Gazeta PP nr 39 – 9 marca 2024

Wiadomości

 • The Wall Street Journal opublikował szczegóły planu pokojowego z marca 2022, który został wynegocjowany i podpisany przez dwie strony Rosję i Ukrainę. Jest kolejny poważny ruch anglo amerykańskiej koalicji w trwającej wojnie z Rosją. Publikacja tych dokumentów obnaża zachód jako agresora w tej wojnie. Naprawdę trudno jest mi jednoznacznie napisać, co to oznacza. Jednak jak dodamy do obrazu inne ruchy, jak informacje NYT o bazach CIA na Ukrainie, rozmowy Niemców i wysadzeniu mostu na Krymie, nagła rezygnacja Victorii Nuland, deklaracje 'zachodu’ o wysłaniu wojsk krajów NATO na Ukrainę, sprawia to wrażenie, że jesteśmy świadkami zmiany całej polityki zachodu względem Ukrainy.
 • Donald Trump zaprosił do swojego domu w Mar-a lago na Florydzie Elona Muska oraz kilku innych ludzi ze świata biznesu w USA. Rozmowy dotyczyły finansowania nadchodzącej kampanii wyborczej. Elon Musk po spotkaniu oświadczył, że nie będzie finansował Trumpa w tych wyborach.
 • Nikki Haley, która zakończyła swoją kampanię wyborczą, nie poparła Trumpa na prezydenta. Trudno jest mi jednoznacznie napisać, jaka jest jej przyszłość, jednak w jej przemówieniu można usłyszeć, że pani Haley oczekuje od Trumpa ruchu w jej stronę. Nie myślę, że tak się stanie. Jedyną realną opcję jaką ona ma, to start z partii 'no lables’, jeśli jej zaproponują.
 • US Senate będzie na pierwszej lini front w nadchodzących wyborach. Republikanie na pewno przejmą senat. Padają pytania kto będzie liderem senatu. Będzie to kluczowa pozycja, która będzie odpowiedzialna za mianowanie członków nowego rządu.
  Elon Musk zaproponował Sen. Rand Paul, ja wiem że Lindsay Graham ma wielki apetyt na to stanowisko. Sen. Bob Menendez (D-NJ) właśnie ogłosił swoją rezygnację. Oprócz wyborów prezydenckich, Senat będzie najciekawszym polem bitwy.
 • Kraje BRICS uruchomiły swój własny system płatniczy który będzie konkurował z USD, kompletnie niezależny od systemu krajów zachodnich, czytaj, to tyle jeśli chodzi o sankcje zachodu. Jest to jeden z powodów, że złoto robi ruchy.
 • Ceny złota osiągnęły wczoraj swoje rekordowe poziomy, niewidziane nigdy wcześniej w historii świata. Future Gold index przekroczył pierwszy raz, $2200 USD za uncję. To dopiero początek i to wczesny.
  Należy też zwrócić uwagę na znaczny spadek wartości USD.
  Mówi się bardzo dużo o nadchodzącym kryzysie finansowym, ja mimo wszystko nie będę jeszcze panikował, uważam, że FED to ciągle kontroluje, przyznam się jednak, że bardzo wielu ludzi panikuje.
 • Republikański Sen. Tommy Tuberville powiedział; „zmiany klimatyczne to największe oszustwo tego świata„.
 • Ważne przemówienie Ursuli von der Leyen, które było odpowiedzią na strajki rolników, między innymi w Polsce. Pani Ursula powiedziała, że nie będzie tolerancji dla ruchów prawicowych w jej „Europie”.
  Czytaj, polski rząd nie będzie tolerował protestów, dlatego taka brutalność policji.
 • Bill Gates powiedział, że; „będę zaskoczony jak, po śmierci trafię do raju„.
 • nastawiam się na Q & A jutro na YouTube … zapraszam.

AK

Patrioci Polska © 2024