Gazeta PP nr 32 – 5 lutego 2024

Wiadomości

 • US Senate zatwierdził pieniądze na Ukrainę, $60 miliardów zostało przeznaczone na wojnę na Ukrainie, jest to element „kompromisu” w senacie, gdzie część republikanów zgodziła się na „zmiany” na przyjmowanie imigrantów przekraczających granicę z Meksykiem. Częścią tych „zmian” jest przyjęcie 1.5 miliona nielegalnych imigrantów rocznie. Granica ma dostać $20 miliardów, plus organizacje NGO które „pomagają”, mają odstać $2 miliardy, plus inne wydatki.
  Speaker Mike Johnson powiedział, że w Izbie to nie przejdzie. Donald Trump skrytykował „kompromis”, także znaczna część republikanów w kongresie skrytykowała cały cyrk. Także wygląda, że z pieniędzy na Ukrainę nic nie będzie. Fakt jednak jest taki, że teraz Izba się tym zajmuje i jeśli z tego będzie jakiś „kompromis” to pieniądze na Ukrainę się znajdą. Trudno jest mi przewidzieć jak speaker Johnson to rozegra, czy jest już kompletnie sprzedany, czy może zobaczymy tu ścianę której nikt nie przeskoczy.
 • Donald Trump udzielił wywiadu na Fox News z Maria Bartiromo. Usłyszeliśmy od Trumpa dwa nazwiska na pozycję Vice; Sen. Tim Scott oraz Governor Kristi Noem. Trump powiedział także, że na 100% zobaczymy atak terrorystyczny w USA.
  VP omówię w osobnym YT w tym tygodniu.
 • Elon Musk powiedział, że celem otwartej granicy z Meksykiem jest utworzenie jednopartyjnego systemu politycznego w USA, czyli, przechylenie polityczne na lewą stronę tak daleko, że republikanie już nigdy nic nie wygrają.
 • Wojna na Bliskim Wschodzie trwa, koalicja amerykański-brytyjska po raz kolejny zbombardowała pozycje rebeliantów Huti w Jemenie. Kolejny atak we wschodniej Syrii na amerykańską bazę, zabitych zostało 7 żołnierzy kurdyjskich. Jake Sullivan wczoraj w TV powiedział, że wojna z Iranem jest możliwa i nikt wojny nie wyklucza.
 • Tucker Carlson jest w Moskwie, wszyscy spodziewają się wywiadu z Vladimirem Putinem i zapewne to zobaczymy, bo po co niby tam pojechał. Przyznam się, sam jestem bardzo ciekawy reakcji w USA na „inny obraz Putina”, niż ten który jest przedstawiany codziennie w TV. To może być kluczowy moment w kampanii wyborczej Trumpa, jego słupki mogą znacznie podskoczyć do góry.
 • Volodymyr Zelensky odwiedził żołnierzy na froncie, na ten moment Gen. Zaluzhny ciągle jest naczelnym dowódcą armii. Zelensky boi się zrobić ruch i zdymisjonować go, zapewne ma powody do strachu. Na froncie ogólnie słabo, Rosjanie powoli przesuwają się do przodu.
 • Jesteśmy świadkami ciekawego zjawiska w USA. Donald Trump zaczyna dostawać otwarte poparcie od ludzi, od których nigdy bym się nie spodziewał poparcia. Raper ’50 Cent ’, komik (ostry lewak) Michael Rapaport, Snoop Dogg, jak dodamy do tej grupy Joe Rogan, Jordan Belfort i kilku innych mniej znanych, to mogę napisać, że robi się fala której wcześniej nie było, byle tak dalej.
 • Jerome Powell udzieli wczoraj wywiadu dla CBS News, gdzie potwierdził, że stopy procentowe zostaną na obecnych poziomach, co najmniej do maja, czyli nie będzie obniżek stóp w marcu. Wartość USA podskoczyła znacznie, ceny złota spadły, widzimy też „małą” reakcję na Wall Street. Nie myślę że z tego będzie panika, FED „kręci” rynkami od bardzo dawna.
 • Informatyk Joshua Schulte, 35 lat, został skazany na 40 lat więzienia za przekazywanie informacji do Wikileaks, był powiązany z CIA.
 • Pojawiła się informacja, że Donald Trump w roku 2023 wydał na adwokatów $50 milionów. Pytanie jest; gdzie są te wszystkie sprawy: Maralago jest zamrożone, DC jest zdjęte z kalendarza, Georgia jest w kompletnej rozsypce. To się nazywa, upadek systemu prokuratorskiego.
 • Nancy Pelosi pojawiła się w LA na gali i była pijana.
 • We Włoszech firma produkująca mąkę z koników polnych zaczyna swoją operację. Także przy następnych wakacjach w Italii, proszę uważać na pizzę i spaghetti.
 • Tym razem zobaczyliśmy upadek sędziego podczas meczu koszykówki. Pan sędzia wziął zbyt dużo dawek szczepionkowych i już drugiej połowy nie dokończył, mecz odbył się w Mt. Pleasant, Penn St. sędzia zmarł na miejscu, RiP.
 • Zdjęcie dostanie dzisiaj brytyjski lotniskowiec 'The HMS Queen Elizabeth’, który miał uczestniczyć w manewrach NATO na morzu Bałtyckim, jednak się popsuł i nie dopłynął, musieli go przyholować do UK, okazał się też, że brakuje marynarzy. Także Putin może lepiej spać, manewry NATO będą trochę mniejsze jak reklamowano.

AK

Patrioci Polska © 2024