Gazeta PP nr 33 – 7 lutego 2024

Wiadomości

 • Wczorajsze wybory w Nevadzie, wywołały niemałą sensację. Główna faworytka wyborów, pani Nikki Haley zajęła drugie miejsce! wygrał „nikt z kandydatów”!
  Jest to pierwszy taki przypadek w historii wyborów w USA, żeby Mr. Nikt wygrał cokolwiek. Różnice nie są takie małe, Mr. Nikt dostał 63% i 43 tys. głosów (ciągle liczą), Nikki Haley dostała 30% i ponad 20 tys. głosów. Mike Pence był trzeci 4%.
  Donalda Trumpa nie było na kartach do głosowania.
  Pokazuje to trochę stan rzeczy i nastroje w USA. Komplikuje to trochę plany pani Nikki Haley, w normalnych okolicznościach Haley powinna zrezygnować i zniknąć i spalić się ze wstydu. Tego jednak nie widzimy, Haley szykuje się na South Carolina.
 • Kompromis wypracowany w Senacie, który miał finansować granicę z Meksykiem, wojny na Ukrainie i Izraelu, oficjalnie został wczoraj pogrzebany w senacie. Wracamy do punktu wyjścia, trudno jest mi teraz napisać, co dalej, różnice są tak duże w Kongresie, nie widać, aby Joe Biden był zdolny do kompromisu. Zelensky na Ukrainie musi liczyć na pieniądze z Niemiec, UK i EU, ponieważ na ten moment z USA nic nie dostanie.
 • Tucker Carlson z Moskwie, to będzie jedno z najważniejszych wydarzeń w tej kampanii wyborczej. Amerykanie dostaną inną narrację o Rosji i Putinie od tej którą dostają w mediach głównego nurtu od wielu lat. To może być przełomowy wywiad w historii, który rozbije Internet i pomoże znacznie Trumpowi w kampanii wyborczej.
  EU rozważa nałożenie sankcji na Tuckera Carlson, że odważył się na rozmowę z Putinem.
 • Jutro decyzja Sądu Najwyższego w DC w sprawie usunięcia Trumpa z kart wyborczych.
  Kongres symbolicznie chce uchwalić dzisiaj uchwałę, że nie było żadnej insurekcji.
 • Ronna McDaniel-Romney (razem ze swoimi ludźmi jak Mike Reed) odchodzi z pozycji szefowa RNC, czyli partii republikańskiej. To jest bardzo dobra wiadomość dla Donalda Trumpa i MAGA, Ronna McDaniel to wyjątkowe bagno, które zieje nienawiścią do Trumpa i robi wszystko co może, żeby podważyć jego pozycję. Rodzinnie związana z Mitt Romney, który też odchodzi.
 • W Kongresie odbyła się próba impeachmentu sekretarza bezpieczeństwa kraju Alejandro Mayorkas, niestety porażka, kilku repów z GOP przeskoczyło na stronę demokratów i zabrakło głosów. Często widzimy podobny scenariusz, jak są poważne rzeczy, kilkoro republikanów przeskakuje na drugą stronę.
 • Wojna na Ukrainie nie idzie zbyt dobrze dla Ukrainy, Avdiivka częściowo została już zajęta przez rosyjskie wojska, wojska ukraińskie powoli się wycofują. Avdiivka to nie jedyne przełamanie frontu, armia ukraińska wycofuje się z w wielu innych miejscowosci. Należy oczekiwać większego przełamania w ciągu kilku tygodni, wielu oczekuje wejście wojsk NATO na zachodnią Ukrainę.
 • Dość poważne problemy na rynkach, które mogą doprowadzić do kryzysu. Chiny tym razem wybijają się na pierwszy plan, upadek sektora nieruchomości powoduje kryzys w sektorze bankowym w Chinach, to może wymknąć się spod kontroli i przelać się do USA. New York Community Bancorp w USA bankrutuje, nie powinien przetrwać następnych kilku dni. Mam palec na pulsie.
 • Chiny oficjalnie potępiły amerykańskie bombardowanie Iraku i Syrii. Ciekawe po której stronie staną Chiny, jak zacznie się wojna Iran-USA?
 • Szwecja oficjalnie zamknęła śledztwo co do wybuchu rurociągu Nord Stream na dnie morza Bałtyckiego, „samo wybuchło, świadków nie ma”.
 • Były konserwatywny prezydent Chile Sebastián Piñera, zginął w wypadku helikoptera. RiP.
 • Ciekawa sprawa z Nowego Jorku, gdzie prokuratora oskarżyła osoby które kupiły sobie „szczepionki na covid19”, żeby wyrobić sobie fake paszport szczepionkowy. Sąd odrzucił sprawę i nakazał policji i prokuraturze „szukać prawdziwych przestępców” a nie czepiać się ludzi.
 • Dzisiaj jestem na Locals, dużo się dzieje, jest o czym mówić. Wpis ten ukaże się też na patrioci-polska.pl gdzie zachęcam wszystkich do rejestracji.Jutro jestem na YouTube, Trump i jego VP.
  https://arturkalbarczyk.locals.com/

AK

Patrioci Polska © 2024