Gazeta PP nr 44 – 5 kwietnia 2024

Wiadomości

 • NATO oficjalnie informuje wszystkie kraje NATO, że Ukraina poniesie „strategiczną porażkę’ (strategic defeat) jeśli kraje NATO nie wyślą swojego wojska na front.
 • Norwegia daje sygnał, że jest otwarta i gotowa na wysłanie swoich wojsk na Ukrainę.
 • Francuski MON Sebastien Lecornu, rozmawiał (przez godzinę) z rosyjskim MON Siergiejem Szojgu. Tematem rozmów było wprowadzenie na Ukrainę, 1.5 tys. żołnierzy francuskich i ich bezpieczeństwo na Ukrainie. Shoigu zapewnił Francuza, że żołnierze z Francji znajdą się na celowniku, tak jak wszyscy inni. Jeśli faktycznie Francja wprowadzi 1.5 tys. to będzie to prowokacją, ponieważ 1.5 tys. nie zrobi nic dla ustabilizowania frontu, jedynie spowoduje reakcję Rosji i zapewne o to Francuzom chodzi.
 • Amerykański Sekretarz Stanu Antony Blinken wylądował w Paryżu, gdzie spotkał się z prezydentem Macron. Blinken zapewnił Francuzów, że USA nie wyśle żadnych swoich wojsk na Ukrainę, że Francuzi z Polakami jeśli wprowadzą wojska, to muszą sobie sami dać radę, jeśli te wojska zostaną zaatakowane przez Rosjan, nie będzie aktywacji art 5 NATO.
  Blinken powiedział, że przed wyborami w USA nie będzie żadnego wysyłania amerykańskich wojsk.
 • Antony Blinken zjawił się też wczoraj w Kijowie, gdzie spotkał się z Zelenskim i zapewnił go, że Ukraina będzie członkiem NATO.
 • Kongres w USA przymierza się do zatwierdzenia $61 miliardów „pomocy” dla Ukrainy, będzie to w formie pożyczki. Pieniądze te nie zmienią niczego na froncie, większość tych pieniędzy zostanie w USA, część zostanie przeznaczona na opłacenie ludzi, w mojej opinii są to ostatnie podrygi obecnego reżimu w Kijowie.
 • Rep. Marjorie Taylor Greene rozmawiała z Tuckerem Carlson i powiedziała, że speaker Mike Johnson jest szantażowany, dlatego poddał się i uległ. Dlatego poddaje pod głosowanie w kongresie pieniądze na Ukrainę.
 • Większość ludzi ciągle przeżywa morderstwo pracowników World Central Kitchen (WCK) z Strefie Gazy, ignorując atak Izraela na ambasadę Iranu w Syrii.
  Czekamy na reakcję Iranu na ten atak. Atak Iranu może doprowadzić do początku większego konfliktu na Bliskim Wschodzie, a co za tym idzie początku 3 wś. Bezpośredni konflikt Iran – Izrael oznacza wejście USA do wojny, nie chce tego ani Biden ani Iran.
 • Ceny ropy naftowej dotykają $87 za baryłkę, co jest dość drogo, na tyle drogo, że Joe Biden postanowił nie uzupełniać strategicznych rezerw w USA. Nie wróży to dobrze dla tych co myślą, że USA znajdzie się w 3 wś, bez paliwa będzie ciężko.
 • Robert F. Kennedy jr. zapewnił, że zakwalifikuje się na wybory prezydenckie we wszystkich tzw. 'swing States’.
 • Partia „No Labels” oświadczyła, że nie wystawi nikogo na prezydenta w USA, ponieważ nie znalazła odpowiedniego kandydata. To jest dobra wiadomość dla Trumpa, No Labels to teoretycznie miał być środek sceny, wielu mówiło, że Nikki Haley tam wystartuje, teraz się poddali.
 • Ogólnie świat jest wielką beczką prochu, na której wszyscy siedzimy, do tego w poniedziałek mamy zaćmienie słońca, tu gdzie ja jestem będzie pełne 100%, przez około 3 min. Zamierzam przeprowadzić transmisję 'na żywo’ na moim YT, około 3.30 PM.
  Dzisiaj mam już Internet, także będę nadawał też na YouTube o wyborach do kongresu w USA. Jutro będę na Locals, niedziela Q & A.
  Wszystkich zachęcam do rejestracji na patrioci-polska.pl , bo jak pan Hołownia zacznie 'wgniatać’ Rosję w ziemię, to zapewne utną nam Internet.

AK

Patrioci Polska © 2024