Gazeta PP nr 42 – 19 marca 2024

Wiadomości

 • Sen. Lindsay Graham (R) jest w Kijowie i spotyka się z Zelenskim, czytaj Kongres szykuje się do przekazania pieniędzy dla Ukrainy. Graham to jeden z największych zwolenników kontynuacji wojny na Ukrainie i zarazem dość blisko związany z Trumpem. Jego wizyta w Kijowie oznacza, że speaker Johnson jest bliski 'kompromisu’ z Bidenem i jego grupą. Wojna, jeśli się skończy, będzie to dopiero po wyborach w listopadzie.
 • Bloomberg donosi, że Vivek Ramaswamy został skreślony z listy potencjalnych VP Donalda Trumpa. Vivek nie tak dawno temu był faworytem na VP, jednak konkurencja jest dość duża, Vivek ma być przymierzany jako członek rządu, mowa jest o 'szef biura bezpieczeństwa narodowego’ (Homeland Security).
 • Josep Borrell, szef Spraw Zagranicznych EU jest z wizytą w Waszyngtonie i spotkał się z Antony Blinken. Borrell powiedział, że losy wojny na Ukrainie będą znane tej wiosny. Co pan Borrell chce nam powiedzieć, że jeśli kraje NATO nie wyślą wojsk na Ukrainę tej wiosny, to wojna jest przegrana, czytaj wojna jest przegrana.
 • Jest wiadomość, że Warren Buffett siedzi na $168 miliardach gotówki i 'czeka’ na rozwój wydarzeń. Szefowie banków centralnych (zachodniego świata) mają się spotkać w tym tygodniu.
 • Prezydent Chin Xi Jinping pogratulował Putinowi zwycięstwa w wyborach prezydenckich w Rosji. Panowie rozmawiali przez telefon. Putin powiedział, że jest 'otwarty’ na zawieszenie broni podczas olimpiady. Teraz pytanie jest, czy NATO jest zainteresowane wstrzymaniem działań wojennych.
 • Prezydent Francji Emmanuel Macron, po raz kolejny nie wykluczył wysłania francuskich wojsk na Ukrainę. Macron powiedział, że Rosja to zagrożenie dla istnienia Francji. Niemcy na ten moment wykluczają wprowadzenie wojsk niemieckich na Ukrainę. Polska zrobi to co Francja i Niemcy zdecydują. Putin powiedział, że wojska krajów NATO na Ukrainie to 3 wś.
 • Rosyjski atak na Odessę, rakieta hipersoniczna Iskander trafiła w ośrodek 'Mriya sanatorium’ koło Odessy. Ukraińskie strony podają, że zginęło tam około 100 najemników z 'zachodu’, głównie Polacy, Francuzi, Amerykanie I Gruzini. Byli tam też Ukraińcy.
 • Komisja Unii Europejskiej postanowiła zwiększyć budżet dla Ukrainy o kolejne 5 miliardów euros, głównie na wojsko. Do momentu aż pieniądze z USA się nie zjawią, czego należy oczekiwać w ciągu następnych kilku tygodni.
 • Ciekawa wizyta Baracka Obamy w Londynie, gdzie spotkał się z premierem UK Richi Sunak. Temat to podobno Izrael i naciski na Netanyahu, żeby zrezygnował z pozycji premiera Izraela. Obama chce go zastąpić Gen. Benny Gantz. (dlatego wizyta Benny Gantz w USA tydzień temu). Widzę, że Amerykanie dość poważnie podchodzą do usunięcia Netanyahu.
 • ABC News podaje, że Izrael narzeka, że dostawy amerykańskiej amunicji z USA spóźniają się i nie jest to przypadkowe.
 • Na koniec informacja z Londynu, która odzwierciedla obecne czasy. Wystawa w muzeum 'Victoria and Albert Museum’ w London, portret premier Margaret Thatcher został umieszony razem z portretem Hitlera i terrorysty Osamy Bin-Ladina. To jest to pisanie historii od nowa, tego proszę spodziewać się więcej. „Popiełuszko to wariat, JP2 wspierał pedofilię, Kopernik była kobietą”, takie czasy.
 • Na moich stronach, w ostatnich dniach pojawiło się dużo nowych trolli, co jest oznaką 'zmian’, które ja odczuwam też w innych miejscach. Wchodzimy w najbardziej intensywny okres, kilka miesięcy do wyborów w USA, plus oczywiście Ukraina i wprowadzenie tam wojsk, także jakby moje konta zniknęły, jestem na Locals, albo MeWe.

AK

Patrioci Polska © 2024