Gazeta PP nr 51 – 1 maja 2024

Wiadomości

 • Dość duże tąpnięcie dzisiaj na Wall Street, wszystkie indeksy na czerwonym, DOW Jones prawie 600 pkt.
  Wszystko to na dzień przed spotkaniem FOMC, gdzie Szef FEDu Jerome Powell wygłosi oświadczenie i będzie odpowiadał na pytania. Środa może być naprawdę ciekawym dniem, Powell będzie musiał dużo manewrować w swoich słowach, ponieważ rynki zaczynają tracić cierpliwość. Wszyscy liczyli na obniżki stóp procentowych, tymczasem jesteśmy już w maju 2024, nie dość, że stopy są ciągle są na poziomie 5.5%, to wszystko wskazuje, że FED nie będzie już w tym roku obniżał procentów, a jeśli już obniży, to będzie to dopiero w roku 2025.
  Oświadczenie FOMC jest o godzinie 2PM (czasu EST, 20:00 czasu polskiego), Jerome Powell mówi o godzinie 2.30 PM.
 • Lider demokratów w kongresie Rep. Hakeem Jeffries (D-NY) zadeklarował poparcie dla speakera Izby Reprezentantów Mike Johnsona. Oznacza to, że Speaker Johnson na pewno nie straci swojej pozycji 'speakera’. Jak duża opozycja dla speakera jest dzisiaj w partii republikańskiej, przekonamy się dopiero jak dojdzie do głosowania. Rep. Marjorie Taylor Greene (R) kilka razy deklarowała, że głosowanie się odbędzie.
  Liczby będą istotne, duża opozycja do speakera oznacza, brak wiarygodności Johnsona i ewentualną jego rezygnację. Wszystko przed nami, z tego może być kryzys.
 • The New York Times donosi, że Rosjanie zajęli 12 różnych miejscowości w Donbasie w ostatnich kilku dniach, wygląda, że jesteśmy świadkami dość dużej rosyjskiej ofensywy. MSN powołuje się na dowódców ukraińskiej armii i podaje, że cały Donbas padnie do października, oraz że nikt nie chce bronić Kijowa.
  Wszytko to, na kilka tygodni przed dużą ofensywą rosyjskiej armii, która jest zapowiadana na koniec maja, czerwiec.
 • Bibi Netanjahu odpowiedział publicznie w formie wideo na zbliżający się nakaz aresztowania ze strony Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości w Hadze. Netanjahu powiedział, że oskarżenia motywowane są antysemityzmem.
 • Trwają pokojowe protesty studentów w USA, przeciwko wojnie w Strefie Gazy. Pojawiły się pierwsze protesty w Kanadzie, w Montréalu studenci protestują na Uniwersytecie McGill, także protesty zaczną się rozlewać na cały świat, wliczając w Europie.
  W Nowym Jorku, gubernator wydał rozkaz pacyfikacji Uniwersytetu Columbia, gdzie trwa jeden z największych protestów w całym USA.
 • Donald Trump zapowiedział likwidację stacji meteorologicznych, które są odpowiedzialne za propagandę „zmiany klimatyczne’. Czytaj, Trump zamierza skończyć temat o zmianach klimatu, przynajmniej w USA.
 • Robert F. Kennedy Jr. zarejestrował Komitet Wyborczy w największym stanie w USA, Kalifornii, czytaj będzie na kartach wyborczych w tym stanie, gratulacje, byle tak dalej.
 • Przeciętny dzień w USA … ponad 30 osób przedawkowało, a 4 zmarło na skutek przedawkowania w jednym parku w Austin Teksas, czytaj ktoś sprzedawał tanie 'śmieci’ i ludzie to zażywali. Takich historii jest bardzo dużo, nikt o tym nie mówi, nikt o tym nie napisze, trwa epidemia narkotykowa w USA.
 • Biden ville, czyli pokazują się nowe miasteczka w USA, są to głównie miasta namiotów które pojawia się we wszystkich dużych miastach w USA. Są to osoby bezdomne, które nie mają gdzie mieszkać i decydują się na namiot, to jest ta nowa rzeczywistość w USA, tego będzie więcej, dużo więcej. Zdjęcie jest z miasta Del Rio Teksas.Dzisiaj (środa) będę nadawał na YouTube, zapraszam wszystkich na mój kanał. Wpis ten ukaże się też na patrioci-polska.pl

.

AK

Patrioci Polska © 2024