Gazeta PP nr 52 – 4 maja 2024

Wiadomości

 • CNBC podaje, że ’setki amerykańskich banków jest zagrożonych upadkiem’ (dokładnie zagrożonych jest 282 banki). CNBC powołuje się audyt ponad 4000 banków w USA, który przeprowadziła grupa 'Klaros Group’. Federalna Rezerwa w USA spodziewa się upadków banków, czytaj, wszyscy spodziewają się, że banki dalej będą upadać, jestem jednak zdziwiony ilością, atak ilość w krótkim okresie czasu może spowodować panikę. Wklejam link do mojego 'X’ gdzie jest link do artykułu CNBC. https://twitter.com/AKalbarczyk/status/1786566136877732261?t=6QLR1zcflxHD5j7moHJqkA&s=19
 • Izba Reprezentantów zatwierdziła tzw. 'antysemicką rezolucję’, głosów 'yea’ 320 ; 'nay’ 91 w tym 21 republikanów. Rezolucja dotyczy tego co oni nazywali 'rasistowskie i antysemickie akty’ na uniwersytetach w USA. Tak naprawdę chodzi tu a zdławienie anty wojennych protestów, które sprzeciwiają się wojnie i ludobójstwu w Gazie i amerykańskiej 'pomocy’ dla Izraela. Rezolucja jest sprzeczna z amerykańską konstytucją, ponieważ protesty i wolność słowa są zagwarantowane konstytucyjnie. Żyjemy jednak w czasach, gdzie politycy nie zwracają uwagę na prawo czy konstytucję. Co wyjątkowo mnie smuci, to fakt, że tylko 21 republikanów głosowało przeciwko tej rezolucji, reszta powinna się tego wstydzić.
 • 6 miesięcy do wyborów prezydenckich w USA, wczoraj pojawiły się dwa bardzo ciekawe sondaże. Jeden w stanie Michigan, który to stan należy do kluczowej listy tzw. 'swing states’, czyli stanów gdzie trwa walka i trudno wskazać faworyta. Kaplan Strategies wskazuje na 15 pkt. (51 – 36) przewagę Trumpa w Michigan, jest to dość szokujące, warto jednak pamiętać, że w Michigan mniejszość arabska i muzułmańska ma znaczenie.
  Drugi sondaż ukazał się w stanie Waszyngton, czyli miasto Seattle i okolice. Solidny demokratyczny stan, gdzie demokraci są pewniakami na zwycięstwo. Firma 'The Independent Center’ wskazuje, że Trump prowadzi 1 pkt. (46-45), to byłby szok gdyby ten stan zrobiłby się nagle 'swing state”, warto wiedzieć, że w tym stanie mieszka dość dużo Rosjan, którzy są dość odporni na propagandę. Ogólnie jak na 6 miesięcy przed wyborami, Trump nie ma prawa narzekać na słupki popularności, pną się systematycznie do góry.
 • Departament Stanu w USA wydał oświadczenie w którym ostrzega przed podróżą do EU, a szczególnie do Niemiec. DS spodziewa ataków terrorystycznych, chodzi o poparcie Niemiec dla wojny w Gazie.
 • Mówiłem dzisiaj o tym na Locals, jednak warto wspomnieć też w formie pisemnej. Chodzi o wypowiedź ukraińskiego MSZ Dmytro Kuleby, który zadał w wywiadzie, najważniejsze pytanie, które ja zadaję już ponad 2 lata, jak NATO zamierza wygrać wojnę z Rosją i Chinami, jeśli nie potrafi wyprodukować amunicji i rakiet dla Ukrainy na wojnę? Kiedyś stawianie takich pytań, stawiało cię w grupie 'śmierdzących onuc i ruskich agentów”, dzisiaj pytanie zadaje sam Kuleba. Ja się pytam, dlaczego tych pytań nikt nie zadawał, przed wojną?
 • Emmanuel Macron powiedział, że jeśli Ukraina poprosi to Francja wyślę swoje wojska do Odessy. Należy przyjąć, że ten moment szybko zbliża się, jak Zelensky faktycznie będzie zmuszony 'poprosić’, coś mi się wydaje, że Macron tego nie zrobi, gość jest 'chicken’.
 • Największy finansowy problem przeciętnej amerykańskiej rodziny to 'inflacja’, czyli wzrastające koszty produktów codziennego użytku i żywności. To jest bardzo dobra wiadomość, to oznacza że Biden tego nie wygra. Nr. 2 to koszty utrzymania domu, co w sumie jest powiązane.
 • Dzisiaj ogłoszono 'nowe miejsca pracy’ w USA za miesiąc kwiecień, liczby były 'szokująco’ małe (170K), rynki są już pewne, że FED zacznie obniżać procenty już lipcu. Także szykuje się wstrząs na rynkach, oczekiwania rynków nie idą w parze z tym co mówi FED.
 • Amerykańska baza wojskowa w Nigrze, która jest w trakcie ewakuacji, została przejęta przez wojska z… Rosji. Jest to naprawdę bardzo symboliczne, upadek USA jest naprawdę widoczny wszędzie.
 • Dużo się dzieje w departamencie 'wybuchy i pożary’, chciałbym zwrócić uwagę na wybuch wulkanu w Indonezji, gdzie trwa erupcja wulkanu Ruang. Tysiące ludzi jest ewakuowanych, musimy pamiętać, że Indonezja to miejsce gdzie jest tzw. „super” wulkan.
 • Jutro (niedziela) jest Q & A na YouTube, zapraszam wszystkich do zadawania pytań, będzie dokładnie 6 miesięcy do wyborów w USA, także wszystko przed nami, jeszcze nic się nie zaczęło. Zdjęcie dostają dzisiaj studenci w USA którzy dzielnie walczą o pokój w strefie Gazy, 'zatrzymać ludobójstwo w Gazie !’.

.

AK

Patrioci Polska © 2024