trumpa z kart wyborczych, na podstawie 14 poprawki do konstytucji, w tym stanie. Ciągle trwa walka w innych stanach o utrzymanie Trumpa na kartach. Sąd Najwyższy w DC spotyka się 8 lutego, żeby wysłuchać argumentów Kolorado, decyzja powinna zapaść dzień później.
 • Chiński Zhongzhi Enterprise Group Co. znany też jako chiński Blackstone, czyli jeden z największych banków w Chinach ogłosił bankructwo. Powtarzane jest słowo 'contagion’ czyli istnieje ryzyko rozlania się tego bankructwa na inne banki. Chodzi oczywiście o rynek nieruchomości w Chinach który chwieje się na nogach.
 • Bloomberg donosi, że trwają rozmowy speakera Mika Johnsona z Bidenem i jego ludźmi co do kryzysu na granicy z Meksykiem, Bloomberg donosi, że w rozmowach jest „progres”. To jest dobra wiadomości dla Zelenskiego, ponieważ jest to bariera dla pieniędzy dla Ukrainy. Poniedziałek jest pierwszym dniem obrad kongresu, temat nr. 1 to pieniądze dla Ukrainy.
 • Tydzień do prawyborów GOP w Iowa, Donald Trump przypomniał wszystkim, że jego główny konkurent Pani Nikki Haley to lewicowy globalista, która otrzymała od Klausa Schwaba w 2011 roku w Davos tytuł; „global leader”.
 • Jak mówiłem na moim streamie na locals, amerykański Sekretarz Stanu Lloyd Austin przeszedł poważną operację i jest w szpitalu, są komplikacje i nie chcą go wypuścić ze szpitala. Najdziwniejsze jest, że Biden i jego ludzie nic o tym nie wiedzieli, co pokazuje trochę, jak działa amerykański reżim.
 • Hezbollah wystrzeliło ponad 60 rakiet w stronę Izraela, jako odpowiedź za zamordowanie przedstawiciela Hamasu na ulicach Bejrutu.
 • Kolejne dokumenty publikowane ze sprawy Jeffrey Epsteina, oto kilka nazwisk celebrytów z Hollywood; Leonardo DiCaprio, Cameron Diaz, Cate Blanchett, Kevin Spacey, Bruce Willis, George Lucas (Star Wars) i kilka innych. Jest też ten od „zmian klimatycznych” Al Gore, oraz były premier Izraela Ehud Barak, są oskarżenia, że uczestniczył w sex aktach.
 • Kolejne osoby rezygnują z miejsca w Kongresie, tym razem Rep. Doug Lamborn (R-CO) oraz Rep. Blaine Luetkemeyer (R-MO), ci przynajmniej będą tam siedzieć do listopada. Uważam, że jest to sytuacja szczurów uciekających ze statku.
 • Złe wiadomości dla zwolenników wojny, z frontu na Ukrainie, Rosjanie atakują na wielu odcinkach, wojska ukraińskie cofają się. Wielu spodziewa się nowego rosyjskiego ataku na północ od Charkowa. Nie jest to dobra wiadomość dla tych co liczyli na pieniądze z kongresu, im bardziej Ukraińcy będą się cofać, tym mniejsze szanse, że Zelensky dostanie pieniądze.
 • Turcja zablokowała wpłynięcie na Morze Czarne dwóch brytyjskich statków wojennych Royal Navy. UK próbowała wysłać statki do szukania min, miały one „pomóc” Ukrainie. Erdogan gra pod Rosję, takie są realia, wielu na „zachodzie” tego nie rozumie.
 • King Charles, czyli Król Wielkiej Brytanii Karol, poważnie rozważa abdykację z tronu.
 • Dobre wiadomości z Kanady, samolot rządowy Justina Trudeau znowu się popsuł, Trudeau przebywał na wakacjach na Karaibach, cała Kanada miała nadzieje, że już nie wróci, musieli wysłać samolot wojskowy.
 • Wpis ukaże się na stronie patrioci-polska.pl , gdzie zapraszam do rejestracji. Niedziela Q&A na Locals.com

AK

Patrioci Polska © 2024