Gazeta PP nr 43 – 26 marca 2024

Wiadomości

 • Francja przygotowuje 2000 żołnierzy francuskiej armii do wkroczenia na teren Ukrainy. Wojska te w tym momencie są na terytorium Rumuni. 2000  żołnierzy to liczba symboliczna, są dni, że na Ukrainie ginie więcej żołnierzy w jeden dzień, czytaj, francuscy żołnierze na Ukrainie, mieliby wartość symboliczną tylko i wyłącznie.
  2000 francuskich żołnierzy, otworzy jednak nowy front w tej wojnie, front którego wcześniej nie było. Jest to front bezpośredniego konfliktu pomiędzy NATO i Rosją. Jeśli faktycznie prezydent Macron wyda rozkaz, to z 2000 dość szybko zrobi się 10000 następnie wejdą Litwini, Rumuni i zapewne Polacy, wojna znajdzie się na zupełnie nowym poziomie, poziomie bezpośredniego konfliktu żołnierzy NATO z Rosjanami.
  Amerykanie na ten moment nie wyślą nawet jednego żołnierza, a to za sprawa wyborów w USA. Biden już zapowiedział publicznie, że nie zamierza wysyłać żadnych żołnierzy na Ukrainę. Po wyborach w listopadzie, jeśli wygra Biden sytuacja zapewne się zmieni i zobaczymy żołnierzy US Army na Ukrainie, a to oznacza ryzyko wojny nuklearnej. Także prezydent Macron ma trudną decyzję do podjęcia, zacząć 3 wś. czy może przyznać do porażki i zrobić krok do tyłu.
 • Oleksij Danilov szef Urzędu Bezpieczeństwa Ukrainy został odwołany, wielu wiąże jego odwołanie z zamachem terrorystycznym w Moskwie.
 • Financial Times donosi, że Joe Biden wzywa Ukrainę do zaprzestania ataków na rafinerie i instalacje przemysłowe w Rosji powiązane z przemysłem wydobycia ropy i gazu. Ceny ropy naftowej utrzymują się na poziomie ponad $80 za baryłkę, co oznacza, że inflacja będzie utrzymywać się na wysokim poziomie, a wybory w USA już za rogiem.
 • DWAC to symbol na NASDAQ, jest to firma znana też jako Digital World Acquisition Corp, która połączyła się z Truth Social, czyli media społecznościowe Donalda Trumpa. Wartość Trumpa zwiększyła się w jeden dzień o $6.5 miliarda dolarów! gratulacje dla Trumpa.
 • Julian Assange odnotował małe zwycięstwo w brytyjskim sadzie. Sąd postanowił, że na ten moment ciągle może walczyć o pozostanie w UK, czytaj nie będzie natychmiastowego wydalenia Juliana Assange do USA.
  Coś mi się wydaje, że Biden nie chce go w USA przed wyborami, komplikuje to jeszcze bardziej relacje Bidena z swoją demokratyczną bazą.
 • Benjamin Netanyahu odwołał spotkanie delegacji Izraela w Białym Domu, które miało się odbyć w przyszłym tygodniu. Joe Biden od paru tygodni stara się pozbyć Netanyahu z pozycji premiera rządu, plus USA nie zawetowała ostatniej rezolucji ONZ, która była skierowana przeciwko Izraelowi. Także stosunki USA – Izrael na papierze wyglądają 'źle’. Biden próbuje wysłać sygnał do swojej demokratycznej bazy, że jest 'kłótnia w rodzinie’.
 • Donald Trump powiedział, że Izrael popełnił, cytuję: “very big mistake„, czyli bardzo duży błąd, dokonując inwazji w Strefie Gazy. Trump uważa, że świat odwraca się od Izraela, że obrazki ruin Strefy Gazy mają olbrzymie wrażenie na wszystkich na świecie.
  Trump ma rację.
 • Na ten moment, nie wygląda, że zawalenie mostu w Baltimore było celowe, wygląda to na wypadek. Media podają, że 8 ludzi było na moście, 2 zostało wyciągniętych z wody i uratowanych, 6 ludzi ciągle jest zaginionych.
 • Dzisiaj nie będzie Locals, mam bardzo słaby wifi, także nie dam rady. Jutro jestem w podróży, także umawiam się dopiero na czwartek na Locals, plus będę u red. Szlachtowicza na kanale w czwartek na YT. Jutro przerwa.
 • Wszystkich zachęcam do rejestracji na patrioci-polska.pl, wczoraj ukazał się tam komunikat PP.

AK

Patrioci Polska © 2024