Gazeta PP nr 45 – 17 kwietnia 2024

Wiadomości

 • Spotkanie Prezydenta Dudy z Donaldem Trumpem zapewne zdominuje wiadomości z Polsce. Trump potrzebuje tego rodzaju spotkanie, to jest dobry PR dla niego w sytuacji jakiej jest dzisiaj, wyraźnie widać 'napięcie’ w jego ruchach i wypowiedziach. Prokurator złożył wniosek tzw. 'contempt’, czyli o ukaranie Trumpa, że nie przestrzega zasad narzuconych przez sędziego, jeśli sąd przychyli się do wniosku, Trump może być aresztowany. Sprawa w Nowym Jorku ma wpływ na niego i nie jest to dobry wpływ.
  Zapewne napiszę coś więcej po spotkaniu, które ma odbyć się dziś wieczorem w NY.
 • Sprawa $61 miliardów dla Ukrainy ma być przedstawiona w kongresie jeszcze w tym tygodniu. To ma spowodować uruchomienie procesu odwołania speakera Mika Johnsona ze stanowiska speakera, odpowiedni wniosek został już złożony 2 tygodnie temu przez MTG. Wczoraj kongresmen Thomas Massie (R) zapowiedział, że popiera odwołanie speakera, czyli bez pomocy ze strony demokratów Mike Johnson nie przetrwa. Czeka nas kolejny kryzys legislacyjny w USA.
 • Speaker Mike Johnson powiedział, że 'pomoc’ dla Ukrainy to miejsca pracy dla pracowników MIC w USA. 85% wszystkich tych pieniędzy zostanie w USA, tylko około $8 miliardów trafi na na emerytury i wypłaty dla żołnierzy na Ukrainie.
 • Dzisiaj, czyli środa i ciągle nie ma reakcji Izraela na sobotni atak rakietowy, pomimo, że Netanjahu zapowiedział 48H na atak, który zresztą później odwołał, jednak niższej rangą przedstawiciele rządu Izraela ciągle odgrażali się, że atak będzie. Ceny ropy są stabilne i nawet trochę spadły do poziomu $84. Czytaj, to rozdanie wygrywa Iran i to zdecydowanie. Atak Iranu na Izrael ma potencjał być kluczowym wydarzeniem w nowożytnej historii Bliskiego Wschodu, pierwszy raz w historii, Izrael został zepchnięty do defensywy i poniżony. Izrael jest zbyt mały, żeby prowadzić wojnę samemu, a jego alianci w DC i Londynie są zbyt słabi, żeby im pomóc. Teraz to koalicja Rosja-Iran-Chiny kontroluje przebieg wydarzeń w regionie.
 • Podobnie jest na Ukrainie, to Rosja nadaje przebieg wydarzeń. Ukraińska armia nie jest zdolna do przeprowadzenia znaczących kontrataków, linia frontu przesuwa się na korzyść Rosji. Wielu mówi o całych oddziałach ukraińskiej armii które się poddają, Batalion Azow miał odmówić walki, jest dużo plotek, że Gen Budanov został zabity z całą grupą (około 60 osób) wysokiej rangą oficerów ukraińskiej armii. Także to jest końcówka 'projektu Ukraina’, mam nadzieję Trump poruszy temat Ukrainy w spotkaniu z Dudą, bo wyraźnie pan Duda nie rozumie obecnej sytuacji Ukrainy i świata.
 • Podczas konferencji prasowej w Białym Domu padało pytanie, dlaczego USA pomaga Izraelowi strącać irańskie drony, a NIE pomaga Ukrainie strącać rosyjskich dronów. BD nie ma odpowiedzi na tak trudne pytanie i tłumaczy to 'innymi warunkami’. Fakt jest taki, że USA nie uważa wojny na Ukrainie za zbyt ważną.
 • Robert F. Kennedy jr. nie będzie kandydatem partii libertariańskiej na prezydenta w USA, ogłosiła partia L.. Kennedy powiedział, że wystartuje jako niezależny. Pozostaje jednak pytanie; czy zdąży zarejestrować KW we wszystkich stanach, tego jeszcze nie wiemy. Kennedy potwierdził, że dostał propozycję od Trumpa na VP, którą odrzucił.
 • Za tydzień Sąd Najwyższy w DC będzie rozpatrywał sprawę prezydenckiego „immunity”, Wczoraj Sąd Najwyższy rozpatrywał sprawę więźniów Jan6, którzy odwołali się do SCOTUS, ewentualna pozytywna decyzja może znacznie pomóc Trumpowi i uwolnić, część politycznych więźniów w USA.
 • Niemiecki kanclerz Olaf Scholz wybrał się w podróż do Chin, gdzie dostanie reprymendę od Xî Jinping, dlaczego Niemcy nie potępiły ataku Izraela na ambasadę Iranu w Syrii, oraz, dlaczego wywiady krajów zachodnich przeprowadziły atak terrorystyczny na centrum Corcus w Moskwie.
 • Ceny złota są stabilne ($2403), ceny Bitcoin spadają, ($62K) sprawy na świecie się dzieją, ocieramy się o 3 wś, jednak BTC nie może się podnieść.
 • Wklejam krótkie, jednak treściwe video z parlamentu w Gruzji, gdzie deputowany lewicy uderza pięścią w twarz swojego 'kolegę’ na mównicy .Czyli zwolennicy faszyzmu i UE dokonują akcji przemocy fizycznej i w mediach cisza! Gruzja zatwierdziła prawo, które ma precyzować które media sponsoruje Soros, a które nie, czyli kto finansuje media. Jak widzimy Braun z gaśnicą w Sejmie do rozrywka.
 • Dzisiaj będzie Locals, omówię aktualne tematy, zapraszam na kanał; https://arturkalbarczyk.locals.com/

.

AK

Patrioci Polska © 2024