Gazeta PP nr 29 – 27 stycznia 2024

Wiadomości

 • Brytyjski tankowiec 'Marlin Luanda’ został trafiony w zatoce Adena koło cieśniny Ormus i płonie. Trafiła go rakieta rebeliantów Houthi. Co jest ironiczne, to fakt, że brytyjski tankowiec przewoził rosyjska naftę. Jest to poważna eskalacja trwającej tam wojny. Brytyjczycy rezerwują sobie prawo odwetu.
  Problem jest dość prosty, zachodnie kraje uparły się, żeby być częścią Izraelskiej wojny w Strefie Gazy, są Arabii którzy będą żądać zaprzestania tej wojny natychmiast, dlatego ataki w cieśninie Ormuz i na morzu Czerwonym będa trwały. Houthi odgrażają się, że ataki nie się nie zatrzymają, do momentu, aż wojna w Strefie Gazy się nie skończy.
  Specjaliści od wojny w DC mówią, że problem jest w Iranie, Iran twierdzi, że Jemen to nie jest ich problem. Żeby skutecznie zaatakować Iran, USA i UK potrzebuje 500 tys. żołnierzy (konserwatywne szacunki). Na ten moment, USA takich sił nie mają pod bronią, konieczna by była mobilizacja w USA. Do tego dochodzi wojna na Ukrainie, która ciągle trwa i widmo wojny NATO-Rosja, tu jednak Amerykanie mogą użyć Polaków, bo Niemcy nie będą chcieli walczyć ponownie pod Stalingradem.
  Jak dodamy do tego obrazu Tajwan, i Koreę Północną to świat jest wielką beczką prochu. Także ci, co ciągle mają ukraińskie flagi na swoim FB proponuje zmienić je na gołąbki pokoju.
  Szanse, że koalicja amerykańsko-brytyjska i ich sprzymierzeńcy wygrają nadchodzącą wojnę nie są zbyt duże, jednak zapewne wojna pomoże globalistycznym planom znacznej redukcji ludzi na tej planecie. Dlatego nie można tego wykluczyć.
 • The Washington Post podaje, że administracja Bidena, nie zamierza podbijać utraconych terytoriów Donbasu i Zaporoża od Rosji. Amerykańskie cele w wojnie na Ukrainie zmieniają się, Pentagon chce utrzymać obecną linię frontu, a jeśli to niemożliwe, powoli wycofywać się w stronę Zachodniej Ukrainy.
 • Trwa na tzw. 'standoff’ na amerykańskiej granicy z Meksykiem. Joe Biden, żąda zdjęcia drutów kolczastych i usunięcia kontenerów z granicy przez 'Gwardię Narodową’ (GN) Teksasu. Gubernator Teksasu Abbott, nakazał GN rozkładanie nowych drutów wzdłuż granicy, trudno powiedzieć jak to się skończy, nie można wykluczyć przemocy ze strony sił federalnych. Na ten moment, nikt nie odpuszcza, dwie strony prężą mięśnie. Joe Biden wezwał do stworzenia 'niezależnej grupy’ która miałby się zająć kryzysem na granicy, co wielu czyta, jak krok do tyłu, ze strony reżimu w DC.
  Donald Trump wezwał wszystkich gubernatorów w republikańskich stanach do wysłania swoich żołnierzy GN do Teksasu w obronie granicy.
 • Partia Republikańska (RNC) zaproponowała oficjalne przyznanie nominacji na Prezydenta USA, Donaldowi Trumpowi. Ruch ten efektywnie zakończyłby prawybory w GOP. Donald Trump odmówił, w pisemnym oświadczeniu napisał, żeby zrobić to „po staremu”. Niech się proces prawyborów skończy i oficjalnie nominacja zostanie przyznana. Ruch RNC oznacza, że nikt nie wierzy, że Nikki Haley ma jakiekolwiek szanse to wygrać.
 • Ostatnie sondaże z Południowej Karoliny, pokazują zdecydowane zwycięstwo Donald Trumpa. Przewaga Trumpa sięga 30%. Nikki Haley jest z Południowej Karoliny, to miała być jej baza, tu miała być ostateczna bitwa, tymczasem jest kompletna klapa!
 • Ostatnie 72 godziny, media w USA powielały informację, że „Putin jest gotowy do rozmów pokojowych, że jest gotowy na kompromis z NATO, że Rosja zmienia swoje cele w wojnie na Ukrainie”. Wczoraj, rzecznik prasowy Kremla, Dmitry Peskov wydał oficjalne oświadczenie i zaprzeczył, że źródłem tych informacji nie jest Moskwa, czytamy; „That’s false information, it’s completely untrue„, czyli, info jest nie prawdziwe i fałszywe.
 • Trump przegrał sprawę cywilną w NYC, gdzie kobieta oskarżyła Trumpa o to, że „zaciągnął” ją do sklepu i zgwałcił, miało się to stać 30 lat temu!! kobieta ma dostać od Trumpa $83 miliony odszkodowania. Tak to jest, jak walczysz z globalizmem. Ludzie myślą, że to zabawa i parcie do 'koryta’, a to nie tak, Trump będzie szczęściarzem jak go nie zabiją.
 • Doradca Donalda Trumpa, Dr Peter Navarro został skazany i trafi do więzienia na 4 miesiące, za to, że nie stawił się przed komisją kongresu jan6.
  Peter Navarro to autor chyba najlepszych, opublikowanych raportów na temat oszustwa wyborczego z roku 2020.
 • The Bloomberg podaje, że niemieckie AfD i francuski National Rally to organizacje ekstremalne i powinny być zbanowane.
 • Tucker Carlson odwiedził Kanadę, gdzie wezwał Justina Trudeau do „powrotu” na Kubę. Justin Trudeau nigdy na Kubie nie mieszkał, jednak chodzą pogłoski, że ojciec jest Kubańczykiem.
 • Wpis ten ukaże się na stronie patrioci-polska.pl gdzie zachęcam do rejestracji.
  Jutro jestem na YouTube, niedziela Q & A, zapraszam …

AK

Patrioci Polska © 2024