Gazeta PP nr 34 – 16 lutego 2024

Wiadomości

 • Rep. Mike Turner (R) wprowadził niemałe zamieszanie swoim oświadczeniem o nagłym zagrożeniu bezpieczeństwa narodowego USA. Speaker Mike Johnson stara uspokoić opinię publiczną i twierdzi, że ryzyko ataku nuklearnego ze strony Rosji jest wyolbrzymione i nie ma na to dowodów. Mike Turner kilka dni temu wrócił z Kijowa, gdzie spotkał się z Zelenskim. Swoje oświadczenie wydał kilka godzin po decyzji speakera Johnsona, że pieniędzy dla Ukrainy nie będzie. Większość obserwatorów tłumaczy całą sytuację w ten sposób, że jest to taktyka wymuszenia głosowania w Izbie Reprezentantów i przyznania dodatkowych pieniędzy na wojnę na Ukrainie. Czas pokaże, czy taktyka okaże się skuteczna, czasu dużo nie zostało. Kijów potrzebuje pieniędzy, bez nich będzie klapa. Jeśli reżim stosuje tego rodzaju taktykę zastraszania opozycji, zostawia to bardzo mało miejsca na rozmowy. Jeśli faktycznie zobaczymy jakiś atak w następnych kilku tygodniach, oznacza to, że nie mogą się dogadać i pieniędzy na Ukrainę nie ma. Świat znajdzie się nowej rzeczywistości.
 • Tucker Carlson podczas swojego pobytu w Dubaju na konferencji dostał owacje na stojąco za wywiad z prezydentem Rosji Vladimirem Putinem. Bardzo małym, nie dostrzeganym elementem wywiadu była wypowiedź Putina o amerykańskim dolarze, a raczej jego upadającej dominacji na świecie. Putin powiedział, że największy błąd jaki Ameryka popełniała, to używanie USD jak narzędzia wojny, jako broni.
 • Jerome Powell powiedział, że dług narodowy USA, wartości $34 tryliony, wymaga poważnej dyskusji. Janet Yellen dodała, że odpowiedzialność fiskalna jest „krytycznie ważna”. Mogę napisać, że Putin otworzył w USA małą dyskusje o amerykańskich długach, trochę późno na tą dyskusję, dzisiaj jest już za późno na ratowanie tego tonącego statku.
 • Pani Prokurator z Georgii Fani Willis, zeznawała wczoraj w sądzie o swoich relacjach z kochankiem, którego zatrudniła do pomocy w sprawie Trumpa. Płaciła mu prawie $1 milion USA i razem z nim wydawała te pieniądze, co jest przeciwko zasadom etycznym panującym w środowisku prawnym. Słuchałem wczoraj tej sprawy, Pani Willis nie przetrwa tego, będzie szczęściarą jak nie trafi do więzienia za swoje decyzje. Oznaczać to będzie koniec sprawy Donalda Trumpa w Georgii, przynajmniej nic nie zobaczymy przed wyborami.
 • Ciągle nie mamy decyzji ze SCOTUS w sprawie Kolorado.
 • Partia „No Labels” nie przedstawiła nam jeszcze oficjalnie swojego kandydata na prezydenta USA. Chodzą jednak plotki,. że Joe Manchin demokratyczny senator z West Virginia, przymierzany jest jako kandydat, za VP ma sobie wziąć Mitta Romney z Utah.
 • The Atlantic, znana nam wszystkim globalistyczna gazeta, wskoczyła do pociągu o nazwie „Biden musi odejść” i domaga się nowego kandydata na prezydenta. Na ten moment, Joe Biden nie daje żadnych sygnałów, że zamierza odejść z Białego Domu.
 • Brytyjski MSZ David Cameron, wezwał republikanów w USA do wysłania „pomocy” finansowej na Ukrainę. Rep. Marjorie Taylor Greene odpowiedział mu, że Cameron może „pocałować ją w tyłek„. Także nie wygląda to dobrze dla Zelenskiego, bez pieniędzy wojny nie wygra.
 • Miasto Avidiivka jest w procesie upadku, wojska rosyjskie powoli zajmują centrum miasta. Ukraina wczoraj doznała dość dużej porażki, Rosjanie trafili w centrum szkolenia przy froncie, mowa jest, że w jednym ataku rakietowym, zostało zabitych kilka tysięcy żołnierzy ukraińskich.
 • Elon Musk przeprowadził biura swojej firmy 'Space X’ z Delaware do Teksasu. Zbyt wielu komunistów w Delaware, w Teksasie bardziej przyjaźnie dla biznesów.
 • George Soros wraz ze swoim synem Alexem Sorosem są w przygotowaniach do kluczowych kilku miesięcy kampanii wyborczej w USA, kupuje 220 stacji radiowych.
 • Izrael przeprowadzi atak rakietowy na dowódcę Hezbollah w Libanie. Ali al-Debs został zabity w ataku rakietowym, przy okazji 10 cywilów zostało zabitych w tym 5 dzieci. Hezbollah zapowiedział, że Izrael zapłaci za ten atak wysoką cenę.
 • Rurociąg z gazem naturalnym w Iranie został wysadzony w powietrze. Iran uważa, że to sabotaż i oskarża terrorystów. Rzadko widzimy ataki na terenie Iranu, trzeba się liczyć z tym, że gdzieś jest tu granica i możemy zobaczyć bezpośrednie ataki na USA albo Izrael ze strony Iranu, a to byłby początek wojny.
 • Putin powiedział, że jeśli ma wybrać pomiędzy Joe Biden a Donaldem Trump, to woli Bidena, jest bardziej do przewidzenia. Trumpa trudno przewidzieć, co zamierza zrobić. Coś mi się wydaje, że Putin bajeruje.
 • Reuters podaje, że w 2023 Putin próbował rozmawiać z USA na temat pokoju na Ukrainie, jednak Amerykanie odrzucili propozycję ze strony Rosji, bez kontrpropozycji. Jest to już druga taka wiadomość, pierwsze rozmowy pokojowe odbyły się w Istambule w marcu 2022 które zerwał, Boris Johnson.
 • Zdjęcie dostanie dzisiaj Mike Turner, rzadko widzimy gościa który nie ma problemu spuścić bomby atomowej na nasze głowy. Dzisiaj przymierzam się do Locals, temat będzie debata ZH, na temat przyszłość US Dolara. zapraszam na mój kanał o 20.00.

AK

Patrioci Polska © 2024