Gazeta PP nr 31 – 2 lutego 2024

Wiadomości

 • Victor Orban zgodził się na przekazanie tzw. „pomocy” wartości 50 miliardów EUR dla Ukrainy, z czego 4.5 miliarda ma trafić natychmiast. Nikt nie powinien być tym zdziwiony, Orban jest sam w EU, nie ma kolegów, jedyny jego kolega Trump jest w USA, jednak wybory są tam dopiero w listopadzie. Do tego momentu Orban jest praktycznie sam na całym zachodnim świecie i za dużo zrobić nie może. Warunki jakie Orban zażądał żeby zostały spełnione; to pomoc ma być wypłacana rocznie, a nie z góry automatycznie. Co roku ma być ponownie negocjowana, ponowna rewizja decyzji ma być po 2 latach. Pomoc dla Ukrainy jest na 3 lata. Orban zapewnił dla Węgier odmrożenie 20 miliardów euro zamrożonych przez EU na skutek nie przestrzegania tzw. 'demokracji’ na Węgrzech.
 • Dostajemy skromne informacje na temat strategii demokratycznej w nadchodzących wyborach w USA. Okazuje się, że Biden przymierza się do wymiany VP Kameli Harris, jednak trudno im podjąć końcową decyzję, ponieważ boją się reakcji czarnych w USA. Jakby nie było oficjalnie Kamela jest czarna i usunięcie czarnej VP nie wygląda dobrze pod kątem PR. Tym bardziej, że czarni bardziej i bardziej patrzą w kierunku Trumpa. Druga wiadomość jest taka, że Michelle Obama była zapytana o chęć startu w wyborach i odmówiła. Także temat Michelle Obama możemy chyba zamknąć. Dowiadujemy się także, że Joe Biden poważnie zwalnia umysłowo i zaczyna się gubić. Całe te info jest ze środka Białego Domu.
 • Politico podaje, że Joe Biden za zamkniętymi drzwiami w luźnej rozmowie miał wypowiadać się bardzo niecenzuralnie o Trumpie, cytuję; “sick fk and a “fking a**hole.”, co na j. polski trudno mi tu na FB cytować, ale chyba każdy rozumie.
 • Dzisiejszy nagły wzrost wartości USA i spadek cen złota o $20, był spowodowany opublikowaniem „dobrych” miejsc pracy w USA. Raport był „lepszy” jak się wielu spodziewało. Także wszystko jest „pięknie i wspaniale’, na ten moment.
 • Dzisiaj rano Izrael ponownie zaatakował stolicę Syrii Damaszek. Czekamy na amerykański odwet na Iran, za atak grup szyickich na bazę US Army na granicy Syrii i Jemenu i zabicie 3 amerykańskich żołnierzy. Amerykanie dają sygnały, że nie będzie to bezpośredni atak na Iran, co zapewne zapoczątkowałoby 3 wś. Musimy przyjąć, że jakby Amerykanie chcieli 3 wś, to wojna już by była, a to chyba jest dobra wiadomość. USA ma zaatakować cele-interesy irańskie w rejonie Bliskiego Wschodu, ponieważ Iran dostarcza broń bojówkom szyickim. Padają pytania, czy Rosja może zaatakować kraj, za dostarczanie broni na Ukrainę?
 • Brytyjski generał Sir Richard Sherriff powiedział na Sky News, że w UK potrzebna będzie obowiązkowa mobilizacja, ponieważ generacja Z nie chce iść do wojska i strzelać do ruskich. Coś mi się wydaje, że jakby doszło do wojny UK -Rosja, to Rosji wystarczy kilka oddziałów kadyrowców i wagnerowców i Wielka Brytania zostanie podbita w kilka dni.
 • CNN podaje, że Zelensky w ciągu kilku dni ma ogłosi odejście Walerego Zaluhznego z pozycji szefa Sił Zbrojnych Ukrainy.
 • Parlament w Iraku żąda zaprzestania używania dolara w swoim handlu ropą naftową. Będzie to dość duży cios w USD.
 • Ciekawa wypowiedź CEO Blackstone, Stephen Schwarzman powiedział, że; USA może nie przetrwać kolejnej kadencji Joe Bidena.
 • Bardzo dobra wiadomość dla Donalda Trumpa. Sprawa sądowa przeciwko Trumpowi w DC, w sprawie wydarzeń jan6 na Kapitolu, prowadzona przez specjalnego prokuratora Jacka Smitha została usunięta z kalendarza sądowego, na ten moment została „zawieszona” na nie określony czas, czytaj nic z tej sprawy nie będzie !
 • Rep. Jim Jordan wystawił nakaz stawienia się przed komisją kongresu dla pani prokurator z Georgii Fani Willis (razem ze swoim 'chłopakiem’), która prowadzi sprawę przeciwko Trumpowi. Fani Willis jest oskarżana o wyprowadzanie pieniędzy z budżetu na sprawę przez swojego kochanka któremu płaciła $700K, z którym jeździła razem na wakacje, gdzie razem wydawali „wspólne” pieniądze. To powinien być koniec sprawy w Georgii.
 • Steve Bannon chce wsadzić Victorię Nuland do więzienia, za; „wszystkie przestępstwa jakie Nuland dokonała na świecie, z imieniu amerykańskiego narodu„. Nie jest to głupi pomysł.
 • Warte uwagi są przeprosiny ministra Bodnara dla grup LGBTQ w Polsce za; „krzywdę, która spotkała was ze strony państwa polskiego„. Co pokazuje wszystkim, o co chodzi w tej całej ideologicznej grze w Europie.
 • Ciekawa sprawa sądowa w Australii, gdzie sąd zasądził odszkodowania dla pracownika państwowego Daniela Shepherd, 44. Który wziął dwie dawki Pfizera na covid19. Sąd przyznał mu odszkodowania za poniesione straty zdrowotne, jego serce działa jak u 90 letniego człowieka i on sam jest na rencie inwalidzkiej.
 • Potężny wybuch rurociągu z gazem naturalnym w Beaver County, Oklahoma. Także mamy ewakuację ludności w Indianie, pożar w Indiana BP. Tych ataków na infrastrukturę energetyczną i żywnościową w USA jest tak dużo, że trudno nad tym nadążyć. Wniosek nasuwa się jeden. Jesteśmy świadkami celowych ataków na USA. Ktoś chce zaburzyć system dostaw żywności i energii na rynek w USA.

AK

Patrioci Polska © 2024