Gazeta PP nr 38 – 2 marca 2024

Wiadomości

 • Tym razem muszę zacząć swój wpis od FEDu.
  Każdy zwrócił uwagę, że cena złota podskoczyła 'nagle’ prawie $40 na uncji. Powodem tego skoku (i spadku wartości USD) była wypowiedź szefa FEDu Chrisa Wallera, że FED będzie interweniował, czytaj skupował obligacje, czytaj drukował pieniądze, jeśli inwestorzy zaczną pozbywać się bondów. To jest pierwszy sygnał ze strony FEDu, że zamierzają odpalić drukarki i wrócić do QE. Pan Waller, był zmuszony do takiej wypowiedzi. Wczoraj opublikowano dane statystyczne z amerykańskiej gospodarki, obraz jest bardzo brzydki, produkcja w USA zmniejsza się już 15-sty miesiąc, budownictwo stanęło w miejscu. Wczoraj, wielu wreszcie oczekiwało, że rynki zaczną reagować na katastrofalne dane z amerykańskiej gospodarki. Dlatego wypowiedź FEDu, 'uratowała dzień’ i możemy wrócić do narracji „everything is awesome”, czyli wszystko jest wspaniale. Wypowiedź, pana Wallera oznacza także, że FED nie zmniejszy stóp procentowych, czego wielu oczekuje, czytaj będzie świadkami pełnego 'pivotu’, a to jest główny czynnik napędzający na ceny złota.
 • Wypowiedź prezydenta Andrzeja Dudy, że „Rosji nie powinno być na tym świecie’ odbiła się niemałym echem na niezależnych kanałach w USA i jest krytykowana i to bardzo. Opinie panują, że polski prezydent ma „małego penisa”, Polska próbuje dorównać Rosji, jednak z takim prezydentem to wyglądamy na kraj idiotów. Ogólnie pan Duda ośmieszył się bardzo.
 • Po decyzji Sądu Najwyższego, trwa rozkład na lewicy w USA. Sąd Najwyższy zdecydował się wysłuchać argumentów o tzw. 'presidential immunity ’. Oznacza to, że plan globalistów, żeby zatrzymać pochód do Trumpa do urzędu prezydenta sądownie i wsadzić go do więzienia przez wyborami pada na naszych oczach!
 • Zakończyła się sprawa sądowa pani prokurator w Georgii Fani Willis, za dwa tygodnie ma być decyzja, o odsunięciu jej od sprawy Trumpa. Wali się plan globalistów.
 • New York Community Bank wczoraj stracił 30% na wartości, CEO podał się do dymisji, ten bank nie przetrwa. Musimy pamiętać że to właśnie NYCB przejął upadający Signature Bank, kilka miesięcy wcześniej.
 • Donald Trump zaskoczył wczoraj wszystkich i dodał kolejna osobę to tzw. krótkiej listy kandydatów na 'vice’, jest to Gubernator Teksasu Greg Abbott. Musimy pamiętać, że pan Abbott porusza się na wózku inwalidzkim. Osobiście, nie myślę że Trump go weźmie, jest to PR zagrywka ze strony Trumpa, Abbott dominuje wiadomości w USA, granica z Meksykiem dominuje wiadomości, dlatego Trump 'wyskoczył’ z Abbottem.
 • Sędzia w stanie Illinois usunął nazwisko Trumpa z kart wyborczych, dzień później inny sędzia przywrócił nazwisko Trumpa, także wojna trwa.
 • ONZ wezwał Amerykanów żeby nie jedli wołowego mięsa, co oznacza, że jak Trump będzie prezydentem, to dość poważnie zacznie rozważać sposób wyjścia USA z ONZu!
 • Pentagon ogłosił, że amerykańska armia zmniejszy się o 24K żołnierzy, ponieważ nie ma chętnych młodych mężczyzn którzy chcą służyć w wojsku. Niedobrze to wygląda dla przyszłej wojny z Rosją i Chinami.
 • Joe Biden pojawił się na granicy z Meksykiem z oficjalną wizytą, podczas przemówienia Biden powiedział, że; „ci co nie wierzą w zmiany klimatyczne, są jak neandertalczycy„, czytaj, wszyscy jesteśmy dzisiaj neandertalczykami!
 • Trump też się pojawił na granicy z Meksykiem, trwa wyścig tych dwóch, kto bardziej przejmuje się kryzysem na granicy.
 • Rosyjskojęzyczny rejon Mołdawii, Naddniestrze, oficjalnie poprosił Putina o protekcję, co oznacza, że Rosja zamierza zająć region Odessy i Mikołajewa i połączyć te ziemie z Rosją.
 • Putin w swoim corocznym przemówieniu w Moskwie powiedział, że wprowadzenie wojsk krajów NATO na Ukrainę oznacza 3 wś. co w konsekwencji będzie oznaczało użycie bomb nuklearnych.
 • Amerykański Sekretarz Obrony pan Lloyd Austin powiedział, że jeśli Ukraina przegra wojnę, to NATO będzie walczyło z Rosją, czytaj tylko Trump nas uratuje od tych chorych ludzi.
 • Rosjanie nagrali i opublikowali rozmowę niemieckich generałów o ich planach zbombardowania mostu na Krymie. Szokuje to wielu, szczególnie w Rosji, co dla mnie jest szokujące, że ktokolwiek jest zszokowany !! trwa 3 wś, wake up everybody !!
 • Kanclerz Niemiec Olaf Schulz powiedział, że Niemcy nie wyślą żadnych żołnierzy, a teraz nawet odmawia przekazania rakiet dalekiego zasięgu Taurus, które mogą sięgnąć Moskwę. Mam nadzieję, że w Polsce 'specjaliści’ od wojny nie uznają tych decyzji, za nowy sojusz Rosja – Niemcy!
 • Największe w historii pożary lasów w Teksasie trwają. Trudno powiedzieć, czy były celowo zaprószone czy naturalnie..

AK

Patrioci Polska © 2024