Gazeta PP nr 30 – 29 stycznia 2024

Wiadomości

 • Dziś rano ceny ropy naftowej osiągnęły poziom $79.29, jest to najwyższa cena od 2 miesięcy. Złoto podskoczyło do poziomu $2037, żeby kilka godzin później wrócić do poziomu $2025.00. Sytuacja jest stabilna, reakcja na atak na wojska amerykańskie w Jordanii i sytuację na bliskim wschodzie jest mała. Na ten moment rynki nie spodziewają się większego konfliktu. Joe Biden zapowiedział odwet, nikt jednak nie spodziewa się bombardowania Teheranu, a do tego nawołują politycy jak, Sen. Lindsey Graham, Nikki Haley i kilku innych. Jordania zapewnia, że atak nie odbył się na ich terytorium, baza 'Tower22″ jest na granicy z Syrią, bomby miały spaść po stronie syryjskiej bazy. Liczba zabitych to 3, rannych 34 w tym kilku ciężko. To drony zaatakowały bazę, rakietowy system obrony bazy nie zadziałał. Wstępnie mowa jest, że wrogie drony zostały odczytane jako przyjazne i dlatego przedostały się do bazy.
  Iran kategorycznie zaprzeczył, że stoi za atakiem. WSJ pisze, że Pentagon nie wie, czy Iran wiedział o ataku. Atak przeprowadziły bojówki szyickie z Iraku, które żądają zakończenia wojny w Strefie Gazy i zakończenia okupacji Syrii przez wojska amerykańskie.
  Ta wojna już się nie zatrzyma, podobnie jak wojna na Ukrainie, no chyba, że zmieni się polityka na zachodzie i zaczną rozmawiać, czy to z Putinem, czy z Netanjahu.
 • Robert F. Kennedy jr. zamierza uzyskać nominację partii libertariańskiej na prezydenta USA. Oznacza to, że RFK ma problem zarejestrować 50 stanów jako niezależny kandydat na prezydenta. Pokazują się informacje, że ludzie Trumpa rozmawiają z RFK i ewentualnej pozycji VP, oficjalnie wszyscy zaprzeczają.
 • Rząd Czech złożył zamówienie na 24 sztuki, F-35 stealth fighter jets, które mają być wyprodukowane przez Lockheed Martin w USA. Zamówienia na nowy sprzęt wojskowy spływają do USA, propaganda w Europie działa o zagrożeniu ze strony Rosji.
 • Zaczęły się manewry 31 krajów NATO, operacja 'Steadfast Defender 24′, będzie trwała do końca maja, głównie na morzu Bałtyckim oraz w Polsce. Celem tych manewrów jest pokazanie Rosji, że kraje NATO są gotowe na atak Rosji.
 • Prasa w USA i UK pisze o korupcji na Ukrainie, podobno była cała siatka w rządzie, która kupowała amunicję na wojnę i wystawiała fałszywe faktury, sumy były wartości dziesiątek milionów dolarów. Co jest ciekawe w tych publikacjach, że jeszcze nie tak dawno temu, ktokolwiek poruszał temat korupcji w Kijowie był 'śmierdzącą onucą’ albo zwolennikiem Putina.
 • Dzisiaj, żeby zaciągnąć się do wojska w USA nie musisz skończyć High School, komisja poborowa obniża standardy dla nowych poborowych. Liczba poborowych znacznie się zmniejszyła, młodzież nie garnie się do wojska. Podobne problemy mają wszystkie kraje NATO, wliczają Polskę.
 • Prezydent European Council Charles Michel, zmienił zdanie i nie wystartuje w nadchodzących wyborach parlamentarnych do EU. Powodem zmiany jest Victor Orban, który przejmuje szefostwo EU, to Orban mianowałby nowego szefa EU, czego boi się Charles Michel i jego sponsorzy. EU nie może dopuścić, żeby ktoś taki jak Orban mianował kogoś, kto nie odpowiada standardom elit europejskich.
 • Dużo mowy jest o kandydaturze Michelle Obama na prezydenta USA, trudno wziąć to poważnie jednak, jak to w Polsce powiadają; 'na bezrybiu i rak ryba’. Jest to bardzo mało prawdopodobne, jednak z poparciem Taylor Swift, nie można wykluczyć, że cyrk się zacznie. Taylor Swift to najbardziej influencyjna osoba w USA w świecie rozrywki, i podobno ma poprzeć Michelle Obama na prezydenta.
  Szykuje się pierwszy wiec wyborczy Joe Bidena, 'wszystkie ręce na pokład’, żeby wygrać z Trumpem, Bill Clinton i Barack Obama mają uczestniczyć w wiecu. także będzie ostro, wyskoczy Madonna z majtkach, grupy LGBTQ i środowiska pedofilskiej też maja wspierać, CNN puści 'live’, także „big party”!
 • To jest ten horror którego nikt nie chce, kościół katolicki w Istambule w Turcji, został zaatakowany przez dwóch terrorystów ISIS, podczas trwania mszy św. Jedna osoba została zabita.

AK

Patrioci Polska © 2024