Gazeta PP nr 47 – 22 kwietnia 2024

Wiadomości

  • Ostatnie dwa tygodnie były wyjątkowo burzliwe, dzisiaj sytuacja na świecie się stabilizuje i odzwierciedlają to ceny złota. Ceny spadły ponad $50 na jednej uncji, proszę to czytać jako; 'rynki są zadowolone ze wszystkiego’. Nie chodzi tu tylko o Iran-Izrael ale do obrazu dołączyłbym pieniądze dla Ukrainy. Pieniądze ustabilizują sytuację, a także napięcie polityczne w USA zmaleje. Jeśli nic tu nie wybuchnie i nie będzie żadnego zamachu terrorystycznego, lub nowej wojny, sytuacja powinna się ustabilizować. Trudno jest mi jednak napisać na jak długo, do następnej sytuacji kryzysowej, w której znajdziemy się na pewno, kwestia czasu.
  • Ewakuacja żołnierzy USA z Nigru, cała baza ma być zlikwidowana ponad 1000 żołnierzy US Army ma wrócić do domu. Nowy prorosyjski rząd, nie jest zainteresowany już współpracą z USA.
  • Informacja warta uwagi pokazała się w NYP, chodzi o 'ostrzeżenie z IMF w kierunku USA’. Międzynarodowy Fundusz Walutowy wysłał ostrzeżenie w kierunku rządu Bidena, że skala wydatków rządu w USA jest tak duża, że doprowadzi to do katastrofy finansowej, czytaj bankructwa całego systemu. IMF ostrzega USA, że dzisiaj zadłużenie USA wynosi już prawie $35 bilionów, a to jest 129% całego PKB. Dzisiaj, same odsetki stanowią największą część budżetu USA, większą jak wojsko, czy zdrowie. Planowany budżet na rok 2025 ma wynieść już $7.3 biliona (w tym $1.3 biliona same odsetki). IMF ostrzega, że to nie może trwać zbyt długo, cytuję IMF: 'coś musi pęknąć’.
  • Kolejna wiadomość warta uwagi dzisiaj, to początek sprawy karnej Trumpa w NY. Adwokaci już za kilka godziny, zacząć swoje argumenty, następnie zeznania świadków, sprawa ma trwać kilka tygodni.
  • Dzisiaj, zapewne Joe Biden podpisze prawo gwarantujące $61 miliardów dla Ukrainy. Chciałbym zwrócić uwagę na słowa Rep. Tony Gonzales (R), który nazwał swoich 'kolegów’ którzy głosowali przeciwko dalszemu finansowaniu tej wojny; ’ 'real scumbags’ czyli prawdziwe skurwy… oraz porównał ich do KKK. Także, nisko to spada, bardzo nisko.
  • Na froncie sytuacja znacznie pogarsza się dla Ukrainy, Rosjanie atakują na wielu odcinkach frontu, miasteczko NovoMichałówka zostało przejęte przez Rosjan.
  • Demokraci w kongresie złożyli wniosek o zabranie ochrony prezydenckiej Trumpowi.
  • Kolejny dzień, kolejny pożar magazynów żywnościowych, tym razem w Finley, Washington. Ewakuacja wielu domów w okolicy.
  • Ilość ludzi która 'nagle’ umiera jest naprawdę wysoka, tym razem zmarła Stephanie Sparks, profesjonalna zawodniczka golfa. Trudno nadążyć w tym temacie.
  • Dzisiaj będę nadawał na YouTube, dokończenie Q & A. Chciałbym zaprosić też wszystkich do rejestracji na patrioci-polska.pl.

.

AK

Patrioci Polska © 2024