Gazeta PP nr 28 – 25 stycznia 2024

Wiadomości

 • Sekretarz Generalny NATO Jens Stoltenberg, we wtorek wydał specjalne oświadczenie w którym stwierdził, że; „nie ma bezpośredniego i natychmiastowego zagrożenia, przed atakiem ze strony Rosji„. Tymczasem rząd UK (i kilka innych) przestrzega swoich obywateli przez atakiem ze strony Rosji i sugeruje przygotowanie się do wojny, przez gromadzenie artykułów żywnościowych, wody itp. Generał Patrick Sanders (UK) powiedział; „nadszedł czas mobilizacji narodu do wojny z Rosją„, UK chce tworzyć armię obywatelską ‘Citizen’s Army’ do walki z Rosją. Także mamy sprzeczne informacje z kilku stron, tak jakby panowie w NATO nie koordynowali swoich ruchów. Wczoraj pojawiły się informacje, że rząd Zelenskiego ma być przeniesiony z Kijowa do Lwowa. Szef wywiadu Gen. Budanow ma zastąpić Gen. Zaluhznego na stanowisku szefa sztabu ukraińskiej armii, wojna ma się zmienić na wojnę obronną i koncentrować głównie na Zachodniej Ukrainie. Ukraina ma czekać na kraje NATO, aż będą gotowe do wojny (co ma zabrać 3-5 lat).
 • Pan Jarosław Kaczyński uważa, że w Polsce, cytuję: „zaistniała sytuacja nadzwyczajna, obecny rząd przestał przestrzegać konstytucji„, związku z tym, cytuję: „konieczny jest okres przejściowy z nowym rządem i następnie wybory„. Pan Kaczyński powiedział też, cytuję: „nie wszystko mogę teraz powiedzieć, oczekuję, że prezydent Duda podejmie odpowiednie decyzje„. Zapewne w najbliższych dniach zobaczymy tu kilka decyzji, polecam przyglądać się ruchom prezydenta Andrzeja Dudy i oraz reakcji Donalda Tuska, z tego może być kryzys konstytucyjny i paraliż państwa, gdzie Prezydent RP będzie podejmował swoje decyzje, a Donald Tusk swoje i ludzie w środku nie wiedzą co robić.
 • Szef partii republikańskiej w Arizonie Jeff DeWit zrezygnował z zajmowanego stanowiska, na skutek taśm które zostały opublikowane. Jeff DeWit próbował przekupić panią Kari Lake, żeby odeszła z polityki i przestała popierać Donalda Trumpa. Skandal jest dość duży, ponieważ pan Jeff DeWit to tylko malutki pionek, który przekazał wiadomość dla pani Lake. Proponowane $100 mil dolarów, miało „przyjść” z samej góry. Pani Lake nie zgodziła się na propozycję, nie oczekiwałbym śledztwa FBI, ponieważ ludzie co chcieli zapłacić pani Lake kontrolują FBI, jednak jakby Trump wygrał wybory, możliwe, że dowiemy się więcej. Opublikowane taśmy były tylko częścią nagrań, pani Lake powiedziała że nagrania są długie i jest tam więcej, dużo gorszych informacji. Zapewne opublikują te tasy przed wyborami.
 • Republikański Senator Rand Paul powiedział wczoraj, że republikanie w kongresie są bliscy porozumienia z Bidenem co do dalszego finansowania wojny na Ukrainie. Częścią tego porozumienia nie jest granica z Meksykiem. Także wygląda, że granica z Meksykiem będzie otwarta, a pieniądze dla Ukrainy mają być, to byłby duża porażka MAGA. Czyżby speaker Johnson miał policzone dni… ? czas pokaże! wygląda, że następne kilka tygodni będzie bardzo interesujące.
 • Prezydent Francji Emmanuel Macron oświadczył, że; „Francja nie jest w stanie wojny z Rosją„. Francja ubolewa nad śmiercią swoich żołnierzy z Legii Cudzoziemskiej, których ponad 60, zginęło w ataku na hotel w Charkowie na Ukrainie.
 • Ukraina strąciła rosyjski samolot pasażerski, na pokładzie którego byli ukraińscy żołnierze którzy lecieli na wymianę więźniów wojennych. wtf !
 • Rosja otwiera swoją armię dla żołnierzy spoza Rosji, Putin zapowiedział zatrudnienie 300 tys. najemników z krajów sąsiadujących z Rosją. (to jest informacja sprzed kilku tygodni)
 • Joe Biden po raz kolejny wydał rozkaz ataku na Jemen, to już siódmy taki atak w ostatnich kilku dniach. Ataki te zbliżają nas bliżej i bliżej w stronę dużej wojny na Bliskim Wschodzie. Jest wielu ludzi w DC, którzy na celowniku mają wojnę z Iranem, czego nie można wykluczyć. To bardzo komplikuje sytuację na świecie. Dostajemy też, informacje, że Amerykanie rozmawiają z Chinami i zamierzają opuścić bazy wojskowe we wschodniej Syrii, co byłoby dużym wydarzeniem.
 • Dochodzą sygnały z USA, że Barack Obama zaczyna wywierać naciski na Bidena, żeby zrezygnował ze startu w wyborach 2024. Czyżby jednak Michelle Obama? Problem jest taki, że demokraci nie mają nikogo, kto by mógł zastąpić Bidena i wygrał z Trumpem.
 • Robert F. Kennedy Jr. zarejestrował Komitet Wyborczy w stanie New Hampshire, co oznacza że jego nazwisko pojawi się na kartach wyborczych podczas wyborów prezydenckich w listopadzie.
 • Stan Massachusetts postanowił nie blokować Donalda Trump od udziału w wyborach prezydenckich 2024.
 • Ciekawa informacja z wtorkowych wyborów w New Hampshire, 80% republikanów w NH uważa, że Joe Biden nie wygrał ostatnich wyborów i jest niewiarygodnym prezydentem, to dużo!
 • Ciekawa informacja z Kanady, sąd w Ottawie uznał, że wprowadzenie stanu wojennego w Kanadzie, podczas protestu kierowców ciężarówek w styczniu 2022 przez Justina Trudeau, było sprzeczne z konstytucją. Problem w Kanadzie jest taki, że i tak nikt mu nic nie zrobi, w Kanadzie nie ma kar za łamanie konstytucji.
 • Polecam mój wczorajszy stream na Locals na temat wojny z Rosją, uważam że jeden z lepszych. Pesymistyczne podchodzę do przygotowań „zachodu” do wojny z Rosją, nie widać zbytnio entuzjazmu do wstępowania do wojska w europejskich krajach, a pieniędzy na czołgi i samoloty raczej nie ma. Co jest, to pompowanie propagandy. https://arturkalbarczyk.locals.com/post/5173284/wojna-z-rosj-wybory-w-nh
 • wpis ten ukarze się też na stornie patrioci-polska.pl gdzie zachęcam do rejestracji. Zdjecie dzisiaj dostaje Gen Zaluhzny, wyglada że ma policzone dni.

AK

Patrioci Polska © 2024