Gazeta PP nr 27 – 18 stycznia 2024

Wiadomości

 • Donald Trump ma ogłosić całemu światu podczas kampanii wyborczej w New Hampshire, że jako prezydent USA nigdy nie pozwoli na stworzenie amerykańskiego CBDC.
 • Atak w dom w Charkowie, Rosjanie trafili w miejsce gdzie stacjonowali francuscy ochotnicy, 60 zostało zabitych, 20 rannych.
 • Volodymyr Zelensky w Davos powiedział, że nie tylko Putin jest zagrożeniem dla świata, ale także jego dzieci i wnuki. Normalnie ci ludzie raczej nie czepiają się rodzin, tym razem Zelensky przekroczył tą granicę.
 • Ursula von der Leyen powiedziała, że $50 MLD dla Ukrainy będzie’ „z Węgrami lub bez”. Trudno jest mi napisać, co to dokładnie to oznacza, jednak znając jak dzisiaj sprawy się posuwają do przodu, ci ludzi nie będą patrzeć na zasady czy prawo, robią co chcą. Dużo jest mowy o pożyczce, która ma dostać Ukraina $300 mld, która gwarantowałby państwa EU, co w sumie oznaczałby, że Ukraina tych pieniędzy nie musiałby oddać.
 • Dużo się dzieje w Davos, Klaus Schwab powiedział w wywiadzie, że; „już niedługo nie będzie demokratycznych wyborów, wybory to relikt przeszłości„, normalnie to lewica dostaje wścieklizny na takie słowa, tym razem cisza.
 • Sąd Najwyższy w stanie Maine, nakazał powrót Donalda Trumpa na karty wyborcze zanim rozpatrzy sprawę, czego oczywiście należało się spodziewać. Była to próba wywołania sztucznego kryzys, dość udana. Podobnie będzie z decyzją SCOTUS w DC ze sprawą Kolorado.
 • Wybory w USA dominują wiadomości i będą dominować wiadomości, przez najbliższe wiele miesięcy. Nikki Haley nie chce już uczestniczyć w debatach telewizyjnych, jeśli nie ma tam Donalda Trumpa. Także, Ron DeSantis będzie musiał debatować sam z sobą, bo Trump nie zamierza rozmawiać już z tymi ludźmi. Jedyną osobą z którą Trump jest w stanie przeprowadzić debatę to Joe Biden, jednak nie myślę, że reżim wystawi Bidena do debaty, byłaby to katastrofa.
 • Vivek Ramaswamy dołączył do Donald Trumpa w New Hampshire i razem wspólnie prowadzą kampanię wyborczą, co w sumie jest sygnałem, że Vivek jest brany pod uwagę jako VP czy Sekretarz Stanu, niżej nie myślę, że Vivek weźmie cokolwiek. Trump powiedział, że Vivek zamierza pracować razem z Trumpem przez długi czas.
  Wybory w NH już we wtorek, 22 delegatów do wzięcia. Donald Trump właśnie przeskoczył 50% poparcia w sondażach. NH to najbardziej konkurencyjny stan, gdzie Nikki Haley i DeSantis mieli „pokazać się”. NH to jest New England, czyli lewica z libertariańską domieszką, nie to co stan Iowa gdzie mieszka dużo „białych rasistów” i do tego „ewangelicy co chodzą do kościoła”. NH miał bez prawdziwy sprawdzian, tymczasem Donald Trump prowadzi 30 punktami!
 • Nikki Haley dostała 19% głosów w Iowa, oblicza się, że połowa z tego to demokraci, którzy przeskoczyli do GOP. Podobnych rzeczy należy spodziewać się w NH, różnica jest taka, że w Iowa wybory były w causus, w NH wybory są otwarte dla wszystkich, czyli wynik Nikki Haley powinien być znacznie wyższy, co niczego nie zmienia, ma ona zero szans na zwycięstwo.
 • Demokratyczny kongresmen Rep. Maxwell Frost (D-FL), zaproponował usunięcie „STATUE OF LIBERTY” czyli Statuty Wolności, co za geniusz!
 • Fantastyczne wystąpienie prezydenta Argentyny Javier Milei w Davos, ktoś powinien przetłumaczyć to na język polski.
 • Bernhard Zimniok, niemiecki członek EU parlamentu, wezwał do przeprowadzenia śledztwa w sprawie zamordowania amerykańskiego dziennikarza Gonzalo Lira w ukraińskim więzieniu.
 • Donald Tusk zgodził się na stacjonowanie wojsk niemieckich na terytorium Polski.
 • I na koniec bardzo dobra wiadomość… odbyło się przyznanie nagród Emmy, „75th Emmy Awards” i prawie nikt tego już nie ogląda. Najniższa oglądalność w historii TV, „freak show”. Hollywood to grupa dewiantów seksualnych i pedofili.
 • Wpis ten ukaże się na stronie patrioci-polska.pl , gdzie zachęcam wszystkich do rejestracji.
  Zachęcam też do skorzystania z dealu na moim Locals … https://arturkalbarczyk.locals.com/landing/video

AK

Patrioci Polska © 2024