Gazeta PP nr 26 – 10 stycznia 2024

Wiadomości

 • Republikańska grupa członków Izby Reprezentantów, znana jako „liberty caucus” nie wyklucza kolejnego procesu odwołania speakera Mike Johnsona. Kompromis jaki zawarł Mike Johnson jest nie do zaakceptowania, dla wielu z nich. Ponieważ, jest ich za mało żeby zatrzymać cały budżet (głównie demokraci będą na to głosować), poważnie rozważają odwołanie „nowego” speakera. Jak zwykle najbardziej zapalne rejony nowych wydatków to granica z Meksykiem oraz wojna na Ukrainie. Każdy musi wiedzieć, że jesteśmy w 2024, także wszystko jest możliwe. Wliczając nowego speakera i następnie jeszcze nowszego! Proszę pamiętać, że już od lutego GOP ma tylko dwa głosy przewagi, czytaj trzy kolejne rezygnacje i demokraci przejmują Izbę. Polecam mój wczorajszy Locals, mówiłem na ten temat.
 • W Polsce dużo zamieszania z aresztowaniem panów w pałacu prezydenckim, a na zachodzie dużo o Polsce i niezbyt pozytywnie. The Wall Street Journal przedstawił raport w którym czytamy, że Polska to kraj, który jest zamieszany w wybuch bomby na dnie morza Bałtyckiego i zniszczenie rurociągu Nord Stream. Samego zniszczenia mieli dokonać Ukraińcy, jednak Polacy nie chcą „pomagać” przy śledztwie, przekazać dowodów, udostępnić informacji jakie posiadają. To są poważne oskarżenia, wielu o tym mówi, stawia to Polskę w bardzo złym świetle. Międzynarodowy terroryzm to zły biznes. Kilka miesięcy pisałem, że nadejdzie moment, że oskarżą Polskę o ten wybuch. Braun z gaśnicą gaszący świecznik w sejmie, reakcja w Polsce była olbrzymia, Polska oskarżona o międzynarodowy terroryzm, reakcji nie ma !!!
 • Pisząc o gaśnicy sekta Chabad Lubawicz (oddział Nowy Jork) znalazła się w wiadomościach, a to za sprawa swoich członków którzy w Nowym Jorku zostali aresztowani wychodząc z kanalizacji miejskiej. Okazało się, że wykopali tunel i zniszczyli fundament budynku, właściciel budynku (sąsiadującego z synagogą) zadzwonił na policję i jest afera. Od tego momentu już mamy same kłamstwa, przez chwile kłamali że tunel był zbudowany na Covid, potem się okazało, że budowa zaczęła się 6 miesięcy temu, a Covid był 3 lata temu. Ogólnie mogę napisać, że sprawa zostanie wyciszona, sekta Lubowicz jest dość silną sektą i ma układy na najwyższych pułkach władzy. Nie myślę, że dowiemy się czegokolwiek.
 • Prokurator specjalny w Georgii Pani Fani Willis, która prowadzi sprawę przeciwko Trumpowi (razem jest 18 oskarżonych) w Georgii, jest w dość dużych kłopotach. Okazuje się, że jest ona w relacjach romantycznych z innym prokuratorem Nathan Wade, którego zatrudniła „do pomocy” w sprawie przeciwko Trumpowi. Relacje z tym człowiekiem Fani Willis ma od kilku lat i zatrudniła go do pomocy będą z nim w romantycznych relacjach, Nathan Wadę dostawał wynagrodzenie z którego „razem” korzystali, wydając pieniądze na wakacje, podróże itp. To wszystko jest sprzeczne z przepisami, prokurator nie może takich rzeczy robić, musi być niezależny i nie może przyjmować żadnych korzyści finansowych od swoich współpracowników, których sam zatrudnił i z którymi jest w romantycznych relacjach, czytaj zarabiał na sprawie którą prowadzi. Jeden z oskarżonych Michael Roman już złożył wniosek o odwołanie Fani Willis. To są bardzo dobre wiadomości dla Trumpa, Willis powinna straci stołek co faktycznie zatrzyma całą sprawę.
 • Już za tydzień będziemy celebrować pierwsze zwycięstwo wyborcze Donalda Trumpa w stanie Iowa.
 • Nikki Haley, która jest na drugim miejscu popularności w GOP i rywalizuje z Trumpem w Iowa, zorganizowała spotkanie wyborcze na które NIKT nie przyszedł, pusty pokój!
 • Stan Michigan gdzie Trump „przegrał” z Bidenem w 2020, dzisiaj Trump prowadzi z Bidenem 12 punktami. Michigan to demokratyczny stan, gdzie Obama i Clinton łatwo wygrali, Michigan dzisiaj ma demokratycznego gubernatora.
 • Trwa przesłuchanie Huntera Bidena w Kongresie. Rep. Nancy Mace (R): „Hunter Biden powinien być natychmiast aresztowany, tu w tym miejscu i iść prosto do więzienia„. Jeden z dziennikarzy zadał mu pytanie, jaki rodzaj kokainy wciąga.
 • Padają pytania o zdrowie Sekretarza Obrony Lloyda Austina. Okazuje się, że Lloyd Austin zgłosił się do szpitala 22 grudnia i ma raka prostaty, czyli poważną chorobę. Biden dowiedział się o tym dopiero wczoraj! Jeśli amerykański reżim trzyma w tajemnicy chorobę pana Austin, to czy może też trzymać w tajemnicy chorobę prezydenta Joe Bidena?
 • Fala rezygnacji w partii republikańskiej, brat byłego VP Mike Penca, Rep. Greg Pence (R-IN) ogłosił swoją rezygnację oraz Rep. Larry Bucshon (R-IN). Gryzonie schodzą ze statku.
 • CNN opublikował swoje pierwsze prognozy wyborcze na rok 2024, Donald Trump okazał się faworytem, ma zdobić 272 głosy elektorskie, co gwarantuje mu zwycięstwo i urząd Prezydenta Stanów Zjednoczonych.
 • Donald Trump opublikował wideo na którym widzimy; „Jeffrey Epstein, Clintonów, Barack Obama, Klaus Schwab i Bill Gates„, nic dodać, nic ująć.
 • Hiszpania przymierza się do wprowadzenia obowiązku noszenia maski na Covid w systemie medycznym.
 • Mało tych wojen na świecie, amerykańskie F-16 przeleciały nad Bośnią, jako sygnał w kierunku Serbii, żeby za bardzo się nie rozpędzała ze sceptycyzmem w kierunku EU.
 • Ciekawe spotkanie Netanjahu z prezydentem ZEA Mohammed bin Zayed, Netanjahu poprosił ZEA o płacenie „bezrobocia” dla Palestyńczyków którzy stracili pracę na skutek wojny w Strefie Gazy. Pan Mohammed wysłał go na Ukrainę Volodymyra Zelenskiego i powiedział mu, że tam są wszystkie pieniądze… !
 • Tak mógłbym dalej pisać i pisać, tyle się dzieje na tym świecie , jutro będę na locals.com gdzie trwa promocja mojego kanału, na który zapraszam wszystkich. Wpis ten usze się tez na patrioci-polska.pl gdzie zapraszam do rejestracji. GBYA !

AK

Patrioci Polska © 2024