Gazeta PP nr 48 – 24 kwietnia 2024

Wiadomości

 • Zachodnie media podają; że w Khan Younis w Strefie Gazy znalezione zostały zbiorowe groby palestyńskiej ludności cywilnej. Na ten moment znaleziono ponad 300 ciał, wliczając starsze kobiety, dzieci oraz mężczyźni. Część ciał miała związane ręce, wskazujące na egzekucję, wielu oskarża IDF o dokonanie masakry ludności cywilnej. Joe Biden rozważa sankcje przeciwko żołnierzom IDF którzy dokonali tej masakry.
 • Wspólne manewry US Army oraz armii filipińskiej o nazwie „Balikatan”. 16 000 żołnierzy będzie razem ćwiczyć na spornych wodach morza Południowochińskiego. Są to największe wspólne manewry w historii Filipin i USA. Specjaliści od tematu uważają, że jest to prowokacja w kierunku Chin.
 • Jutro, amerykański Sekretarz Stanu Antony Blinken przylatuje z wizytą do Pekinu. Opinia panuje, że Blinken zamierza przedstawić Xi Jinping ultimatum, albo przestanie wspierać działania Rosji, albo stosunki USA-Chiny pogorszą się znacznie. Wielu wskazuje, że Chiny już podjęły decyzję i nie zamierzają kończyć swojej bliskiej współpracy z Rosją, także wizyta Binkena skończy się podobnie jak niedawna wizyta Janet Yellen i Olaf Scholza, wyleci z pustymi rękami.
 • Joe Biden poważnie rozważa wydanie 'nakazu prezydenckiego’, który da mu specjalne uprawnienia do walki ze 'zmianami klimatycznymi’ na ziemi. Uprawnienia mają być podobne do tych z czasu pandemii covid19, także zbliżają się wybory w USA.
 • Jeszczę dzisiaj głosować na US Senate, najpóźniej jutro, Joe Biden zamierza podpisać prawo, dające pożyczkę Ukrainie wysokości $61 miliardów. Pociągi i ciężarówki wypełnione sprzętem wojskowym czekają już w Polsce na podpis Bidena, żeby wjechać na Ukrainę. Następnie Rosjanie namierzą je rakietami i spalą znaczną część tego sprzętu w najbliższych kilku tygodniach. Tylko po to, żeby firmy zbrojeniowe głównie w USA miały co dalej produkować. Przy okazji kilkadziesiąt tysięcy młodych Ukraińców straci swoje życie, w sumie nie wiadomo za co … cykl zostanie powtórzony za kilka miesięcy, jeśli Trump tego nie przerwie.
 • Masowe aresztowanie studentów w amerykańskich uczelniach za antywojenne protesty, Columbia, NY University, Yale, protesty się zwiększają. Wygląda, że reżim tego nie zatrzyma.
 • Rząd Australii przymierza się do zablokowania platformy „X”, kiedyś Twitter. Staram się wszystkim tłumaczyć jak sprawy się zaczną dziać Elon Musk zostanie ukrzyżowany, razem ze swoim X.
 • Północna Korea przeprowadza ćwiczenia nuklearne jako ostrzeżenie w kierunku USA i Korei Południowej. Amerykanie mówią, że nie ma bezpośredniego zagrożenia wybuch ładunku nuklearnego.
  Wszyscy muszą przyznać, za dużo tych wiadomości o ładunkach nuklearnych. Radziłbym nikomu nie denerwować Kim Jong Una … ten jest gorszy jak 5 Netanjachów i kilku Zelenskich.
 • Hezbollah w Libanie, przeprowadziło duży atak na północny Izrael, miasto Acre zostało zaatakowane, jest to pierwszy znaczący atak, od czasu zbombardowania Izraela przez Iran, ponad tydzień temu.
 • Na zdjęciu, IDF 'The Netzah Yehuda Battalion’, który to batalion jest oskarżony o zbrodnie wojenne, Joe Biden zamierza nałożyć sankcje na żołnierzy tego batalionu, jest on złożony z Żydów ortodoksyjnych.
 • Zmieniam trochę moje godziny, wpis postaram się robić codziennie wieczorem mojego czasu, czyli w Polsce wcześnie rano. Chce mieć więcej czasu rano, na przygotowanie się do streamu. Stream no Locals odbędzie się w środę, zapraszam wszystkich. https://arturkalbarczyk.locals.com/ .
  Zapraszam też do rejestracji na patrioci-polska.pl.

.

AK

Patrioci Polska © 2024